Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:49:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z samiczką  (Przeczytany 2268 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rega
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Maj 21, 2015, 04:57:59 »

Witam

Mam problem z moją samiczką kanarka. Otóż już 4 raz złożyła jajka. Pierwsze cztery złożyła na początku kwietnia. Dwa z nich wyrzuciła natomiast kolejne wysiadywała. W związku z tym, że nie zdążyła uwić gniazdka i bała się budki lęgowej złożyła je do pojemniczka z karmą i być może właśnie dlatego nic z tego nie było. Dodam tylko, że to były pierwsze lęgi. Nie minął nawet tydzień po tym, jak mój chłopak zabrał jajka i złożyła kolejne, tym razem już w budce lęgowej i niestety znów nic z tego nie wyszło. Zdjęliśmy więc budkę z myślą, że może w ten sposób unikniemy kolejnych jajek, ale niestety sytuacja ponownie się powtórzyła. Postanowiliśmy nawet rozdzielić parkę. I nawet jeśli są osobno, wczoraj znów złożyła jajko, a dzisiaj kolejne. Łącznie od kwietnia złożyła 12 jajek. Martwię się, że nie powinno tak być. Jestem amatorem, nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, dlatego proszę Was o pomoc. Może Wy coś zaradzicie.
Zapisane

klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 21, 2015, 10:55:57 »

Za bardzo nie ma co radzić - jest okres lęgowy to samica składa jajka. Nie rozumiem tylko jakim cudem od kwietnia odpracowała 4 lęgi po 14-16 dni.
A czemu z lęgów w budce nic nie wyszło?
Samicę przenieść do większej klatki, samej lub z inną samicą, skrócić dzień, nie podawać kiełków, powinno pomóc. Tylko to trochę trudne do wykonania w środku lata kiedy zielenina się zaczyna rozwijać.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!