Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Wrzesień 21, 2024, 12:14:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Cena 100 zł za kanarka jest  (Głosowanie skończone: Lipiec 13, 2009, 02:06:41 )
zbyt wysoka - 2 (8.7%)
wysoka - 4 (17.4%)
akurat - 15 (65.2%)
niska - 2 (8.7%)
zbyt niska - 0 (0%)
Głosów w sumie: 20

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 100 zł  (Przeczytany 10112 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Lipiec 03, 2009, 02:05:27 »

Czy cena 100 zł za kanarka jest Waszym zdaniem odpowiednia?
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #1 : Lipiec 03, 2009, 03:53:20 »

Jacky doprecyzuj pytanie.100.- może byc ceną za niską, może byc akurat a może byc ceną za wysoką, każdy z podanych wariantów jest odpowiedni.Wszystko zależy od kanarka.
Zapisane

dor46
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Toruń
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #2 : Lipiec 04, 2009, 01:09:18 »

Jeżeli będę szukał odpowiedniego dla mnie kanarka i go znajdę, to dam 100 zł (nawet więcej). Pozdrawiam, dor46.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #3 : Lipiec 06, 2009, 07:53:54 »

Jacky doprecyzuj pytanie.100.- może byc ceną za niską, może byc akurat a może byc ceną za wysoką, każdy z podanych wariantów jest odpowiedni.Wszystko zależy od kanarka.

Nie chodziło mi w pytaniu o jakiegoś nadwyczajnego ptaka. Chciałem tylko zapytać czy 100 zł za przeciętnego kanarka (samczyka) jakiejkolwiek rasy to cena przystępna, czy zaporowa? Czy byście ją zaakceptowali czy targowali się, albo odstąpili od transakcji?
Zapisane

Agata
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 15


« Odpowiedz #4 : Lipiec 07, 2009, 12:34:03 »

Moim zdaniem jest to cena, do zaakceptowania dla kogoś , komu zależy na tym - konkretnym ptaku. Natomiast dla przeciętnej osoby, która poprostu chce kupić  kanarka to cena zbyt wysoka (mam tu na myśli głównie zakup  skrzydlatego przyjaciela dla starszych dzieci, budżety rodzin są często takie - jakie są). Pozdrawiam Uśmiech
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #5 : Lipiec 07, 2009, 08:14:43 »

Uważam, iż taka cena jest odpowiednia dla kanarka rasowego, nie koniecznie dla czempiona ale dla dobrego kanarka. Dla kanarka mieszańca to uważam, że jest to cena trochę za wysoka.   
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #6 : Lipiec 07, 2009, 11:59:48 »

W sklepie zoologicznym za przeciętnego samca,często"kundelka" trzeba zapłacic 100.- i są ludzie kupujący takiego ptaka.Na "allegro" trwa aukcja, na której samica glostera osiągnęła już cenę 102.-chociaż zaprezentowana jest na nienajlepszej fotografii.Wniosek nasuwa się sam-100.-to nie jest wygórowana cena.Agato jeżeli 100.-za "skrzydlatego przyjaciela" dla dzieci jest za dużo, to zawsze można im kupic zeberkę czy papużkę falistą za 15-20.-.Ja w tym roku na MP w Czeladzi sprzedawałem kanarki(ocenione po 90pkt.)z kolekcji, która zajęła II miejsce po 100.- mimo tego, że obok ktoś sprzedawał ptaki tej samej rasy po 150.- i pytanie:czy moje kanarki były za tanie czy tamte za drogie?
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #7 : Lipiec 08, 2009, 11:38:08 »

Ja w tym roku na MP w Czeladzi sprzedawałem kanarki(ocenione po 90pkt.)z kolekcji, która zajęła II miejsce po 100.- mimo tego, że obok ktoś sprzedawał ptaki tej samej rasy po 150.- i pytanie:czy moje kanarki były za tanie czy tamte za drogie?

To jest taki stary dylemat. Sprawa jest istotna zarówno dla sprzedających, jak i dla kupujących. Niby wiadomo, że jest wolny rynek i cena jest wykładnikiem popytu i podaży, ale jak widać w powyższym przykładzie nie jest tak do końca. U nas brakuje jakichkolwiek standardów w obrocie ptakami (nie tylko kanarkami). Jak widać sprawa ciągle powraca. Może my forumowicze pokusilibyśmy się wspólnie do stworzenia jakiś podstaw w tym zakresie!
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #8 : Lipiec 08, 2009, 12:18:08 »

Wielu z nas już niedługo będzie sprzedawała swoje nadwyżki hodowlane,na naszym forum jest dział,w którym możemy zamieszczac ogłoszenia o kupnie-sprzedaży zgłaszajmy więc w pierwszej kolejności nasze oferty właśnie tam.Podając cenę może stworzymy jakieś ogólne pojęcie o wartosci(materialnej) naszych ptaków.Uwzględniając ststystyki wiadomo, że jesteśmy dużą społecznoscią a duży może więcej, więc może uda nam się wypracowac i narzucic jakieś standardy cenowe.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 15, 2009, 08:18:40 »

Po co stwarzac jakies standardy cenowe jak one i tak juz sa jakie sam i ciezko by bylo je zmienic(chyba ze chodzi wylacznie o to forum)? rozpietosc jet ogromna, a zalezy od indywidualnej oceny wartosci kanarka. standard cenowy znaczaco ograniczyl by popularnosc tego hobby z przyczyn materialnych, gdyz na poczatek wielu ludzi kieruje sie cena patrzac na ceny za parke okolo 200 zl powiedzmy a parke za 100 zl (czesto sa to rownie dobre pary jak te za 200zl) nie widzac roznicy i nie znajac wartosci niedoswiadczony hodowca zdecyduje sie kupic tansza parke. dopiero z czasem zacznie postrzegac znaczace roznice. wysrubowanie ceny zniechecily by wielu mlodych zapalencow do tego hobby a nie o to chodzi na forum(miedzy innymi popularyzowani hodowli hanarkow dla milosci do ptakow przyjemnosci sportu a nie na zysk). powiecie teraz ze chodzilo tu o dobre ptaki, a wiec tak jak juz ktos wczesniej napisal ze sprzedawal ptaki po 100 zl a ktos inny za 150 (przypuszczam ze byly to ptaki rowniez z wysoka punktacja ) tu wszystko zalezy od wlasnej oceny wartosci ptakow.
Zapisane

marcelolsztyn
Gość
« Odpowiedz #10 : Lipiec 15, 2009, 10:26:41 »

Kazdy towar tak jak i kanarek musi miec swojego kupca  Uśmiech
Przykład sam wystwiłem na alledrogo Mrugnięcie samca w licytacji od 50 zł nikt nie zalicytował
 Płacz
Wiec wstawiłem w opcji kup teraz za 120 zł i poszedł w ciagu godziny Duży uśmiech
Co do ceny sam płaciłem za samiczki glosterki po 150 zł  od pewnego hodowcy wiec wszystko zalezy od zasobnosci portfela kupujacego .
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #11 : Lipiec 20, 2009, 11:41:48 »

powiecie teraz ze chodzilo tu o dobre ptaki, a wiec tak jak juz ktos wczesniej napisal ze sprzedawal ptaki po 100 zl a ktos inny za 150 (przypuszczam ze byly to ptaki rowniez z wysoka punktacja ) tu wszystko zalezy od wlasnej oceny wartosci ptakow.

Te ptaki po 150.- nie miały nawet rodowej obrączki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 07:31:02 wysłane przez Jacky » Zapisane

rufin
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 96


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 19, 2009, 09:18:16 »

100zł - dobra cena za kiepskiego lub średniego ptaka czystego rasowo.
za "mieszańca" 80zł     za naprawdę ładnego "mieszańca"-100zł
za dobrego samca czystego rasowo - do dalszej hodowli 150zł to normalna cena
takie jest moja zdanie :-)

nie jestem zorientowany w harceńskich, ale z tego co wiem dobry śpiewak 100-200zł kosztuje i na pewno są tego warte
Zapisane

tomasz595
Gość
« Odpowiedz #13 : Październik 04, 2009, 09:24:44 »

Ja na początek hodowli na 7 kanarków akcesoria i 2 klatki skrzynkowe straciłem 300 euro
Zapisane

gosia121
Gość
« Odpowiedz #14 : Październik 04, 2009, 11:44:18 »

Czy cena 100 zł jest duża czy mała ? Wszystkich to nurtuje.Mnie się wydaje,że wartość kanarka zalęży do czego ma on służyć,jeśli do dalszej hodowli i jej wzmocnienia,cena nie odgrywa rolę.Martwi mnie natomiast co innego,bo widzę w ogłoszeniach imitację kanarków,za które żąda się tak wygórowaną cenę,że patrząc na nie nie wie się czy to kanarek,czy coś pośredniego.Kupując kanarka od hodowcy,należy kierować się jego przYdatnością i potrzebami do własnej hodowli i 100 zł.nie jest wygórowaną ceną.
Natomiast są wygórowane cen w sklepach zoologicznych dla przeciętnego obywatela,bo sklep  kupując za niską cenę,bez żadnej pracy i wysiłku,żądają od 120 - 190 zł za samca,którego kupili za 4ó-60 zł.
Moim zdaniem jest brak jednoznacznej odpowiedzi.
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!