Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 08:31:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy kanarek jest ptakiem domowym?  (Przeczytany 7015 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Azja
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« : Styczeń 30, 2015, 01:57:48 »

Witam.Prosze o informacje odnosnie wysyłki ptaków pocztą.Chodzi o Paczke ekstra 24 obsluguje tylko wieksze miejscowosci brak mniejszych ktore nie sa ujete w wykazie.Cena jeszcze do przyjecia.Paczka 24 na niektorych pocztach udaje sie nadac a na niektorych nie.Posiada dwie strefy.Strefa A duzo miejscowosci wiecej niz w ekstra 24 i strefa B mniejsze miejscowosci sa ujete dostarczanie do tej strefy na drugi dzien.Cena dobra. W wykazie rzeczy wylaczonych z przewozu Par.7 pozwala na wysylke zywego ptaka,zas jesli chodzi o zawartosc paczki 24 brak o tym mowy tylko zywe rosliny.Co jest wazniejsze ne wie nikt.Poczta patrzy na zawartosc i brak mozliwosci wyslania na niektorych pocztach.Paczka priorytetowa mozliwosc wyslania pisklecia ptaka domowego.Kury juz nie mozna wyslac pani powiedziala.Zastanawiam sie nad kurczakiem ale chyba tez sie nie kwalifikuje.Czy male piskle nie wiem do ilu dni zycia czy ono jest w stanie przezyc transport.Kanarek jako ptak egzotyczny nie jest ujmowany do ptactwa domowego.Zywcem nie ma czym wyslac za jakies wzgledne pieniadze.Porazka jest paczka z gornej polki ktora obsluguje wszystkie miejscowosci lecz jej koszt przewyzsza cene ptaka /samica kanarka/Mam pytanie czy ktos moze ma informacje czy kanarek jest ptakiem domowym.Brak wykazu w regulaminie poczty co mozna podciagnac pod ptaki domowe.Zauwazam ze poczcie nie za bardzo zalezy na przesylce zywych ptakow.Jezeli ktos ma informacje z pieczatka i podpisami jaka paczka mozna tak faktycznie wyslac to bardzo prosze o informacje.Potrzebuje taki dokument przedstawic na poczcie aby rozwiac wszystkie  niejasnosci.Chodzi mi tu o paczke 24 i paczke priorytetowa.Informuje ze zdaje sobie sprawe ze najlepszy odbior osobisty.Dziekuje.Pozdrawiam
Jeszcze male sprostowanie zamiast pisklecia ptaka domowego ma byc piskle ptactwa domowego.Przepraszam za pomylke i nie dopatrzenie.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2015, 04:45:01 »

Multipaczka, ale pewnie już jej nie ma.

W takim razie:
W przesyłce Paczka EKSTRA24 można przesyłać:
towary handlowe,
dokumenty,
elementy kruche/szkło,
żywe rośliny,
żywe ptaki i owady.

http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/wysylka/paczki/paczka-ekstra-24/

A skąd - dokąd chcesz wysłać? Może jest lepszy sposób.
i jeszcze takie:
http://www.dobrylot.pl/index.php?act=forumx&dzial=2&temat=278703&page=0&odpowiedzi=on&query=
Cytuj
jej koszt przewyzsza cene ptaka /samica kanarka/

Ej, dobra samica kanarka kosztuje 80-200 zł Chichot
Zapisane


Azja
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #2 : Styczeń 30, 2015, 08:06:15 »

Dzieki za informacje.Faktycznie widac ze jest bałagan.Jak sie uda to wysla a jak nie to nie wysla.Dziwne ze na tyle zapytan ,wiadomosci nadal nie sprecyzowali jak to faktycznie ma byc.Widac ze to było celowo wprowadzone aby ograniczyc w duzej czesci wysyłke ptakow.Najwyrazniej nie zalezy im na dodatkowych wplywach z wysylki ptalow.Chcialem uzyskac informacje aby wiedziec jak sie znajdzie kupiec i trzeba bedzie wyslac.Dzieki za poswiecony czas.Pozdrawiam.
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #3 : Styczeń 30, 2015, 08:36:34 »

Ekstra24 deklarują, że ma dotrzeć w 24 h mi raz się zdarzyło,że dystans ok 200 km jechała 3 dni.
Dzwoniąc na pocztę po 24 h od nadanie nie byli mi w stanie namierzyć paczki, gdzie dokładnie się znajduje. Nie wiem, co oni robili z ta paczką ale 2 ptaki niestety nie przeżyły- odszkodowanie jaki dostałem to całe 36 PLN.
Wysyłam ptaki już kilka dobrych lat, ale niestety raz musiał mi się trafić ZONK.
Zapisane


Azja
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #4 : Styczeń 30, 2015, 08:51:42 »

Musieli dobrze namieszac z ta paczka ze sie przyznali do bledu.Ale suma sumaru to i tak byles stratny.Szkoda ze ekstra 24 nie obsluguje wszystkich miejscowosci tylko pare wiekszych miast.Brak alternatywy.Czym wysylasz do malych miescowosci?
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 30, 2015, 09:09:15 »

.Czym wysylasz do malych miescowosci?
kiedyś tak, ale teraz można tylko do:
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #6 : Styczeń 31, 2015, 12:18:21 »

A próbowaliście kiedyś wysyłać ptaki za pomocą niezawodnej usługi"kierowca PKS"?
Wysyłałem tak myszy i węże.
Nie wiem,ile teraz biorą,ale zawsze była dycha(10pln)i zwierz jechał prosto do celu.Trzeba tylko pilnować przy odbiorze.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #7 : Styczeń 31, 2015, 01:47:55 »

Mi dziadek kiedyś opowiadał że za jego czasów jak ptaki chował i chciał przykładowo dać komuś ptaka z rodziny kto mieszkał na wsi to zawsze szło sie do pana z PKS i prosiło czy by nie zawiozł ptaka do celu. Dało mu sie tam równowartość biletu i każdy był szczęśliwy, a że kierowca też hodował więc robił to z przyjemnością Chichot Ptak mial VIPowskie miejsce i bezpiecznie docierał na miejsce. Sądze że teraz też by tak było, wiekszość kierowców to takie przyslowiowe "dziadki" które z chęcią chcą pomoc i zawsze dorobią sobie przysłowiowa dyszke Chichot
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
Pandan0
Redaktor
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 148


« Odpowiedz #8 : Styczeń 31, 2015, 11:46:39 »

Można też spróbować wysłać ptaki prywatnym samochodem. Istnieje taka możliwość w systemie BlaBlaCar.pl . Trzeba wyszukać na tej stronie, czy ktoś jedzie samochodem na wybranej trasie, w danym dniu itp. Kierowcy podają różne warunki przejazdu np. biorę lub nie pasażera ze zwierzętami. Wiem, że kierowcy mogą wziąć paczki z ptakami za opłatę, jak za pasażera. Sam raz korzystałem z tego sposobu przewożenia ptaków.
Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane

Azja
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 13


« Odpowiedz #9 : Styczeń 31, 2015, 12:15:03 »

Witam.Dziekuje za zainteresowanie i porady w sprawie wysyłki.Udanych legow dla Wszystkich.Pozdrawiam.
Zapisane

MateoHodowla
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Sosnowiec / Będzin
Wiadomości: 73



« Odpowiedz #10 : Styczeń 31, 2015, 12:33:49 »

A co do tych miast wymienionych to tez nie do konca. Sadze ze do takich najblizszych miast kolo tych wymienionych tez takie paczki dochodza. Kiedys mi znajomy wyslal ptaka do Bedzina i doszedl bezproblemu. A jak wiadomo Bedzin miastem sasiednim Sosnowca.
Zapisane


Mateusz Chudyka
CIH - C058
sylabona
Gość
« Odpowiedz #11 : Styczeń 31, 2015, 01:17:13 »

Kierowcy PKS nie mogą przewozić takich przesyłek.
Wszystko zależy od dobrej woli kierowcy.
Mnie kiedyś jeden powiedział, że nie weźmie, bo co On później zrobi, jak ktoś nie przyjdzie tego ptaka odebrać?
Obecnie, chyba najlepszy jest właśnie BlaBlaCar, tak jak napisał Pandan0 trzeba się zarejestrować na tej stronie i dzwonić do kierowców, którzy jadą na podanej trasie.
Kanarek dociera szybciej, nie musi nocować na poczcie.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 01, 2015, 08:39:09 »

Obecnie, chyba najlepszy jest właśnie BlaBlaCar

Korzystałem, mogę polecić. Kanarek pojechał Katowice-Warszawa, po 5 godzinach był w nowym domu.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!