Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:43:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem mokrej budki u amadyn  (Przeczytany 21623 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #30 : Lipiec 26, 2014, 01:18:11 »

Wg mnie nie należy zbytnio przesadzać z tą filtracją wody. Kupując ptaka z takiej hodowli, który pił taki „kryształ” jak myślicie jak jego organizm zareaguje u nowego właściciela na podanie mu normalnej kranówki ? Albo inaczej. Który ptak będzie okazem zdrowia- ten dziko żyjący, który pije całe życie  wodę z kałuży i tego typu miejsc, czy ten, który w hodowli pije wspomniany „kryształ”?  Oczywiście oboje są w świetnej kondycji, są płodne i o pięknym błyszczącym upierzeniu. Ja bym bez wahania brał tego pierwszego.
p.s. ja stosuję kranówkę, ale odstaną min. 24h.
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #31 : Lipiec 26, 2014, 04:22:41 »

malypro nie porównuj ptaków żyjących dziko w naturze do hodowanych w klatkach, tamte są naturalnie przystosowane do takiej wody, mają inną florę bakteryjną w układzie pokarmowym , gdybyś złapanego ptaka z natury wpakował do klatki pewnie niedługo by pożył i na odwrót hodowlaną amadynę wypuść w Australii to też pewnie zginie dość szybko, a wszystko to rozbija się o warunki przystosowawcze od pisklęcia.  Mrugnięcie
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #32 : Lipiec 26, 2014, 05:07:14 »

gdybyś złapanego ptaka z natury wpakował do klatki pewnie niedługo by pożył
pożyją i to długo, popytaj gości, którzy sprzedają bastardy na giełdach lub targowiskach - to są specjaliści Uśmiech no ale  Mrugnięcie bo nam tu jeszcze SALAMANDRA wejdzie.

Cytuj
i na odwrót hodowlaną amadynę wypuść w Australii to też pewnie zginie dość szybko, a wszystko to rozbija się o warunki przystosowawcze od pisklęcia.  Mrugnięcie
może by się udało, ale też wątpię. Mi jak kanarek z woliery, czy klatki ucieknie to żyje zaledwie kilka minut "na wolności" - w momencie go wróble obskoczą i zadziobią.
Zapisane


CarIvan
Gość
« Odpowiedz #33 : Lipiec 26, 2014, 05:14:45 »

pożyją i to długo, popytaj gości, którzy sprzedają bastardy na giełdach lub targowiskach - to są specjaliści
miałem na myśli ptaka z natury ale np. amadynę czy dzikiego kanarka bo nasze rodzime dzikusy oczywiście żyją a nawet się rozmnażają w niewoli takie z odłowu choć jest on zabroniony.  Mrugnięcie
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #34 : Lipiec 27, 2014, 02:01:13 »

To ludzie robia z ptakow "zniewieściałe istoty". Żaden ptak przyzwyczajony do "normalności" nie padnie od kranówki dobrej jakości ani nic mu się nie stanie. Tym tokiem myślenia trzebaby zrezygnować ze wszelkich chwastów czy gałęzi zbieranych na polach,łąkach.

Dla mnei celowe wyjaławianie organizmu jest pozbawione najmniejszego sensu.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #35 : Lipiec 27, 2014, 09:49:09 »

kranówki dobrej jakości

Od kranówki dobrej jakości - na pewno nie.

U mnie kranówka (bez filtra) wygląda tak:



Na pewno nie będę tego dawał ptakom.
Zapisane


FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #36 : Wrzesień 19, 2014, 09:14:17 »

To ludzie robia z ptakow "zniewieściałe istoty". Żaden ptak przyzwyczajony do "normalności" nie padnie od kranówki dobrej jakości ani nic mu się nie stanie. Tym tokiem myślenia trzebaby zrezygnować ze wszelkich chwastów czy gałęzi zbieranych na polach,łąkach.

Dla mnei celowe wyjaławianie organizmu jest pozbawione najmniejszego sensu.


Oj kolego ja zacząłem ten temat i obawiam sie nie masz racji. Przyczyna tkwila tylko w wodzie
Pamietaj ze nie wszyscy mamy taka sama kranówkę. Przykładem jest klapuch
Zapisane


forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #37 : Wrzesień 19, 2014, 10:18:34 »

Dlatego napisalem "od kranowki dobrej jalosci" ...
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
FirmaGlosterek
logo
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 91



WWW
« Odpowiedz #38 : Wrzesień 20, 2014, 05:48:55 »

Dlatego napisalem "od kranowki dobrej jalosci" ...

My z kolegą też byliśmy pewni ze mamy dobrą kranówkę  ale widać ze to pojęcie względne.
Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #39 : Październik 21, 2014, 01:59:31 »

pożyją i to długo, popytaj gości, którzy sprzedają bastardy na giełdach lub targowiskach - to są specjaliści
miałem na myśli ptaka z natury ale np. amadynę czy dzikiego kanarka bo nasze rodzime dzikusy oczywiście żyją a nawet się rozmnażają w niewoli takie z odłowu choć jest on zabroniony.  Mrugnięcie


Przemek nie zgadzam się z tym, czemu ptaki europejskie wrzucasz do jednego worka a astryldy do innego?? Jeszcze do niedawna 80% astryldów afrykańskich była z odłowu jakoś żyły i się rozmnażały. Do australijskich ptaków z wiadomych przyczyn nie mamy dostępu, a szkoda można by naprawić populacje nie których gatunków ptaków np. Neochmia phaeton. 2 tygodnie temu w Prerov-ie były kulczyki mozambijskie na 200% z odłowu, i przypuszczam że jeśli trafiły w odpowiednie ręce bez problemów się zaadoptowały do hodowli. Podobno najlepsze wyniki hodowlane otrzymuje się łącząc ptaki z odłowu z ptakami hodowlanymi.

Jak wiemy każdy hodowca stara się zapewnić swoim ptakom byt na poziomie jaki uważa za najlepszy. Czy stosowanie nieskończonej ilości suplementów diety powoduje iż ptaki są zdrowsze i w lepszej kondycji? Zapewne tak, choć istnieje coś takiego jak przystosowanie do obecnych warunków bytowych.

Jak wiemy można rozmnażać np. zeberki na samym prosie (2-3 rodzaje) i wodzie, gdy dobiorą się parki będą się mnożyć jak przysłowiowe króliki. Ich młode również ponieważ przystosowały się do tych warunków.

Pomimo tego że jak tu piszecie dieta powinna być urozmaicona jakoś nie chce mi się wierzyć że choć raz w tygodniu jecie owoce morza. Ludzie tak samo jak ptaki w hodowlach przystosowali się do warunków bytowych, jeśli w danym regionie występuje obfitość danego pokarmu to się go wykorzystuje w większości, reszta to dodatki. W innym regionie w innej hodowli może być to odwrotnie ;P. (przykład ziemniaki vs. ryż) Dlatego też moi drodzy tak bardzo trudna jest adaptacja ptaków u nowego hodowcy.
Zapisane

CarIvan
Gość
« Odpowiedz #40 : Październik 21, 2014, 06:32:29 »

Przemek nie zgadzam się z tym, czemu ptaki europejskie wrzucasz do jednego worka a astryldy do innego??
Łukasz to nie tak że wrzucam do jednego worka, oczywiście każdego prawie ptaka z odłowu jak zapewnisz mu warunki można będzie rozmnożyć w niewoli, miałem na myśli raczej to, że by te ptaki rozmnożyć po pierwsze trzeba mieć wiedzę, po drugie odpowiednie dla nich warunki a u nas niestety często bywa tak że ptaka z odłowu się klatkuje i jeszcze do tego niewłaściwie żywi i liczy na to że uzyska od niego potomstwo. Często te ptaki nim się dostosują padają. Niezależnie czy to ptak z astryldów czy rodzimej awifauny.  Mrugnięcie
Zapisane

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!