Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 09:54:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Barwnik  (Przeczytany 35259 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« : Marzec 02, 2015, 03:05:45 »

Witam zastanawiam się nad wyborem barwnika dla kanarków czerwonych na ten sezon hodowlany i wystawowy , liczę na waszą pomoc. Wybrałem dwa Quiko - Intensiv Rot lub Orlux - CanTax czerwony prosił bym hodowców kanarków czerwonych o pomoc w wyborze. Z góry dziękuje. 
Zapisane

m@lpka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 81



« Odpowiedz #1 : Marzec 02, 2015, 06:09:10 »

Ja mam u siebie barwnik Quiko. Stosowanie go z głową da zadowalający efekt, więc polecam.
Zapisane

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 02, 2015, 08:16:19 »

Co do stosowania to nic nie powiem, bo nie wiem. Ale o samych produktach.

Quiko - Intensiv Rot - to dziwne, ale nie ma tego produktu na stronach Quiko. Mają tylko Quiko Special R - pokarm jajeczny z kantaksantyna. Sprzedawcy Intensiv Rot podają, że zawiera kantaksantyne i "wiele witamin", wymianiają tylko D3.

Orlux - CanTax - zawiera trzy czerwone barwniki: kantaksantyne, beta-apo-8'-karotenal (w zasadzie barwnik pomarańczowożółty) oraz czerwnień koszelinową. Nie wiem po co ta czerwień, może po to żeby produkt był bardziej czerwony. O czerwieni koszelinowej mówi się, że może mieć działanie rakotwórcze, ale nie zostalo to jednoznacznie udowodnione. Poza tym produkt ten zawiera witamine E.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


m@lpka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 81



« Odpowiedz #3 : Marzec 02, 2015, 09:08:26 »

Trzeba pamiętać, że należy trzymać się wskazówek producenta co do podawania barwnika. Dokładniej chodzi mi o jego ilość, jeżeli podamy go za dużo to zniszczy kanarkowi wątrobę. Niestety znam to z autopsji...

Co do samego produktu, zauważyłem też, że na stronach np. brytyjskich jest sprzedawany w całkiem innym opakowaniu jako nowy niż u nas.
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #4 : Marzec 02, 2015, 10:59:12 »

Witam
Dobre efekty w barwieniu kanarków czerwonych uzyskasz stosując produkt o nazwie - CAROPHYLL RED- szwajcarskiej firmy Roche.
Pozdrawiam
Zapisane

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 03, 2015, 09:57:19 »

CAROPHYLL RED- szwajcarskiej firmy Roche.

To jest barwnik w zamyśle przygotowany dla drobiu. Zawiera tylko kantaksantyne (10%, ale ponieważ inni producenci nie podają zawartosci kantaksantyny w swoich produktach, to trudno cokolwiek porównac) - z substancji czynnych.

Jest to produkt zaaprobowany przez niektóre stowarzyszenia hodowców kanarków na swiecie. Przez to, że zawiera tylko barwnik, wydaje sie najlepszy.

Co do niszczenia wątroby. Według mnie każdy barwnik ma jakis wpływ na wątrobę. Wszystkie kolorują narządy wewnętrzne, co jednak nie jest równoznaczne z ich uszkadzaniem (moze uszkadzac, ale nie musi). Na pewno jednak organizm musi metabolizowac duże ilości barwnika i nie daje sobie z tym rady (dlatego barwnik pojawia się np. w kupach). Jest to więc obciążajace dla organizmu.

Ciekawa jestem czy kanarki czerwone, u których stosowano takie barwniki, żyją jakoś zauwazalnie krócej czy nie.

Pozdrawiam,
Joanan
Zapisane


ROBERTO
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Jaworzno
Wiadomości: 271



« Odpowiedz #6 : Marzec 03, 2015, 11:14:50 »

Witam dziękuje za zainteresowanie. Co do barwników to Quiko Intensiv Rot stosowali moi znajomi tylko mieszali z cantaksantyną z quiko dodatkowo.  Ja zakupiłem pokarm jajeczny właśnie Quiko Special R i nie chciałbym już tyle mieszać. Natomiast co do CAROPHYLL RED to właśnie jedyny polski sklep internetowy na którym go znalazłem sprowadził ostaną partię tydzień temu i po rozmowie z właścicielem strony dowiedziałem się że już na ten rok go nie będzie sprowadzał chodzi o stronę SERINUS. PL nigdzie indziej go nie znalazłem. Więc wychodzi na to że w tym roku hodowlanym zdecyduje się na Orlux - CanTax plus jajko z Quiko Special R.
Do tego dorzucę spirulinę do jajka dla wzmocnienia koloru i powinno być ok. Dziękuje za pomoc  Uśmiech
 
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 25, 2015, 08:28:53 »

Robert jak jeszcze nie kupiłeś barwnika to podjedź do Animalu. Dzisiaj byłem i widziałem, że mają CAROPHYLL RED z Ornitalia.
Zapisane


ceglasty
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 44


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 14, 2016, 10:59:37 »

Odświeżam. Czy ktoś orientuje się gdzie można kupić barwnik CAROPHYLL RED ?
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!