Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:37:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: hodowla ptaków europejskich  (Przeczytany 7594 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« : Luty 11, 2011, 07:22:36 »

dla zainteresowanych powyższym tematem sugeruje aby zapoznali się z DEFINICJ? GATUNKU zawartą w art. 5 ust. 1 ustawy o ochronie gatunkowej, gdzie napisane jest iż gatunkiem nie jest forma, rasa i odmiana udomowiona, hodowlana lub uprawna.

cytuje:
" Art. 5. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1. gatunek - zarówno gatunek w znaczeniu biologicznym, jak i każdą niższą od gatunku biologicznego jednostkę systematyczną, populację, a także mieszańce tego gatunku w pierwszym lub drugim pokoleniu, z wyjątkiem form, ras i odmian udomowionych, hodowlanych lub uprawnych; "


więcej pod linkiem http://www.wolinpn.pl/gora/prawo/ustawa2.htm

No aby hodowca miał umowę kupna-sprzedaży od zachodniego hodowcy Uśmiech
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2011, 10:05:32 »

Proponuje poczytać to co już na naszym forum pisaliśmy o hodowli dzikich ptaków.

http://kanarki.eu/index.php/topic,1896.0.html

http://kanarki.eu/index.php/topic,1799.0.html
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #2 : Luty 13, 2011, 03:40:42 »

Mark ja nie piszę o hodowli dzikich ptaków !! PTAK DZIKI a PTAK HODOWLANY to całkiem co innego.

Piszę iż prawo mówi o tym że ptaki hodowlne, mutacje barwne etc. nie są uznawane jako GATUNEK w związku z czym nie podlegają ustawie o ochronie środowiska! Dlatego uważam że można przywieść HODOWLANE PTAKI EUROPEJSKIE z zachodu (giełdy, wystawy, bezpośrednio od hodowcy) i w pełni legalnie je przetrzymywać i rozmnażać.   
Zapisane

Mark
Administrator
Użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 709



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 13, 2011, 04:55:21 »

LaKi pamiętaj ze szczygieł czy tez czyż ,zawsze pozostanie czyżem i szczygłem nie zależnie od mutacji lub faktoru.Polskie prawo jest tak surowe ze w jego świetle nawet bastard po szczygle  nadal jest szczygłem.
Gdyby obejście polskiego prawa było tak proste to już dawno wszyscy hodowalibyśmy awifaunę europejską tylko w mutacjach.
To samo zresztą dotyczy ptaków podlegającym rejestracji CITES trzeba rejestrować mutacje barwne,chociaż one nie mają nic wspólnego z ochroną przyrody.
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #4 : Luty 13, 2011, 05:56:26 »

Mark Przeczytaj uważnie ostatni akapit pisma jakie otrzymałem na prośbę na zgodę sprowadzenia i dalszą hodowlę poniższych ptaków


Lp.   Nazwa łacińska   Nazwa polska   Nazwa angielska   Uwagi
1.   Carduelis carduelis   Szczygieł   European Goldfinch   Odmiany i mutacje barwne
2.   Carduelis carduelis Major   Szczygieł syberyjski   Eurasian Goldfinch   
3.   Fringilla coelebs   Zięba   Chaffinch   Odmiany i mutacje barwne
4.   Carduelis flammea   Czeczotka   Common Redpoll   Odmiany i mutacje barwne
5.   Carduelis cabaret   Czeczotka brązowa   Lesser Redpoll   
6.   Pyrrhula pyrrhula   Gil   Eurasian Bullfinch   Odmiany i mutacje barwne
7.   Carduelis chloris   Dzwoniec   European Greenfinch   Odmiany i mutacje barwne

Jakby wszyscy napisali do Konserwatora Przyrody dostali by odpowiedŹ a co za tym idzie, chyba mogliby hodować europejskie Uśmiech
Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #5 : Luty 13, 2011, 05:58:41 »

niestety nie mogłem załączyć załącznika
Zapisane

darrrrek
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 : Grudzień 02, 2011, 06:47:47 »

Zapraszam na stronę hodowli szczygłów syberyjskich (carduelis carduelis major), jednak można a w prawie zachodzą jakieś zmiany.

www.carduelis.eu
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!