Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 07:33:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stowarzyszenia  (Przeczytany 22151 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ryba.k
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 42


« Odpowiedz #15 : Grudzień 21, 2014, 05:10:06 »


Twój post odbieram jako dyskryminujący - piszesz, że powinno się wystawiać "rasy mało popularne". Rasy wystepują właściwie tylko u kanarków, u np. astryldów nie występują... Tak więc OMP dla kanarków i ich ras, obojętnie czy "pospolitych" czy też "mało popularnych", ale reszta jest mało istotna?

yotan dokładnie mam takie samo odczucia, podobnie jest u hodowców kanarków harceńskich gdyż używają nazwy "kanarki szlachetne" a reszta to chyba sroce z pod ogona wypadła. Jest takie powiedzenie, że zawsze pycha kroczy przed upadkiem.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #16 : Grudzień 21, 2014, 08:46:48 »


Twój post odbieram jako dyskryminujący - piszesz, że powinno się wystawiać "rasy mało popularne". Rasy wystepują właściwie tylko u kanarków, u np. astryldów nie występują... Tak więc OMP dla kanarków i ich ras, obojętnie czy "pospolitych" czy też "mało popularnych", ale reszta jest mało istotna?

yotan dokładnie mam takie samo odczucia, podobnie jest u hodowców kanarków harceńskich gdyż używają nazwy "kanarki szlachetne" a reszta to chyba sroce z pod ogona wypadła. Jest takie powiedzenie, że zawsze pycha kroczy przed upadkiem.

Nie czytasz  Duży uśmiech albo mało czytasz  Duży uśmiech
I jaki to ma związek z tematem?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #17 : Grudzień 21, 2014, 09:07:44 »

ok panowie, wątek dotyczy stowarzyszeń, napiszcie swoje zdanie na ten temat bo znowu dyskusja schodzi na bok.

Jednym pasują stowarzyszenia mieszane, inni woleli by stowarzyszenia specjalistyczne. Klub Kanarków Kształtnych działa, organizuje wystawy i jest ok, członkami są hodowcy z różnych stron. W Anglii IGBA działa, mają spotkanie raz do roku, jakoś wszyscy mają się dobrze i jeżdżą z różnych zakątków Anglii, a jeśli komuś jest naprawdę za daleko to jest inne stowarzyszenie. Hodują ptaki i są bardzo dobrzy w tym co robią co zresztą widać na międzynarodowych wystawach, Polskich hodowców jest ciągle za mało na tego typu imprezach.

Angielscy hodowcy głównie wymieniają materiał hodowlany między sobą, udoskonalają wybrane przez siebie rasy. Po co się zapisywać do zagranicznych stowarzyszeń i płacić im skoro i tak niewielu da radę pojechać na spotkanie, bo skoro w Polsce ciężko jest podróżować to co dopiero po za granice Polski, po co komuś obrączki zagraniczne skoro i tak prawdopodobnie wystawi ptaki tylko w Polsce.

No nic, kwestia gustu, niektórzy nie mieli by problemu jeździć inni znowu widzą w tym problem, jednak nie oto chodzi, bo chodzi o opinie, przecież nikt nic nie zakłada.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #18 : Grudzień 21, 2014, 09:35:01 »

Czytaj DarekF to stpowarzyszen zapisuja sie ludzie ktorzy z hodowla wiaza okreslone cele. Jeden hodowca wystawia tylko w Polsce wiec nie jest mu potrzebna przynaleznosc do jakiegos miedzynarodowego. Obecnie wszyscy hodowcy Polscy i zagraniczni maja dostep do roznorodnych stowarzyszen wazniejszych lub mniej na arenie swiatowej. Wazne jest co hodowca otrzymuje i co moze dac dla takiego stowarzyzenia. A przynalezenie do jakiegokolwiek nie oznacza o jakosci naszej hodowli. Mozna przypuszczac ze przynaleznosc do  poszczegolnych stowarzyzen wiaze sie z poprawa jakosci materialu hodowlanego widzac ze ma sie kontakt z wieloma hodowcami oczywiscie jesli sie ma kontakt poniewaz wiele zwiazkow jest rozsiane po calej Europie i swiecie. A zadna przynaleznosc (zeby przynalezec) nie podniesie naszej jakosci hodowlanej jesli nie zatrozczymy sie oto sami.
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #19 : Grudzień 21, 2014, 09:44:57 »

Angielscy hodowcy głównie wymieniają materiał hodowlany między sobą, udoskonalają wybrane przez siebie rasy.
Jak to na wyspie...
Zapisane


RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #20 : Grudzień 21, 2014, 09:53:27 »

Cytuj
Jak to na wyspie...
Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #21 : Grudzień 22, 2014, 12:57:43 »

albo w bucie Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #22 : Grudzień 22, 2014, 12:31:34 »

Powodem braku stowarzyszeń specjalistycznych/sekcji lub ich bardzo mała ilość  jest fakt że Polacy nie dorośli jeszcze do tego typu stowarzyszeń. Jesteśmy dopiero na początku drogi hodowlanej, dlatego nie ma zainteresowania stowarzyszeniami specjalistycznymi. Stowarzyszenia takie działają w krajach gdzie hodowla jest bardzo dobrze rozwinięta, w Polsce jednak na prawdziwą "paletę" takich stowarzyszeń będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Nikt oczywiście nie broni hodować kilku różnych gatunków ptaków, tylko przypuszczam ze w większości nie są to ptaki które zasługują na wysokie oceny a tym bardziej na wystawienie ich na zagranicznych imprezach.
W tej większości są jednak osoby twierdzące że jeśli hoduję dużo różnych gatunków to jestem " gość" pojadę na OMP i wrócę z bagażnikiem pełnym pucharów, bo wstawiłem ptaki w różnych sekcjach. Ale czy tędy droga? Czy dzięki takiemu kierunkowi będziemy mogli kiedyś dorównać zagranicznym hodowcom?
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #23 : Grudzień 22, 2014, 12:35:25 »

to stpowarzyszen zapisuja sie ludzie ktorzy z hodowla wiaza okreslone cele. Jeden hodowca wystawia tylko w Polsce wiec nie jest mu potrzebna przynaleznosc do jakiegos miedzynarodowego.

Jesteś w błędzie, bo znam hodowców którzy należą do zagranicznych stowarzyszeń ale na chwilę obecną wystawiają tylko w Polsce, ale wkrótce się to zmieni bo przyjdzie czas ze grupa osób z tego stowarzyszenia zbierze się do kupy i pojadą np. na konkurs IGBA do Anglii, Hiszpanii czy na Maltę. Dla takich osób wygrana w takim konkursie będzie ważniejsza niż wygrana na OMP.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #24 : Grudzień 22, 2014, 09:21:27 »

Cytuj
znam hodowców którzy należą do zagranicznych stowarzyszeń ale na chwilę obecną wystawiają tylko w Polsce,
Pewnie Ty i kto jeszcze ??
Nie obraz sie ale Twoje wypowiedzi sa dla mnie nudne i jak maslo maslane.
Zapisane

DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #25 : Grudzień 22, 2014, 09:31:37 »

np. Marek Kłuciński, Wiesław Rozynek

Dlaczego miąłbym się obrazić? Bo napisałeś swoje zdanie? Włączyłeś się do tematu bo chciałeś, nikt nie zmuszał, można było temat pozostawić bez odpowiedzi. Nie każdy potrafi pisać tak aby każdemu to odpowiadało. Jeśli mi jakiś temat nie odpowiada to się nie wypowiadam a tym bardziej nie krytykuje.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #26 : Grudzień 22, 2014, 09:42:37 »

Piszesz o tej IGBA jak by to byla jakas rewelacja. Napisz moze co Ci da taka przynaleznosc.
Ja nie jestem zapisany i co, nie bede mogl wystawic ptakow na ich imprezach.
Cytuj
nie wypowiadam a tym bardziej nie krytykuje.
Nie krytykuje bo kazdy ma prawo zapisywac sie gdzie chce. Smiesza mnie jednak hodowcy ktorzy mysla ze jak przynaleza do jakiegos stowarzyszenia to juz swiat przed nimi otwarty i wszyscy czekaja na nich z czerwonym dywanem co w rzeczywistosci nie ma odzwierciedlenia.
Cytuj
Dla takich osób wygrana w takim konkursie będzie ważniejsza niż wygrana na OMP.
Nie wierze ze dla Klucinskiego albo Rozynka wygranie na jakiejkolwiek imprezie bedzie wazniejsze od MP. Moim zdaniem dla kazdego polkiego hodowcy ten tytul jest najwazniejszy.


Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #27 : Grudzień 22, 2014, 09:56:59 »

. Moim zdaniem dla kazdego polkiego hodowcy ten tytul jest najwazniejszy.

Myślę,że się mylisz...choć całkiem ładnie to brzmi.
Szkoda,że tak nie jest
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
alex24
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 62


« Odpowiedz #28 : Grudzień 22, 2014, 10:23:46 »

Mistrzem Polski się jest, a mistrzem czegoś tam się bywa. Tak powie każdy Patriota, dla mnie czeskie, niemieckie i herbatnicze tytuły nic nie znaczą, przynależę do Polskiej Organizacji i jestem z tego dumny. Lepszy od tytułu Mistrza Polski, może być tylko tytuł Master of the World.
Zapisane


DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #29 : Grudzień 22, 2014, 10:25:08 »

Piszesz o tej IGBA jak by to byla jakas rewelacja. Napisz moze co Ci da taka przynaleznosc.
Ja nie jestem zapisany i co, nie bede mogl wystawic ptakow na ich imprezach.
Cytuj
nie wypowiadam a tym bardziej nie krytykuje.
Nie krytykuje bo kazdy ma prawo zapisywac sie gdzie chce. Smiesza mnie jednak hodowcy ktorzy mysla ze jak przynaleza do jakiegos stowarzyszenia to juz swiat przed nimi otwarty i wszyscy czekaja na nich z czerwonym dywanem co w rzeczywistosci nie ma odzwierciedlenia.
Cytuj
Dla takich osób wygrana w takim konkursie będzie ważniejsza niż wygrana na OMP.
Nie wierze ze dla Klucinskiego albo Rozynka wygranie na jakiejkolwiek imprezie bedzie wazniejsze od MP. Moim zdaniem dla kazdego polkiego hodowcy ten tytul jest najwazniejszy.




A o czym mam pisać? Należę do IGBA to piszę o niej i będę pisał, bo przecież nie będę pisał o stowarzyszeniach z którymi nie mam styczności.
A co mi da przynależność do IGBA? To się okaże w niedalekiej przyszłości, na pewno da mi możliwość konkurowania z najlepszymi, kontakty - ale to każdy sobie może znaleźć, specjalistyczną wiedzę z najwyższej półki na temat glosterów która jest mi potrzebna, może za kilka lat będę chciał zostać sędzią i wiedza którą zdobędę ucząc się od najlepszych lub pomagając sędziom pomoże mi w tym aby zostać bardzo dobrym sędzią.
Poczytaj o konkursie sekcji " Tylko Glostery " , relacje są bardzo pozytywne, hodowcy są bardzo zadowoleni bo ich ptaki są w końcu ocenianie najodpowiedniejszą metodą, hodowcy słuchają rad zagranicznych kolegów bo zależy im na doskonaleniu swoich hodowli. bo chcą być najlepsi w tym co robią.

Czy dla nich wygrana w tych konkursach będzie ważniejsza niż na MP to ich trzeba zapytać, dla mnie by była, bo jest to konkurs międzynarodowy.  A czy dla Ciebie wygrana lub wysoką pozycja na MŚ jest ważniejsza niż mistrzostwo Włoch? Może i jest, dla innych nie musi.

Z tego co wiem to Rozynek asystuje przy ocenach i być może przymierza się do zostania sędzią. Wiedza jaką zdobywa jest bezcenna.

Jednak nie przegadujmy się, dla Ciebie i innych tego typu stowarzyszenia są niepotrzebne, dla mnie i dla innych są bardzo potrzebne.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!