Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:14:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dzikie kanarki - oportuniści lęgowi  (Przeczytany 66704 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Haczyk17
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #30 : Luty 19, 2013, 06:56:17 »

Są pozbawione wszelkich drobnoustrojów, grzybów, wirusów, bakterii.
Wyparzasz je, czy jak? I jaka jest różnica pomiędzy drobnoustrojami, a resztą drobnoustrojów, które wymieniłeś?

Różnica jest taka że są drobnoustrojowe chorobowe - szkodliwe dla organizmu oraz pomocne, które sprzyjają w różnych procesach przemiany materii np. Pisząc przytoczone przez Pana moje zdanie - rozwijam - moje ptaki są wolne od wszelkich szkodliwych dla ich zdrowia bakterii, wirusów, itp. Przepraszam za brak precyzji!
Zapisane

Haczyk17
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #31 : Luty 19, 2013, 06:58:42 »

mogę powiedziec, ze ja robie to samo,

ale raczej na 100% dajemy rozne pokarmy, inaczej dbamy o higiene, i mamy innego weterynarza Uśmiech

mozna bardziej szczegółowo?Uśmiech
Witam! Oczywiście że można, ale właśnie - mycie pojemników, dokarmianie młodzieży i do pracy na noc! Może jutro, może pojutrze - ale dam znać!
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #32 : Luty 19, 2013, 08:21:39 »

Poprzez właściwe, stałe, ukierunkowane, zaplanowane, systematyczne działania! Stosując odpowiedni pokarm (właściwie przygotowany), dbając o higienę oraz stałą opiekę weterynaryjną, która pozwala na weryfikowanie poczynań, planowania wszelkich zmian, a przede wszystkim uchronić ptaki przed chorobą!
ładnie napisane, ale też mnie interesuje rozwinięcie, szczegółowe. Może nawet w osobnym temacie?
Zapisane


klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #33 : Luty 20, 2013, 08:33:55 »

Cytuj
Nie krzycz? Nie rozumiem!
Większość zdań kończysz wykrzyknikiem "!", wygląda to jakbyś krzyczał Uśmiech

Cytuj
Stosuję 5400K ponieważ barwa tej żarówki w sposób idealny oddaje "południowe słońce" - po pierwsze,
- po drugie jakość piór ptaków jest zupełnie inna niż przy LED-ach czy innych zwykłych żarówkach,
Chodzi Ci o wygląd piór przy żarówce o barwie 5400K - a przy okazji jaka to żarówka, jakiej firmy? - czy o to, że pióra wykształcają się o wiele lepiej przy takim świetle? I czym różni się jakość piór przy żarówce 5400K a oświetleniu LED 5500K, bo właśnie takie LED stosuję u siebie?

Cytuj
Oczywiście że nie wystarczy - widzę, że nie lubi Pan jak ktoś może mieć inna widzę niż Pan, ale OK,
No nie, wręcz przeciwnie. Lubię czytać/słuchać osób doświadczonych bo tylko od nich można się czegoś nauczyć.

Cytuj
Pisząc o drobnoustrojach miałem na myśli brak drobnoustrojów szkodliwych dla prawidłowego funkcjonowania układu  rozrodczego ptaka! Ale nie ważne prawda? Istotą jest wytyk - w milczeniu pewnie - nie treść, a łapanie za słowa proszę Pana jest płytkie w swej istocie.
Sęk w tym, że przeczytałem to co Pan napisał, a nie to co chciał Pan napisać. Ptak pozbawiony wszelkich drobnoustrojów ginie, ptak pozbawiony drobnoustrojów chorobotwórczych będzie żył długo. Ani ja, ani wiele innych osób nie zgadnie co Pan chciał napisać - przeczyta i albo stwierdzi, że nie warto tego pamiętać (co Yotan słusznie podkreślił słowami "Wyparzasz je, czy jak?"), albo zastosuje. Czy jeśli według Pana "istotą jest wytyk" - weŹmie Pan na sobie odpowiedzialność jeśli początkujący hodowca weŹmie Pana za wzór i będzie się starał pozbawić ptaki wszelkich drobnoustrojów, a nie tylko tych chorobotwórczych? Czy po straconych latach powie mu Pan "miałem na myśli coś innego!"?

Nie łapię za słowa, no, może trochę. Daje tym jednak szansę obrony swojego stanowiska zanim zostanie Pan zbyty milczeniem za pisanie rzeczy nie do końca zgodnych z prawdą. Tym bardziej, że - jak słyszałem - jest Pan doświadczonym hodowcą więc na pewno ma Pan dużo wiadomości do przekazania i warto tego posłuchać.
Zapisane


Bogusław
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 273



« Odpowiedz #34 : Luty 20, 2013, 06:05:57 »

Koledzy co to za PANOWANIE , na forum nie ma żadnych "panów" wszyscy jesteśmy tacy sami. W netykiecie chyba też jest coś na ten temat.
Zapisane

Haczyk17
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 10


« Odpowiedz #35 : Luty 22, 2013, 07:49:14 »

Cytuj
Cytuj
Nie krzycz? Nie rozumiem!
Większość zdań kończysz wykrzyknikiem "!", wygląda to jakbyś krzyczał Uśmiech
Jasne i dziękuje za świadomość.

Cytuj
Cytuj
Stosuję 5400K ponieważ barwa tej żarówki w sposób idealny oddaje "południowe słońce" - po pierwsze,
- po drugie jakość piór ptaków jest zupełnie inna niż przy LED-ach czy innych zwykłych żarówkach,
Chodzi Ci o wygląd piór przy żarówce o barwie 5400K - a przy okazji jaka to żarówka, jakiej firmy? - czy o to, że pióra wykształcają się o wiele lepiej przy takim świetle? I czym różni się jakość piór przy żarówce 5400K a oświetleniu LED 5500K, bo właśnie takie LED stosuję u siebie?

Pisząc 5400K pisałem jakie stosuję u siebie. Stosuję POWERLUX. Pisząc o LED-ach miałem na myśli te o niskiej ciepłocie, poproszę o nazwę LED-ów o temp. barwowej 5500K. Nie ma żadnej różnicy w jakości piór w przedziale temp. barwowej o jakiej Pan wspomina! Zwyczajnie pisałem o tym co posiadam. Myślę, że jestem zrozumiany.

Cytuj
Cytuj
Oczywiście że nie wystarczy - widzę, że nie lubi Pan jak ktoś może mieć inna widzę niż Pan, ale OK,
No nie, wręcz przeciwnie. Lubię czytać/słuchać osób doświadczonych bo tylko od nich można się czegoś nauczyć.

Cieszę się, i przepraszam za mój charakter.

Cytuj
Cytuj
Pisząc o drobnoustrojach miałem na myśli brak drobnoustrojów szkodliwych dla prawidłowego funkcjonowania układu  rozrodczego ptaka! Ale nie ważne prawda? Istotą jest wytyk - w milczeniu pewnie - nie treść, a łapanie za słowa proszę Pana jest płytkie w swej istocie.
Sęk w tym, że przeczytałem to co Pan napisał, a nie to co chciał Pan napisać. Ptak pozbawiony wszelkich drobnoustrojów ginie, ptak pozbawiony drobnoustrojów chorobotwórczych będzie żył długo. Ani ja, ani wiele innych osób nie zgadnie co Pan chciał napisać - przeczyta i albo stwierdzi, że nie warto tego pamiętać (co Yotan słusznie podkreślił słowami "Wyparzasz je, czy jak?"), albo zastosuje. Czy jeśli według Pana "istotą jest wytyk" - weŹmie Pan na sobie odpowiedzialność jeśli początkujący hodowca weŹmie Pana za wzór i będzie się starał pozbawić ptaki wszelkich drobnoustrojów, a nie tylko tych chorobotwórczych? Czy po straconych latach powie mu Pan "miałem na myśli coś innego!"?

Mam Pan rację, nie moge stosować skrótów myślowych, ponieważ nie zamierzenie mogę wywołać u kogoś błędy. A po to jest forum, aby pomagać a nie szkodzić.

Cytuj
Nie łapię za słowa, no, może trochę. Daje tym jednak szansę obrony swojego stanowiska zanim zostanie Pan zbyty milczeniem za pisanie rzeczy nie do końca zgodnych z prawdą. Tym bardziej, że - jak słyszałem - jest Pan doświadczonym hodowcą więc na pewno ma Pan dużo wiadomości do przekazania i warto tego posłuchać.

Nie rozumiem, jakie to rzeczy, podnoszone w moich miernych wpisach są nie końca zgodne z prawdą? Dziękuje za nazwanie mnie doświadczonym hodowcą. Bez wątpienia, nie po to tu zaglądam aby siać zamęt, lecz chętnie podzielę się moją wiedzą. Chętnie. Pozdrawiam serdecznie
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2013, 08:04:15 wysłane przez klapuch » Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #36 : Grudzień 02, 2013, 11:01:12 »

Klapuch! Jaką temperaturę i wilgotność utrzymujesz w pomieszczeniu hodowlanym
przy najkrótszym dniu? Zastanawia mnie jak się ma tak długa noc przy temperaturze
np. 10 st.C. bez pobierana pokarmu na kondycję ptaków !?

Teraz dzień kanarków wynosi 7,5 godz. temp 9-11 stopni - kondycja wyraźnie lepsza niż 2-3 miesiące temu. Ptaki są wyraźnie żywsze, głośniej śpiewają (Co? w zimie?). Tylko ziarna jedzą o wiele więcej.
Wilgotność - nie pamiętam. Coś ok. 70-75%.
Zapisane


michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #37 : Grudzień 02, 2013, 08:21:52 »

Witam ! U mnie temperatura podobna, tylko dzień świetlny ok. 9 godz. a wilgotność  80% i to że karmy więcej pobierają to raczej normalne! Zauważam że jest zwiększone pobieranie wody , rzadsze odchody i to mnie niepokoi! Smutny
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #38 : Grudzień 03, 2013, 08:47:29 »

Albo podnieś temeraturę, albo zmniejsz wilgotność - może im po prostu za zimno?
Zapisane


michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #39 : Grudzień 03, 2013, 06:53:57 »

W sobotę i niedziele podniosłem do 18 st.C. wilgotność spadła do 75%, to samce zaczęły na palcach chodzić (tokować) Chichot jak dla mnie trochę za wczas na lęgi! Mrugnięcie
Zapisane

mikola
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


« Odpowiedz #40 : Grudzień 12, 2014, 12:10:30 »

Aby nie tworzyć nowego wątku, proponuję aby kontynuować ten. Obecnie mamy najkrótsze dni. Ponieważ rok temu mieliśmy zero lęgów, więc co teraz robić?
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #41 : Grudzień 12, 2014, 02:42:25 »

Jeśli chodzi o kanarki - zimować. Uboga karma, temp. ok. 10 stopni, niektórzy mówią 5 stopni i krótki dzień.
Zapisane


Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!