Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 09, 2019, 07:10:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wczesne lęgi ?  (Przeczytany 5236 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jares2
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

małopolskie

« : Listopad 04, 2012, 11:16:55 »

Witam mam mały problem
Odzieliłem ok 1 tydzień temu samce (z "fruwałki") od samic i dałem je do osobnych klatek ,po 2 dniach przesadziłem z ogrzewniem i w pokoju w którym były kanarki było 32*C ( a na codzień jest 20-22) i teraz kanarki zaczęły wariować samce cały dzień głośno śpiewają (jak nigdy) 1 samica skacze po całej klatce jak opentana .Pierwszy rok mam kanarki i nie wiem, czyżby rozbudziły się one pod wpływem 1razowego wzrostu temperatury ? (dodam że nie wydłużałem im dnia ani nic takiego , dałem im  (przed rozdieleniem) kilka razy kiełki rzepaku może to też je rozbudziło ?) Co mam zrobić ,dopuścić do lęgów ?ale czy samce są do nich całkowice pobudzone,jest jakaś metoda na sprawdzenie czy są rozbudzone?
Z góry dzięki za wszystkie odp .

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora

http://glostery.katowice.pl

« Odpowiedz #1 : Listopad 04, 2012, 04:59:33 »

Innymi słowy zrobiłeś im solar Mrugnięcie
jak masz możliwość oddziel na 2-3 dni samice od samic, możesz im przyciemnić światło, powinno pomóc.
Można sprawdzić czy samiec jest pobudzony - śpiewa inaczej i ma "nabrzmiałe" genitalia, ale czy będziesz to potrafił stwierdzić w pierwszym roku hodowli - wątpię. Ja jeszcze nie potrafię Mrugnięcie

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen

fan izabelek

« Odpowiedz #2 : Listopad 04, 2012, 06:23:05 »

Jesli oswietlenie jest zgodne z rytmem dnia na zewnatrz, watpie, zeby sama cieplota az tak je pobudzila.
Wg moich dotychczasowych informacji, do legow pobusza sie ptaki poprzez wydluzenie im dnia i wzbogacenie pozywienia.  Te dwa czynniki sa najwazniejsze - bo to stwarza warunki do powodzenia w legach (pokarm i krotkie noce zapewniaja pelne wola pisklakow). 

Do wyciczania moich kanarkow w lato stosowalam samo odchudzenie pokarmu.  Zadnych zielonek, zero pokarmu jajecznego i kielkow.  Ziarno mozliwie odmierzone - poltorej lyzeczki na ptaka. 

Moje mlode kanarki bede pierwszy raz zimowac, wiec sie za bardzo nie moge madrzyc.  Zastosuje wiec jedynie to, co wyczytalam.  Wymierzona ilosc pokarmu i tylko co 2-3 dni cos swiezego (ziola, jablko, cykoria...).  Zero pokarmu jajecznego.  Z dodatkow: Do wody wit A-D3, bo mam recesywne i mineralvit do samodzielnego pobierania. 
Dla zabicie nudy dostaja swieze galazki wierzby do skubania - planuje w zimie stawiac regularnie wieksza galaz do wody i z niej obrywac te z miekka kora.

Samiczkom zabieram z klatki wszystko, co przypominac moze material do budowy gniazda.  A wiec kazde dluzsze piorko, patyczki oslubane z kory itp...  Mam tez taka jedna panne, co nie przepusci zadnej okazji aby pofruwac z tym w dziobie.  Z politowaniem  A przez to sie na pewno budza instynkty - w koncu ten rytual szukania miejsca na gniazdo ma swoje znaczenie w samym przyzwaniu legow przez ptaki. 

jares2
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

małopolskie

« Odpowiedz #3 : Listopad 05, 2012, 12:11:45 »

Innymi słowy zrobiłeś im solar
jak masz możliwość oddziel na 2-3 dni samice od samic, możesz im przyciemnić światło, powinno pomóc.
Czyli mam rozdzielić samice (każda do osobnej klatki?) jak samce?

Można sprawdzić czy samiec jest pobudzony - śpiewa inaczej

a masz może jakiś link z śpiewem w pełni rozbudzonego samca (czerwonego)- chciałbym porównać

Jesli oswietlenie jest zgodne z rytmem dnia na zewnatrz, watpie, zeby sama cieplota az tak je pobudzila.
Wg moich dotychczasowych informacji, do legow pobusza sie ptaki poprzez wydluzenie im dnia i wzbogacenie pozywienia.  Te dwa czynniki sa najwazniejsze - bo to stwarza warunki do powodzenia w legach (pokarm i krotkie noce zapewniaja pelne wola pisklakow).

Oświetlenie jest czasami włączne wieczorem ale nie dłużej niż 10/15min (w celu wysprzątania klatek itp)czy to by tak działało na nie ?

Do wyciczania moich kanarkow w lato stosowalam samo odchudzenie pokarmu.  Zadnych zielonek, zero pokarmu jajecznego i kielkow.  Ziarno mozliwie odmierzone - poltorej lyzeczki na ptaka.
ja dawałem im ziarno ok1 łyżeczka na ptaka ,marchewkę,jabłko,ogórka,paprykę,brokuła,czasmi biszkopta i kiełki oczywiście nie wszytko na raz .Mieszanki jajecznej nie dawałem

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #4 : Listopad 05, 2012, 12:19:38 »

Rozdzielić samice od samców czyli samice do jednego pokoju, a samce do drugiego.

Śpiew - http://glostery.katowice.pl/pracowity-dzien-glostera/
co prawda nie jest czerwony, ale jak puszczę ten śpiew kanarkom to zaczynają szaleć za sobą.

10/15 minut - raczej nie ma znaczenia

jares2
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

małopolskie

« Odpowiedz #5 : Listopad 05, 2012, 01:06:01 »

Ja właśnie mam tak rozdzielone, samce są w jednym pokoju każdy w osobnej klatce a samice w pokoju obok w jednej klatce (niestety nie mam możliwości przeniesienia ich do (oddalonego) pokoju więc słyszą śpiew (ale podejrzewam że to by dało niewiele ,bo gdy zacznie się koncert to słychać go nawet piętro niżej ) one śpiewają bardzo podobnie jak ten gloster (może w niektórych "turach"  nie ma tak wysokiego głosu)

A zastanawiam się bo może powodem tego śpiewu jest rozdzielenie samców od samic (bo odkąd je mam (od kwietnia 2012)to były wszystkie razem w jednej klatce ) może przez tą rozłąkę tak  śpiewają  Uśmiech Co?

jares2
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

małopolskie

« Odpowiedz #6 : Listopad 13, 2012, 02:10:34 »

Dzisiaj zauważyłem dziwne zajwisko ,samica skakając cały czas po klatce (przy śpiewie samca ) w pewnym momencie stanęła nieruchomo i z rozłożonymi do połowy skrzydełkami zaczęła nimi szybko trzepotać- co to za zjawisko?

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #7 : Listopad 13, 2012, 02:58:12 »

Według mnie prostowanie skrzydełek czy startowanie do lotu - nic niepokojącego.

sturnus
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Wrocław

« Odpowiedz #8 : Listopad 13, 2012, 03:08:50 »

Raczej chce " przyjąć samca ".

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*

Katowice

« Odpowiedz #9 : Listopad 13, 2012, 03:28:25 »

Pisał, że samice są w osobnym pokoju, są aż tak pobudzone?

jares2
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

małopolskie

« Odpowiedz #10 : Listopad 13, 2012, 04:09:52 »

Tak samce są w pokoju obok ale samice słyszą ich śpiew ,ta samica właśnie nigdy tak nie robiła to trwa jakieś 10s i wygląda wtedy jak "zahipnotyzowana " ,czytałem gdzieś że samice (w czasie lęgów) przysiadają na żerdce nieruchomo przy śpiewie w pełni rozbudzonego  samca-spytam przy okazji czy samiec z lutego 2012 może w tym wieku byc już w pełni rozbudzony ?samiczka o której mowa jest z 2011

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #11 : Listopad 13, 2012, 06:13:26 »

U moich polniczek samica tak woła samca "na siebie".

canarissimo
Redaktor
Nowy użytkownik
*

Aachen

fan izabelek

« Odpowiedz #12 : Listopad 14, 2012, 05:13:41 »

samiczka przy tym "zapraszajcym sklonie" jeszcze cicho pocwierkuje.   Mrugnięcie 

Jedny moja z 2011 roku tez jest zbyt pobudzona - niby te same warunki maja wszystkie, ale ta jedna jak opetana szuka miejsca na gniazdo... Ciekawe, ze zaczela od paru dni rowniez spiewac - brzmi prawie jak moje mlode samczyki.   Szok Chichot  Gdybym nie widziala jej znoszacej jajka i odchodwujacej 3 legi mlodych, to bym pomyslala ze to chlopak jest.   Duży uśmiech

jares2
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

małopolskie

« Odpowiedz #13 : Listopad 16, 2012, 04:30:32 »

Dzięki za odp
Dzisiaj uchwyciłem śpiew jednego mojego samca ,czy potrafił by ktoś ocenić czy tak wygląda śpiew rozbudzonego samca ??Przepraszam za jakość filmu

http://www.youtube.com/watch?v=Y5y17XSVNgU&feature=plcp

jares2
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

małopolskie

« Odpowiedz #14 : Listopad 16, 2012, 04:32:44 »

Dodam że tak śpiewa niemal przez cały dzień  Mrugnięcie

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!