Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Lipiec 15, 2018, 10:46:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kilka pytań.  (Przeczytany 2742 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KtośPoCoś
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« : Marzec 25, 2013, 05:01:18 »

Będę walił prosto z mostu bez zbędnych niuansów. Ktoś próbował lub, czy jest możliwość rozmnożenia Czyży w niewoli? Co wyjdzie i, czy w ogóle wyjdzie z połączenia samiec kanarek + samica Czyż. Z jaką samicą najlepiej połączyć Czyża? Chodzi mi o kolor/gatunek.

sijs
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sint-Truiden Belgia

OrnithoVipClub

« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2013, 05:50:52 »

Oczywiście ze się da Duży uśmiech tylko o jakie ci konkretnie czyże chodzi? W Polsce naszych europejskich nie można przetrzymywać, chwytać... , za to jest kilka innych rodzai  jak np. czyż czerwony.  Ja kiedyś rozmnażałem czyżyki europejskie i czerwone.(2 lata temu sprzedałem wszystkie czyże ale coś tam pamiętam jak byś potrzebował pomocy)  co do bastardów tez nie jest trudno je uzyskać najlepiej i najłatwiej jest kiedy kanarek i czyż nie mieli jeszcze lęgów z partnerami swojego gatunku. Nie wszystkie młode są płodne a duża część z nich staje się płodna dopiero w 2 a nawet 3 roku życia. co do  rasy/ubarwienia samicy to dobiera się raczej z myślą o późniejszym wyglądzie młodych i przekazani przez samic odpowiednich cech(hodowcy którym zależy na śpiewie używają do tego celu samic kanarków śpiewających) ja osobiscie stawiam na wygląd kanarka, ubarwienie, kształt. Wiec jeśli chcesz mieć bastarda dobrego śpiewaka to powinien się wypowiedzieć hodowca kanarków spiewajacych  na temat która rasa jest najlepsza do połączenia z czyżykiem i w jakim stopniu i jakie cechy przekaże, jeśli o wygląd ptaka  kolor/kształt to chętnie pomogę osobiscie. Jeśli chodzi o krzyżowanie samiec kanarek samica czyża to ja nie próbowałem i nie słyszałem żeby ktoś próbował bo jest trudniej troche z tego co wiem.
W każdym razie polecam książkę Kawczyńskiego Stanisława "Bastardy" Niesamowita książka i chyba jedyna polska na temat Bastardów.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!