Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:31:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Samica schodzi z gniazda na noc...  (Przeczytany 40931 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #75 : Listopad 24, 2015, 11:10:09 »

Przykro mi sie to czyta. Jednakze i u tych ptakow byl odstep pomiedzy legami i to nawet duzy.
Porownujesz ptaki u ktorych budki legowe sa zawieszone na stale w okresie legowym i w pewien sposob one same reguluja sobie cykl. U kanarkow jest zupelnie inaczej a samo zawieszenie gniazda pobudza je hormonalnie.
Jesli ktos stosuje takie metody w hodowli kanarkow to nie nazywa sie hodowca tylko wyzyskiwacz i to na krutka mete bo samica wczesniej czy pozniej dostanie  w kosc.

Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #76 : Listopad 25, 2015, 10:27:12 »

 Wiadomo, że z dnia na dzień ptak jajka nie zniesie, kilka dni się ono wykształca. Ale odstęp ten był u mnie mniejszy, niż proponowany przez Ciebie. Wiem, że hodowcy astryldów zabierają budki pomiędzy lęgami, ale często zdarza się, że ptaki rodzicielskie zaczynają wtedy pierzenie, bo brak im stymulacji do utrzymania gotowości lęgowej. Wtedy jest to wyzysk, jeśli taki hodowca mimo to zmusi je do lęgu.
   U astryldów powieszenie budki też działa stymulująco na ptaki, choć nie jest jedynym stymulatorem i samo w sobie nie zapewnia początku lęgu. Zresztą podobnie jak u kanarków. Nie wydaje mi się wyzyskiem, jeśli ptaki nie prowadzą więcej niż 2-3 lęgi w sezonie, niezależnie od ilości wyprowadzonych młodych. Jedna z par amadyn wspaniałych nie wyprowadziła w tym roku żadnego z 3 lęgów i skończyła sezon. Wszystkie jajka był puste. To nie znoszenie jajek wykańcza samicę, tylko karmienie. Dlatego jeśli ptaki mają liczne 2 lęgi (po 6-7 młodych), to trzeciego już nie mają. Jeśli słabsze (2,3-4 młode), to pozwalam na trzeci lęg.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #77 : Listopad 25, 2015, 10:39:00 »

To nie znoszenie jajek wykańcza samicę, tylko karmienie.
Masz rację.
Jeśli chodzi o etyczne wątek Twojej wypowiedzi,wydaje mi się,że jedynym sposobem,którym możemy wpłynąć na walkę z patologiami jest krzewienie dobrych obyczajów a i tak zawsze znajdą się patole.

Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
klapuch
Mariusz Herich-H013
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Katowice
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 2 068


http://glostery.katowice.pl


WWW
« Odpowiedz #78 : Listopad 26, 2015, 10:43:04 »

Nie zrozumiałem dlaczego(przez moje "zagupijeszczejestem"),ale tak kazał master

Ot, i mamy na żywo system nauki.
A potem jest "dziadek tak robił to musi być dobrze", a Mendel niech mi się do hodowli nie wpycha.
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #79 : Listopad 26, 2015, 11:21:46 »

Wiesz,lepiej słuchać mądrzejszych.I powiem Ci,że "wystudzi" pomogło mi wiele zrozumieć z tego,co mówił mi master.
Dzięki temu mogę lepiej zrozumieć ptasi behawioryzm.A Ty?Zrozumiałeś coś z tego?  Duży uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 77


« Odpowiedz #80 : Listopad 30, 2015, 07:11:36 »

Jajka wyciagniete a samica siedzi w pustym gniezdzie...wyciagnac gniazdo tez?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #81 : Listopad 30, 2015, 08:45:56 »

też
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!