Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:55:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZAMIAST KIELKOWAC MOZNA.......  (Przeczytany 17676 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #30 : Październik 13, 2014, 02:36:30 »

Tylko ,że "ten tajemniczy hiszpan ( Chichot) " w ostatnich dwóch latach wygrywal również u Was ,we Wloszech i to często obstawiajac całe podium we wszystkich kategoriach (melanina,lipochrom,szek).

Wiem ,że na wystawach specjalistycznych są najlepsze ptaki. Ze znajomym hodowcą mini bordera od 3 lat "polowaliśmy" w Reggio na De Giglio. Moim zdanie mma najlepsze mini bordery na świecie. Niestety ostatnim razem w Reggio byl w 2010 roku (mimo ,ze daw lata z rzędu zamawialiśmy od neigo ptaki i w ostatniej chwili informował ,ze rezygnuje z Reggii) tak to wystawai w Bolonii na specjalistycznej i na MŚ.

Jeszcze bardziej zawiła jest sprawa u papug. Dla przykładu- w moim gatunku,wrobliczka szaroskrzydla, Mistrzem Świata zostaje ostatnio regularnie Bernadotto Enzo ,od ktorego co prawdwa mam kilka fajnych ptakow,ale kilkudziesięciu hodowcow z Belgii,Holandii,Niemiec czy nawet Czech bije go na głowę...tyle ,ze oni wystawiaja tylko na specjalistycznych Mrugnięcie.

Widzicie jak to dobrze ,ze nie mamy w Polsce wystaw specjalistycznych? Przynajmniej nikt się nie musi zastanawiać ,który tytuł bardziej się liczy Chichot.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #31 : Październik 14, 2014, 02:38:36 »

...........

Widzicie jak to dobrze ,ze nie mamy w Polsce wystaw specjalistycznych? Przynajmniej nikt się nie musi zastanawiać ,który tytuł bardziej się liczy Chichot.

jak tak dalej będą się wszyscy kłócili to nie będzie żadnych wystaw Język

Z tego co wiem najbardziej wartościowe "kiełki" to ziarno, które dopiero pęka. Te większe "kiełki" to już tak naprawdę zielonka. Więc nie wiem czy warto się zastanawiać czy będą bardziej rosły, po przepłukaniu środkiem anty grzybicznym (sporządzonym na różne sposoby). Uśmiech
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #32 : Styczeń 22, 2015, 01:19:22 »

Cytuj
Z tego co wiem najbardziej wartościowe "kiełki" to ziarno, które dopiero pęka. Te większe "kiełki" to już tak naprawdę zielonka. Więc nie wiem czy warto się zastanawiać czy będą bardziej rosły, po przepłukaniu środkiem anty grzybicznym (sporządzonym na różne sposoby). Uśmiech
Dokladnie tak najbardziej wartosciowe kielki sa te z pierwszego stadium i nie warto przetrzymywac ich az zmienia sie w zielonke. Trzeba jednak pamietac ze nasiona ktore chcemy kielkowac powinny byc odpowiednio przygotowane (oczyszczone) np. takimi odgrzybiaczami. Producenci roznych jakosciowo ziaren tez stosuja takie specyfiki aby zatrzymac kielkowanie, plesnienie czy inne zwyrodnienia   ich nasion. Substancje te tez pewnie nie sa dobre dla naszych ptakow wiec w jakis sposob powinny byc eliminowane.
Cytuj
Znam jednego hodowce (jeden z najlepszych na swiecie jak nie najlepszy na swiecie w hodowli borderow Valentino Cherubini)

 Duży uśmiech

Cytuj
ja mam tylko jedną uwagę do wpisu RNA...Od kilku lat w borderach (dużych) rządzi pewien Hiszpan i myślę ,że to jemu należy się aktualnie określenie "najlepszy
Zapisane

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!