Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:38:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przesiadywanie na dole klatki  (Przeczytany 4078 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
myszaq
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 74



« : Czerwiec 04, 2014, 01:30:09 »

Hej, mam pytanie dotyczące troszeczkę niepokojącego mnie zachowania mojego kanarka. Otóż 3 dni temu zauważyłam, że zdarza mu się usiąść na dnie klatki. Nie robi tego często - kiedy byłam cały dzień w domu, zdarzyło mu się to może dwa razy w ciągu dnia. Kiedy siedzi na dole, nie jest napuszony ani apatyczny, nie przysypia, normalnie rozgląda się i ćwierka, "gadając" sobie z samiczką. Siedzi w taki sposób, że opiera się na tułowiu, chowając nóżki pod siebie. Kiedy zaniepokojona zbliżyłam się i usiadłam obok klatki obserwując go, popatrzył na mnie chwilę i zaraz wskoczył na drążek, po czym przez kilka godzin zachowywał się normalnie. Śpi na drążku.

No i teraz: w ciągu dnia jest normalnie aktywny, je, pije, chętnie się kąpie, od czasu do czasu wskakuje na samiczkę. Nie ma rozwolnienia (kupki wyglądają normalnie) ani zaparcia (dwa razy po wskoczeniu na drążek poprzedzonym siedzeniem na podłodze zrobił kupę - stąd wiem że nie zaparcie). Jak wspomniałam, siedząc na ziemi nie puszy się ani nie podsypia. Nie oddycha ciężko, nie trzeszczy dziobem.

Myślałam że to może jakiś problem z łapkami, ale wyglądają normalnie - w sensie, nie ma żadnych ranek, narośli, krwawienia... Ciężko mi jedynie stwierdzić zaczerwienienie, bo ma łapki ciemne - jest czarno-czerwony.

Normalnie - nic, w 100% zdrowy i wesoły kanarek. POZA tym podsiadywaniem na podłodze. Które raczej nie trwa długo, i nie pojawia się jakoś bardzo często.

Czy powinnam się zacząć tym martwić...?
Zapisane


Now, bring me that horizon...
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2014, 02:09:50 »

Kanarki czasami siedzą na dnie klatki, nie jest to nic niepokojącego. Zazwyczaj młode tak robią, starsze rzadziej.
Zapisane


myszaq
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Poznań
Wiadomości: 74



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 04, 2014, 02:50:46 »

No, w sumie jest dosyć młody, z zeszłego roku Mrugnięcie
Dzięki, uspokoiłam się trochę Uśmiech
Zapisane


Now, bring me that horizon...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!