Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:30:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Jakie rasy kanarków hodujesz?
kolorowe (barwne) - 76 (46.3%)
kształtne (posturalne) - 48 (29.3%)
śpiewające - 40 (24.4%)
Głosów w sumie: 100

Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rasy kanarków  (Przeczytany 41752 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #60 : Marzec 07, 2012, 10:00:42 »

Jeśli się krzyżuje różne rasy to moim zdaniem nie ma znaczenia jaka rasa z jaką rasą, bo młode i tak będą wielorasowe-czyli kundelki.Krzyżowanie może mieć sens jeżeli hodowca ma założone jakieś cele i konsekwentnie do nich dąży.
Zapisane

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Olsztyn, War-Maz
Wiadomości: 207


http://www.warminskie-kanarki.gq/


WWW
« Odpowiedz #61 : Marzec 07, 2012, 08:18:39 »


Chodzi Ci o krzyżówki? Z tego co wiem, śpiewające najczęściej jeśli się krzyżuje, to z innymi śpiewającymi (np. wodnotokowymi- malinois i in). Gdybyś stawiał na pierwszym miejscu zarówno śpiew, jak i wygląd, raczej coś byłoby kosztem czegoś... Chociaż popróbować w rozsądnych granicach można Mrugnięcie.

tak, mówię o krzyżówce ale właśnie takiej przemyślanej. Słyszałem że k. harceńskie miały kiedyś koronkę dlatego naturalnym byłaby próba w jej przywrócenie. Śpiew byłby nadrzędny w stosunku do koronki. Czytałem na forum że Niemczech  już nad tym pracują.
Zapisane


jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #62 : Marzec 07, 2012, 10:32:28 »

Koronka u kanarków harceńskich pojawiła się w wyniku mutacji a nie w skutek krzyżowania kanarka harceńskiego z kanarkiem innej rasy, która posiada koronkę.Jeżeli uważasz, że za sprawą skrzyżowania koroniaka niemieckiego z kanarkiem harceńskim uda Ci się przywrócić tą koronkę harcenowi, to życzę Ci powodzenia.
Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #63 : Marzec 10, 2012, 03:24:55 »

Jeśli się krzyżuje różne rasy to moim zdaniem nie ma znaczenia jaka rasa z jaką rasą, bo młode i tak będą wielorasowe-czyli kundelki.Krzyżowanie może mieć sens jeżeli hodowca ma założone jakieś cele i konsekwentnie do nich dąży.
Masz rację Jacky, z tym że zauważyłam taką tendencję do krzyżowania we własnym zakresie właśnie harceńskich z wodnotokowymi- jednak efektów krzyżówek nikt jeszcze nie opisał.
Jest jedna, rzadko spotykana rasa kanarków, gdzie krzyżówki międzyrasowe dały efekt- są to czerwone śpiewające (uznane jako odmiana). Wiadomo, że na początku hodowcy postawili na kolor, zaniedbując śpiew. PóŹniej chcąc to nadrobić, musieli krzyżować czerwone kanarki z rasą śpiewającą (nie wiem jaką) i powstały czerwone śpiewające kanarki (jeszcze raz podkreślę, że są uznane jako odrębna rasa).
Zapisane

kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 80



« Odpowiedz #64 : Maj 22, 2012, 11:58:45 »

Witam ja hoduję kanarki harceńskie mam 2 pary oraz posiadam też 2 parki kanarków kolorowych. Dopiero zaczynam hodowlę. Zastanawiam się nad kupnem na jesień parki kanarków rasy Timbrador hiszpański i w związku z tym mam pytanie kto z was trzyma takie kanarki, czy są ciężkie w hodowli, ja jest u nich z rozmarzaniem. Czy śpiewają tak chętnie i często jak harceńskie czy rzadziej bo przykłady śpiewów znalazłem na tym forum ale jeszcze na żywo ich nie słyszałem. Czy mają konkretne wymagania dotyczące diety oraz proszę o inne szczegółowe informacje dotyczące tej rasy oprócz ogólnych, które znalazłem w internecie, bo tak naprawdę jest tam wiele info o glosterach, harceńskich, kanarkach kolorowych, a o trimbradorach jest bardzo mało. Pozdrawiam Marek. Uśmiech. życzę powodzenia wszystkim, którzy są w trakcie lęgów.
Zapisane

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Olsztyn, War-Maz
Wiadomości: 207


http://www.warminskie-kanarki.gq/


WWW
« Odpowiedz #65 : Maj 23, 2012, 09:35:58 »

Mała aktualizacja

poza kanarkiem harceńskim od niedawna posiadam także samicę czerwono-czarną a we wrześniu b.r. miejmy nadzieje przyjedzie czerwono-czarny samiec. W b. odległych planach chciałbym mieć jeszcze vectisy.
Zapisane


Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!