Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 29, 2014, 12:41:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przysmak dla kazdego kanarka  (Przeczytany 1811 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
stanley151
Gość
« : Lipiec 19, 2011, 09:29:45 »

czy istnieje jakis przysmak ktory smakuje kazdemu kanarkowi?

sebas
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 3

woj.lubelskie

« Odpowiedz #1 : Lipiec 20, 2011, 01:48:24 »

Moje kanarki uwielbiają brokuł. Tam gdzie jest więcej ptaków to kłócą się strasznie podczas jedzenia.

Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 8

'Las Kabatos' :)

'kundelki' też są ok!

« Odpowiedz #2 : Lipiec 20, 2011, 03:26:40 »

W piereszym odruchu to myśle ze nie istnieje jeden 'cudowny' przysmak który pasowałby wszystkim kanarkom Smutny
W drugim przemyśleniu to jestem pewien że nie posłużyłoby moim pupilom gdyby dostawały do deserówki tylko jeden składnik!
Na pewno czegoś by było brak a czegoś za dużo!

Swogo czasu i dalej moje ptaki przepadają za pestkami z paryki czerownej. Jak sobie do kanapki odkroję na kanapkę wierzchni miąsz a im powieszę taki 'ogryzek' pełen nasion to normalnie pióra lecą... Uśmiech Ale poradzili mi Koledzy z naszego forum że sama paryka to za dużo gorczycy. Zresztą jeden z samczyków którego nabyłem pół roku temu do tej paryki podchodził dużo spokojniej niż reszta.

Brokuły są baaaardzo zdrowe ale niestety w postaci surowej zawieszone na druciku zostały totalnie olane przez moje stado.
A ponoć u reszty Koleżeństwa idą jak woda Uśmiech

Z innych przysmaków to suchary marki MAMUT bez cukrowe są dla mnie pokruszone dodatkiem do miksa, lub kawałek na druciki wieszam jak wybywamy z domu na 2-3 dni, po powrocie suchary z drucika znikają, wiec można powiedzieć że są po trosze przysmakiem po trosze przegryzka awaryjną Uśmiech

Do swoich miksów codziennych wkrajam i jabłko i zieleninę taka jak pietruszka czy cykoria, NIGDY sałata! Marchew gotowana, resztki z miąszu papryki i dodaję trochę maku który poprawia trawienie.

Jak sobie wbijesz konkretny przysmak w naszą wyszukiwarkę, ja ostatnio szukałem info o mięcie ale suszonej Uśmiech to na pewno coś znajdziesz!

Reasumiując i odpowiadając na Twoje pytanie Kanarki tez stworzenia boże i jednakowo być nie może Uśmiech
Jak ludzie mają różne gusta i smaki taki i kanarków jednakowo potraktować się chyba nie da, oczywiście pamiętając o propcjonalności tego porównania Uśmiech
Z punktu widzenia hodowcy unifikacja jest wskazana zapewne ale mi miłośnikowi ptactwa frajdę sprawia mieszanie, komponowanie i ogladanie jak Glutek czy Rambo przebierają w deserówce no mniej więcej tak jak na fotce Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie ze słonecznej przez chwilę zapewne Wawy!
Siwobrody 

Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze.
Zapraszam na www.schpolnoc.pl
Peril
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 3

Wa-wa

« Odpowiedz #3 : Lipiec 20, 2011, 03:31:30 »

moje dosłownie szaleją na punkcie sezamu, kolb miodowych vitacraft I arbuza:)

Mam wrażenie że większość świata jest o dwa kieliszki do tyłu.Uśmiech
stanley151
Gość
« Odpowiedz #4 : Lipiec 20, 2011, 06:33:53 »

hehe Rambo nienazarty Chichot

ja mam ttylko jednego i trudno bedzie wybadac co bedzie jego przysmakiem ale sprobujemy Uśmiech

wiem narazie ze brokula i jablko lubi ale czy za nimi szaleje to nie wiem Uśmiech  , moze sprobuje tego Vitacraftu Uśmiech

Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 8

'kundelki' też są ok!

« Odpowiedz #5 : Lipiec 20, 2011, 06:56:49 »

Stanley-u,

mam nadzieję że tej mojej wypowiedzi / opinni nie potraktujesz jako mądrzenia się?
Mądrzyć się nie chcę bom żółtodziób pierwszoroczny Z politowaniem moja przygoda kanarczana trwa nie całe 1,5 roku i jedne przypadkowe lęgi za sobą  Z politowaniem

Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 8

'kundelki' też są ok!

« Odpowiedz #6 : Lipiec 20, 2011, 07:07:36 »

...cd sory kilkneło mi się i poleciało  Szok

Teraz dokończę myśl.
Otoż teraz latem, gdy tyle świerzyzny, zielenizny, owoców i warzyw dookoła to kolby chyba nie są niezbędne?
Pomijam kwestję finasową, bo co jest tanie a co drogie to kwestia mocno subiektywna.
Na pewno łatwiej kupić kolbę, powiesić i na parę tygodni spokój!

Tylko jako miłośnik a nie hodowca uważam że zdrowiej i przyjemniej i fajnie jak się daje te wszystki świerze 'mixy deserowe'!
Tarte, siekane czy komponowane nawet 'na winie' Uśmiech Czyli na zasadzie co sie na stół na winie  Duży uśmiech

Wnioskuje też z tego że w mojej dwudzielnej klatce od dłuższego czasu wiszą 2 kolby Vitapol-u, bo ja tam lubię polskie rzeczy kupować ale to na marginesie.
I te kolby wiszą i ich nie ubywa bo ptaszyska preferują świerze dania a nie spreparowane.
Na nie przyjdzie czas zimą, choć kto wie bo na mroziłem brokółów, marchewki tartej i innych kanarczanych przysmaków.
No ale to trza mieć świra... No i ja go chyba mam Uśmiech
Tak więc z serca się dzielę tym co myślę i czuję!

Pozdrawiam z zalanej deszczem tym razem Wawy
Siwobrody

stanley151
Gość
« Odpowiedz #7 : Lipiec 20, 2011, 07:28:01 »

Siwobrody twoje posty sa bardzo pomocne, 1,5 roku to w porwnaniu do mojego miesiaca wiecznosc Uśmiech

a wasze ptaki tez tak duzo hm... sraja?  ile on tego robi, to sie w glowie nie miesci Chichot

narazie kolby nie kupie, postanowilem ze bede mu robil mieszanki warzyw i owocow i zobacze co mu bedzie smakowac Uśmiech

stanley151
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 21, 2011, 06:34:28 »

Siwobrody a mozna dac biala papryke?i te nasiona z papryki?

stanley151
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 21, 2011, 09:18:23 »

mozna dawac pomidory, ogorki, sliwki morele?

szczypiorek i cebule?

RomeoFinch
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 0

Gorzyce Wielkie

« Odpowiedz #10 : Lipiec 24, 2011, 03:43:17 »

Szczypiorku i cebuli nie radzę podawać, bo zawierają składniki, które w większej ilości mogą zaszkodzić ptakom.

ewa70
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 0

Tarnów woj.małopolskie

« Odpowiedz #11 : Październik 09, 2012, 07:20:26 »

Drodzy hodowcy kanarków czy podajecie swoim pupilom orzechy włoskie chodzi o tą część w środku skorupy.

Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Reputacja 8

'kundelki' też są ok!

« Odpowiedz #12 : Październik 10, 2012, 06:57:26 »

Witaj ewa70,

ja nie podaję orzechów włoskich, ale raczej intuicyjnie niż z rozmysłem.
Niestety nie mam wiedzy na temat ich przydatności lub nie Smutny
Niestety też na forum nikt nie pisał o orzechach a chętnie się douczę Uśmiech

W tej chwili moje deserowe menu kanarczane to przede wszystki cykoria, pestki z paprykowego ogryzka i kukurydza - hit sezonu Uśmiech

Powodzenia
Siwobrody

yotan
Uczeń2
Użytkownik
**

Reputacja 31

Solec Kujawski

« Odpowiedz #13 : Październik 10, 2012, 08:28:50 »

Orzech włoski (Juglans regia)
 Zawierają witaminę A, B1, B2, niacynę, E i PP, potas, żelazo i kobalt, fosfor i magnez. przyspieszają przemianę materii i usuwanie toksyn, goją błonę śluzową żołądka. Są bardzo kaloryczne /100 g to 650 Kcal/, ale ponad 80 proc. energii pochodzi ze zdrowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. 15% białka, 62% tłuszczów, 12% węglowodanów, 6% błonnika, 5% wody, fitosterole, witaminy i sole mineralne.
(www.mojeptaki.info)

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!