Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:37:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Fabrizio -dmowy pupil  (Przeczytany 6483 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 258



WWW
« : Październik 04, 2012, 11:01:38 »

Witam!
Chciałabym przedstawić mojego kanarka Fabrizia, który skradł moje serce. Pochodzi z hodowli, w której miesza się różne kolory, więc jest  takim sobie sympatycznym kundelkiem Uśmiech. Wśród jego rodzeństwa były tez szeki. Bardzo spodobał mi się jego kolor - w ogłoszeniach  nie mogłam znaleŹć pomarańczowych kanarków, po przeczytaniu kilku wątków już wiem dlaczego Mrugnięcie. Trudno mi jednak powiedzieć co mój samczyk ma w genach bo na początku, jeszcze we fruwalce wyglądał na bardziej "różowego ". Generalnie jako absolutna amatorka, posiadająca pierwszego ptaka w swoim życiu jestem i tak zachwycona nim Uśmiech. Bardzo podobają mi się również Glostery, a z barwnych : czerwono-czarne i czerwone i coś czuję ,że nie skończy się na jednym kanarku Mrugnięcie . Chcę pozwiedzać wystawę w Czeladzi w tym roku, to mam nadzieje napatrzeć się na kanarki. Uśmiech.
Teraz Fabrizio







Zapisane

cieslm
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Dzierżoniów
Wiadomości: 185


CIH C033


« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2012, 11:06:04 »

i tak to się zaczyna...1szy krok za Tobą zobaczysz......Powodzenia..
Zapisane

mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #2 : Październik 04, 2012, 12:49:26 »

i tak to się zaczyna...1szy krok za Tobą zobaczysz......Powodzenia..

Skąd my to znamy Uśmiech
Zapisane

Ana
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 24


?wirka i Migotka


« Odpowiedz #3 : Październik 05, 2012, 07:35:50 »

Śliczny a co on tam zielonego wcina?
Zapisane


"Przygoda z kanarkami to nauka cierpliwości"
 Przeczytałam to gdzieś na naszym forum i strasznie mi się spodobało...
Ana
Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 258



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 05, 2012, 08:09:41 »

Tymianek w doniczce. Doczytałam, że można od czasu do czasu podawać świeże zioła  i tymianek jest bezpieczny, więc ponieważ  mam w kuchni zapasik  to dostał trochę do poskubania Uśmiech . Bardzo mu się spodobało, jak dostawiłam to zrobił mi awanturę Język. Wysiałam mu kiełki, myślę że jak wykiełkują to też będzie bardzo zadowolony Uśmiech.
Zapisane

Ana
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 24


?wirka i Migotka


« Odpowiedz #5 : Październik 05, 2012, 08:31:29 »

No moje panny też wcinają kiełki Uśmiech twój na pewno też będzie wcinał gwarantuje...
Zapisane


"Przygoda z kanarkami to nauka cierpliwości"
 Przeczytałam to gdzieś na naszym forum i strasznie mi się spodobało...
Ana
Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

'Las Kabatos' :)
Wiadomości: 365


'kundelki' też są ok!


« Odpowiedz #6 : Październik 05, 2012, 09:25:38 »

i tak to się zaczyna...1szy krok za Tobą zobaczysz......Powodzenia..

Skąd my to znamy Uśmiech

Oj tak, tak to 'choroba' postępujaca Uśmiech
Radzę się Szanownej Koleżance dobrze zastanowić a może i skonsultować...
...bo jak pojedziesz na wystawę to przepadłaś jak amen w pacieżu  Duży uśmiech
2 lata temu trafił do mnie mój Rambo a dziś mam ośmioro podopiecznych.
Hodowca ze mnie żaden ale miłośnik pełną gębą  Duży uśmiech

Na naszym forum jest sporo wątków o wpływie diety na barwienie upierzenia,
zwłaszcza jak masz 'chłopaka pomarańczaka' i coś mi sie wydaje że lubisz naturalne suplementy diety czyli różne zieleniny.
Będzie miał u Ciebie jak w raju. I następne ptasiorki też...  Z politowaniem

Jedna rada, jeśli można od ciutek tylko starszego kolegi .
Czytaj, czytaj, czytaj a potem pytaj i rozmawiaj i przemyśl jakiego kanarka,
czy za pewne jaką panienką sprawisz swojemu Fabrizio.
I nie mam tu na myśli 'profilowania hodowli' tylko przypadkowy, emocjonalny dobór na który będziesz narażona na wystawie może być nie dokońca trafiony.
Niestety wiem to z autopsji Smutny
Ale to temat na osbny wątek... Uśmiech

Pozdrawiam
Siwobrody
Zapisane


Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze.
Zapraszam na www.schpolnoc.pl
Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 258



WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 05, 2012, 12:24:01 »

Siwobrody ,

Tak, jestem lekko stuknięta na punkcie produktów naturalnych - rozszyfrowałeś mnie  Duży uśmiech. Mam tylko nadzieje że zapasienie od zieleniny, warzyw i owoców nie jest zbyt wielkim zagrożeniem, ponieważ Fabi również uwielbia wszelkie warzywka i owocki, wręcz się drze koło południa  domagając się codziennej porcji Mrugnięcie . Jak widzi mnie z deserówką, to już nawet nie czeka aż ją założę tylko mi prawie z ręki je Mrugnięcie. Właśnie ogołaca marchewkę  Duży uśmiech.

Co do emocjonalnych wyborów, kiedyś miałam parkę świnek morskich, znalezienie ich dzieciom dobrych domów było wyczerpujące.
To doświadczenie skutecznie powstrzymuje mnie przed podejmowaniem pochopnych decyzji  posiadania zwierzęcego przychówku Uśmiech.

Ana,
przez Twoją pannice zainteresowałam się "dziwnie upierzonymi" kanarkami Mrugnięcie
Zapisane

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 387


fan izabelek


« Odpowiedz #8 : Październik 05, 2012, 12:37:51 »

Sarenzil  Uśmiech  slicznego masz kolege.  Klatka tez fajnie urzadzona, galazki super.

Co do zieleniny - jak najbardziej moze zaszkodzic w zbyt duzych porcjach.  Nie powinno sie jej podawac codziennie.  Swieze owoce/warzywa rowniez nie codziennie.  Kanarki to ZIARNOJADY - ich glownym pokarmem powinny byc wlasnie ziarna.  Z nich czerpia prawie wszystkie skladniki potrzebne do zycia i zdrowia.  Podawanie co 2-3 dni czegos swiezego jest wystarczajace i dozowanie ilosci rowniez - kanarek oczywiscie nawpycha sie smakolykow, a nie zje konkretnego "obiadku".   Mrugnięcie  Zupelnie jak dzieci, gdy na stole postawisz ciacho i zupe. 

Zatem - poltorej lyzeczki dobrej mieszanki ziaren dziennie i co 2 dni cos swiezego, w malej porcji.  Jak chcesz go czyms zabawic, daj mu peczek cienkich galazek np z wierzby czy orzecha laskowego - bez listkow moga byc - bedzie sobie skubal kore calymi dniami.  A fruwanie po pokoju to tez super zajecie.  No i oczywiscie kapiele.   Duży uśmiech  Moze tez sprasowany kamyk mineralnyna podloge, to sobie bedzie na nim urzedowac jak przy stole luskajac wieksze ziarna i od razu pielegnujac dzioba...

Aksamitki i mlecze tez dobrze farbuja. Ale chlopak wyglada jakby sie juz wypierzyl.  Zgadza sie to?
Zapisane


Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 258



WWW
« Odpowiedz #9 : Październik 05, 2012, 01:43:25 »

Canarssimo,

dziękuję za podpowiedzi w temacie zieleniny, zastosuję Twoje rady Uśmiech . Kąpiele zaczniemy w przyszłym tygodniu, zmówiłam basenik i czekam aż przywiozą.  Z wypuszczaniem go z klatki chce jeszcze poczekać, jest u mnie dopiero kilka dni, no i u mnie najpierw muszę mu zapewnić w miarę bezpieczne loty, bo mam jednoprzestrzenne mieszkanie Uśmiech .
Kanarek jest z tego roku , więc myślę że to jego pierwsze pierzenie w ogóle.  Pierwszy raz jak widziałam jego i jego rodzeństwo, był dużo bledszy i miał dużo więcej białego.  Potem był karmiony biszkoptem ( cokolwiek to znaczy  Duży uśmiech) i zrobił się taki mocno pomarańczowy z ciemnopomarańczową obwódką nad dziobem. Do mnie przyszedł już w swoim obecnym kolorze. Biorąc pod uwagę że trudno orzec co ma w genach, zieleninę daje mu bardziej dla frajdy i zdrowia niż dla barwników Uśmiech . Zastanawiam się czy spróbować za rok, przy kolejnym pierzeniu, ale nie wiem czy warto, bo  nie spodziewam się uzyskać krwistej czerwieni Uśmiech)) .
Zapisane

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Aachen
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 387


fan izabelek


« Odpowiedz #10 : Październik 05, 2012, 03:42:09 »

Spokojnie wystarczy ze bedzie skubal podczas pierzenia regularnie roslinki barwiace piorka.  Dla czerwonej bary, jesli jest faktycznie czerwonym kanarkiem, musialby dostawac specjalny pokarm barwiacy.  Biszkoptem samym to raczej nie byl karmiony - pewnie hodowca mial na mysli pokarm jajeczny, w ktorym sa tez czesciowo biszkopty (a raczej suchary pokruszone).  Moj pokarm wzbogacony jest roslinnym wyciagiem z aksamitek, czyli luteina.  Aksamitki mozna podawac nawet cale kwiatki - bo ze listki to jasne. 

Najsmaczniejsza jako zielenina jest gwiazdnica pospolita - mozna nawet w zimie na balkonie sobie hodowac. Musi byc ta z bialymi kwiatkami.   http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazdnica_pospolita
Zapisane


Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Sosnowiec
Wiadomości: 258



WWW
« Odpowiedz #11 : Październik 05, 2012, 04:03:14 »

O gwiezdnicy słyszałam już, koleżanka ma stado papug i polecała, fajnie że kanarki to też jedzą  Uśmiech.

Zapisane

Chiara
Gość
« Odpowiedz #12 : Październik 17, 2012, 10:43:48 »

Moje aksamitki nie chcą jeść- ani kwiatów, ani liści, chociaż każdą inną zieleninę zajadają ze smakiem Co?. Mlecz skubią na szczęście.

Canarissimo- mogłabyś coś więcej napisać o tej luteinie- wyciągu z aksamitek? To się samemu robi?

A tak odbiegając od roślin, tak sobie patrzę na Fabrizia, i wygląda on prawie identycznie jak mój ponoć rasowy (z rodowodem włoskim) kanarek czerwony- z tym, że w tym roku hodowca od którego go odkupiłam nie podawał kantoksantyny (sztucznego barwnika) i Rubi jest ciemno-pomarańczowy z białymi piórami na skrzydłach (to podobno normalne u czerwonych).
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!