Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Maj 18, 2024, 12:01:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kanarki harceńskie  (Przeczytany 8641 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« : Marzec 05, 2008, 11:39:41 »

Kanarki harceńskie są najbardziej znanymi na świecie i lubianymi ptakami śpiewającymi. Kanarek harceński zwany jest także szlachetnym albo diamentowym.

Kanarki harceńskie pochodzą z Andereasbergu, gdzie są znane od 1675 roku. Prawdopodobnie kanarki harceńskie wywodzą się od timbradorów hiszpańskich, które w XVII wieku przywożono do Tyrolu.
Wielkość kanarka harceńskiego wynosi ok. 14 cm.

Ubarwienie kanarków harceńskich bywa żółte lub pstrokate. Istnieją trzy odmiany ubarwienia:
  • ciemnozielono-żółta z niewielką domieszką barwy brunatnej i szafirowej,
  • żółta,
  • żółto-czarna, żółto-zielona, żółto-zielono-czarna lub żółto-zielono-brunatna (szeki).

Śpiew tych kanarków był kilkakrotnie przekształcany i stale jest zawężany. Obecnie obejmuje on cztery podstawowe tury: turkot dęty i basowy, dzwonek dęty i flet. Kanarki harceńskie nie śpiewają zbyt głośno. Ich śpiew jest delikatny, czysty i stopniowo przechodzi z jednej tonacji na następną. Kanarki harceńskie nigdy nie otwierają dzioba podczas śpiewu, przez co ich śpiew jest cichy, głęboki i głuchy. Samce kanarków harceńskich charakteryzują się głosem o dŹwiękach w zakresie trzech oktaw.

Na melodię śpiewu kanarków harceńskich składają się: turkot dęty, kulkowanie, turkot basowy, szokel, toki, dzwonek dęty, toki, flety, turkot dzwonkowy, dzwonek. Najbardziej prawidłowy jest śpiew rozpoczęty cicho, stopniowo coraz głośniejszy, a następnie znowu słabnący.

Czasami zdarzają się również śpiewające samiczki harceńskie. Jednak śpiewają one ciszej i krócej od samców oraz nie są w stanie śpiewać poszczególnych tur. Zazwyczaj jednak tylko poświekują.

Kanarki harceńskie szybko przyzwyczajają się do otoczenia i nowych ludzi. łatwo się oswajają. Znane są również ze swych umiejętności akrobatycznych.
Zapisane

Mateusz_M
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2010, 11:09:17 »

Po rozmowie z panem Dariuszem Stępniem mogę stwierdzić że kanarki harceńskie występują w barwie białej i mogą w pełni uczestniczyć w konkursach śpiewu .


Na kolejny dowód zamieszczam link do trzech filmów z białym kanarkiem harceńskim :

http://kanarek.net.pl/index.php?option=galeria_filmow
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2010, 11:15:56 wysłane przez Jacky » Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2010, 11:17:10 »

Na podanej przez Mateusza_M stronie znalazłem też kanarki harceńskie z koronką.
Zapisane

Mateusz_M
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 128


« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2010, 11:19:46 »

Tak harceny występują w odmianie koroniastej i to od dłuższego już czasu .
Zapisane

jankanarek
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 26, 2010, 01:28:18 »

Ja osobiście hodowałem kanarki harceńskie białe ale je zlikwidowałem ze względu na to że na konkursach osiągały słabe wyniki. Chciałem tu jeszcze zaznaczyć że nie prawdą jest że kanarki harceńskie pochodzą o timbradorów hiszpańskich wszystkie inne rasy kanarków pochodzą od kanarków harceńskich w tym także timbrador. Proszę poczytać i nie wypisywać na ten temat bzdur, po niżej link.
                 http://www.jan_kanarek.republika.pl/page160788796146cc90eedf2fa.html
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #5 : Luty 26, 2010, 08:17:22 »

A jak byś nazwał krzyżowanie dzikiego kanarka ze słowikiem?(tak jest napisane w przytoczonym przez Ciebie tekście) bo ja bzdurą.Nie słyszałem jeszcze o bastardach kanarek X słowik.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #6 : Luty 26, 2010, 09:44:36 »

nie prawdą jest że kanarki harceńskie pochodzą o timbradorów hiszpańskich wszystkie inne rasy kanarków pochodzą od kanarków harceńskich w tym także timbrador.

Wprawdzie ja nie uważam się za jakiegoś specjalistę z zakresu pochodzenia poszczególnych ras kanarków, a szczególnie kanarków ras śpiewających, ale w literaturze są opisy, że timbradory hiszpańskie są jedną z najstarszych ras kanarków. Wyhodowano je w XIV wieku, a już na początku XV wieku były rozpowszechnione w Kastylii, Andaluzji i Katalonii. Za odrębną rasę uznano timbradory dopiero w 1962 roku. C.O.M. oficjalnie uznało tę rasę dopiero w 1985 roku. Timbradory zostały wyhodowane w Hiszpanii z krzyżówek kulczyków i kanarków dzikich.

Kanarki harceńskie powstały dopiero w XVII wieku i to w dodatku w II połowie XVII wieku. Zatem w żadnym wypadku timbradory nie mogą pochodzić od kanarków harceńskich.
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #7 : Luty 05, 2011, 12:44:38 »

czy to prawda że są już harceny w innych odmianach barwnych ?? ostatnio usłyszałem o Mozaice i nie wiem czy to bajka czy też niezła nowinka ??
Zapisane

Reticulata
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

Wiadomości: 111


« Odpowiedz #8 : Luty 05, 2011, 01:25:03 »

Kanarki harceńskie mogą występować we wszystkich barwach, jakie przewidywane są dla kanarków kolorowych oraz ... kształtach, charakterystycznych dla kanarków posturalnych. Oczywiście jest w tym trochę przesady, bowiem trudno sobie wyobrazić np.  kanarka belgijskiego garbusa śpiewajacego jak kanarek harceński. Ale.... wszystko jest mozliwe. 
Niżej podaję klasy konkursowe COM Sekcji A . Kanarki harceńskie   
Śpiew + kolor (lipochromowe inne niż żółte)      
Śpiew + kolor (lipochromowe żółte)      
Śpiew + kolor (melanina klasyczna)      
Śpiew + kolor (melanina nieklasyczna)      
Śpiew + kształt   
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!