Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 02:01:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: basztardy-karmienie  (Przeczytany 12565 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« : Sierpień 16, 2009, 01:17:14 »

czy basztardy karmi  się  tym samym co kanarki?czy  bastard po szczygle może byc szaro-zielono-zółte ubarwienie?
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #1 : Sierpień 16, 2009, 05:11:28 »

Tak bastardy żywi się tak jak kanarki oczywiście jeśli chodzi o bastardy których jednym z rodziców jest kanarek, bastardy mają różnorodne ubarwienie wszystko zależy od barwy kanarka po którym uzyskano danego bastarda, bastarda po szczygle dość łatwo rozpoznać gdyż ich cechą jest mniejsza lub większa maska.

Pozdrawiam
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #2 : Sierpień 16, 2009, 08:17:06 »

dzisiaj nabyłam takie dwa maleństwa,choć poszłam po kanarka-samicę,to jak zobaczyłam to małe pudełeczko w ktorym były 2 małe basztardy z lekka podduszone to wzięlam je z litości...myślałam,ze jeden raczej nie przetrzyma,ale podałam wode z glukozą i chyba jest trochę lepiej.Z tego co widzę to parka-pewnie rodzeństwo,ale tak na przyszłość mam pytanie,czy wszystkie bastardy są bezpłodne,bez względu na płeć nie zdolne do rozrodu?
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #3 : Sierpień 16, 2009, 08:51:59 »

Witam!
Nic nie piszesz o tych ptaszkach np. w jakim są wieku? po jakich ptakach? z nakiego powodu są takie słabe? W tej sytuacji trudno będzie Ci coś podpowiedziec.
Odnośnie płodności bastardów to zależy od wielu względów np. po jakich gatunkach ptaków są te krzyżówki, jaka jest ich płec i w jakim są wieku?
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #4 : Sierpień 16, 2009, 09:59:51 »

są młodziutkie,tegoroczne,pierzą się.Myślę,że są słabe dlatego,że się poddusiły w tej niby skrzyneczce.Ciężko oddychały,miały otwarte dzioby/oznaki stresu/,są to bastardy po szczygle.Oby przetrzymały tę noc...
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #5 : Sierpień 17, 2009, 08:36:47 »

biska wstaw fotki ptaków, wtedy łatwiej będzie forumowiczom poznać co to za ptaki kupiłaś, by ocalić ich życie.
Zapisane

marcelolsztyn
Gość
« Odpowiedz #6 : Sierpień 17, 2009, 03:53:09 »

To ja tez sie zapytam  teoretycznie Chichot bo wiadomo dzwonce pod  scisła ochrona  . Z jakim kanarkiem skrzyzowac   mozna  dzwońca zwyczajnego  ? Rozumien ze  z takiej krzyzowki  tez wyjda basztardy
Zapisane

Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #7 : Sierpień 17, 2009, 07:52:08 »

Oczywiście można z każdą rasą czy odmianą barwną, ale oczywiście najłatwiej z taką która najbardziej przypomina dzwońca i tak samo ma się sprawa z innymi łuszczakami.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #8 : Sierpień 17, 2009, 08:06:21 »

Skoro się pierzą to prawdopodobnie są już samodzielne, więc traktuj je jak młode kanarki.Oszczędz im stresu i dawaj jedzenie takie jak kanarkom w podobnym wieku.Powodzenia.
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #9 : Sierpień 19, 2009, 11:45:56 »

Tak wyglądają te ptaki. Drugi jest taki sam tylko nie ma ogona i zółtej szyi.
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #10 : Sierpień 19, 2009, 11:52:55 »

właśnie dowiedziałam się,że to są raczej 100% czyżyki.Czy to potwierdzicie,bo jak tak to chyba trzeba je wypuścić,tylko czy dadza rade na wolnosci?
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #11 : Sierpień 19, 2009, 03:58:02 »

To jest chyba jednak kulczyk a nie czyżyk.
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #12 : Sierpień 19, 2009, 06:21:47 »

To są na 100% kulczyki(serinus serinus), bardzo blisko spokrewnione z kanarkami.
Zapisane

biska
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 49


« Odpowiedz #13 : Sierpień 19, 2009, 07:29:52 »

wypuścić ptaszyska???
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #14 : Sierpień 19, 2009, 07:56:11 »

Jeśli są z nielegalnego odłowu to należy je wypuścić a jeśli są wychowane w niewoli to mogą mieć na wolności problem ze znalezieniem pożywienia itp. Najlepiej dowiedz się w sklepie od kogo te ptaki są i porozmawiaj z tym ich byłym właścicielem. W Polsce nie wolno przetrzymywać itd. występujących w Polsce łuszczaków i nie tylko!
Zapisane

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!