Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:29:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Ankieta
Pytanie: Czy stan/wizerunek PFO Cię do współpracy...
zaprasza
odstrasza
i tak pomogę
i tak nie pomogę
mam na to przewrócone

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak postrzegasz PFO  (Przeczytany 18510 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #15 : Marzec 22, 2018, 11:40:06 »

Pytanie co dalej?
Jakieś pomysły?
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #16 : Marzec 22, 2018, 01:17:15 »

Jest odpowiedź naszych Władz:
https://pzhkipe.org/pzhkipe/492-wykluczenie-z-pfo
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #17 : Marzec 22, 2018, 01:44:13 »

Chyba kobieta zapomniał skąd przyszła do PFO. Jest ona jedną z tych niewdzięcznych osób które kierowały lub kierują PFO. Wygląda to że myślą tylko o korzyściach dla siebie.

Łatwo jest otoczyć się ludzmi którzy już kiedyś byli w PFO a którzy będą  teraz np. Doradzać. To wszystko to przykrywa a cel jest jeden: przemiana PFO w towarzystwo wzajemnej adoracji i wprowadzić wszystko po swojemu. Nie tak jakby tego chcieli hodowcy tylko tak jak szlachta sobie wymyśli.

Zaskoczenie jest to prawda ale PZHKIPE sobie poradzi bez nich widocznie nie na ręke im było współpracując z PZHKIPE i może ktoś widział lub wiedział za dużo.

Każdko hodowca ma jakieś pomyśły i kontakty. Zakup obrączek czy pozyskanie sędziów na wystawy to żaden problem. Oczywiście jeśli się to zrobi szybko.

Teraz jest też czas kiedy trzeba się zgrać i działać razem.



Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #18 : Marzec 22, 2018, 08:47:10 »

No i się zaczyna pranie brudów.


http://pfo.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=879:wykluczenie&catid=4:aktualnoci&Itemid=1
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
maromak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Grudziądz
Wiadomości: 137


WWW
« Odpowiedz #19 : Marzec 22, 2018, 08:56:35 »

Witam nie wiem czy w ogóle mogę się wypowiadać w tej sprawie, bo stowarzyszenie do którego nalezę nie jest członkiem ani PFO ani PZHKiPE. Mimo to napisze swoje zdanie. Według mnie to co się stało wisiało w powietrzu od dawna gdyż PZHKiPE od zawsze miał aspiracje zarządzać wszystkimi hodowcami w Polsce i tak na prawdę była sztuczna przynależność w PFO. W tym przypadku znowu ujawnia się nasza mentalność polaków którzy nie potrafią się zjednoczyć pod jednym szyldem. Stowarzyszenie do którego należę tez kiedyś podlegało pod PZHKiPE , ale w 1990 roku doszło do wniosku że  to bez sensu, bo jako oddział ponosimy koszty, a nie dostajemy nic w zamian dlatego się wyodrębniliśmy jako niezależny związek. Według mnie nie mają racji bytu oddziały stowarzyszeń ,a tylko niezależne stowarzyszenia pod jednym szyldem PFO do której mam nadzieje kiedyś uda mi się przekonać zrażonych poprzednimi strukturami członków GZHKiPE. Pozdrawiam Marek Makowski
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #20 : Marzec 23, 2018, 06:42:48 »

Ciężko mówić o niezależności w ramach struktur PFO.To drugie PZHKiPE,tylko na papierze wygląda inaczej.Dąży do monopolu i więcej rzeczy zabrania, niż pozwala w myśl świętego statutu niepodlegającemu ewolucji.Beton.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #21 : Marzec 23, 2018, 07:40:53 »

w myśl świętego statutu niepodlegającemu ewolucji.Beton.
Nie tak dawno jak w zeszłym roku został przegłosowany nowy statut PZHKiPE.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #22 : Marzec 23, 2018, 07:49:56 »

stowarzyszenie do którego nalezę nie jest członkiem ani PFO ani PZHKiPE.
Jak widać, można żyć bez PFO.

tak na prawdę była sztuczna przynależność w PFO
PZHKiPE założyło struktury PFO
W tym przypadku znowu ujawnia się nasza mentalność polaków którzy nie potrafią się zjednoczyć pod jednym szyldem.
Zgadzam się z kolegą.

Stowarzyszenie do którego należę tez kiedyś podlegało pod PZHKiPE , ale w 1990 roku doszło do wniosku że  to bez sensu, bo jako oddział ponosimy koszty, a nie dostajemy nic w zamian dlatego się wyodrębniliśmy jako niezależny związek
Czasy się zmieniły. PZHKiPE to już nie jest ten sam związek co w latach '80 i '90.

Według mnie nie mają racji bytu oddziały stowarzyszeń ,a tylko niezależne stowarzyszenia
Nie mogę się z kolegą zgodzić. Uważam że razem można osiągnąć więcej.

iezależne stowarzyszenia pod jednym szyldem PFO do której mam nadzieje kiedyś uda mi się przekonać zrażonych poprzednimi strukturami członków GZHKiPE.
Uniezależniliście się od jednych żeby uzależnić od drugich?
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #23 : Marzec 23, 2018, 09:11:18 »

w myśl świętego statutu niepodlegającemu ewolucji.Beton.
Nie tak dawno jak w zeszłym roku został przegłosowany nowy statut PZHKiPE.

No właśnie.Pzhkipe to już nie ten sam związek. Uważam,że konkurencja jest ok.Będziemy mieli lepsze obrączki.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #24 : Marzec 23, 2018, 10:42:07 »

Wtam, i znowu kłania się statut,jak zawsze pisałem ,statut PFO jest często zmieniany, tak żeby pasował obecnie rządzącym.Statucie jest zapisane Walny Zjazd Delegatów jest pierwszą władza, a drugą Rada Federacji, a jak jest: podam dwa przykłady.powołanie spółki nik nie informował zebranych delegatów o takim przedsięwzięciu ani nie było w programie WZD,trzeba było się wypytywać o informacje na temat tej decyzji,teraz wyrzucenie tak kluczowego członka dla PFO ciekawe czy w programie WZD bedzie punkt :wyrzuciliśmy członków PZHKiPE !! .
Statut PFO powinien być zmieniony pod względem kompetencji Rady Federacji. Żadna decyzja kluczowa nie powinna być podejmowana przez Rade Federacji , wyłacznie przez Walny Zjazd Delegatów to jest najwyższa Władza POLSKIEJ  FEDERACJI ORNITOLOGICZNEJ
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #25 : Marzec 23, 2018, 11:14:11 »

Czytam informacje na stronie PFO i odpowiedź na stronie PZHKiPE i oczom nie wierzę. Informacja PFO jest dla mnie i dla większości zapewne jasna. Ale jak czytam odpowiedź PZHKiPE to nie wiem, czy śmiać się, czy raczej płakać. Jest to zlepek bzdur, pomówień i tanich manipulacji. Jak czytam te wypociny, to zastanawiam się, za kogo nasi Koledzy z Zarządu (starego i nowego) mieli i mają mnie i moje koleżanki i moich kolegów z PZHKiPE. Za głupków? Za tępe barany?
Po kolei:
„Rada Federacji samodzielnie, bez żadnych konsultacji z władzami PZHKiPE i innych stowarzyszeń, podjęła decyzje o wykluczeniu naszego związku z Polskiej Federacji Ornitologicznej.”
Otóż Rada Federacji jest organem samodzielnym. Nie musi się konsultować z nikim. Ale grzecznie informowała kilkukrotnie o problemie i o możliwych rozwiązaniach. PZHKiPE nie potrafiło się dostosować do zasad obowiązujących wszystkich. Ale pociecha: sprawa ta musi zostać przegłosowana przez WZD. Tylko że inne stowarzyszenia zawsze były przez nasz związek traktowane jako gorsze, więc nie spodziewam się z ich strony wyrozumiałości….
„W sytuacji gdy 5 dni temu Walne Zebranie Delegatów PZHKiPE wybrało nowy Zarząd PZHKiPE, który jeszcze nie zdążył nawet odbyć pierwszego posiedzenia i nie ukonstytuował się, by podjąć jakiekolwiek decyzje”
Zarządzanie jest procesem ciągłym, nawet przy zmianie Zarządu nie ma pomiędzy zmianami żadnego okresu „bezrządu”. Nowy Zarząd został wybrany i powołany uchwałą WZD i od tego momentu piastuje swoje stanowisko. Należy zauważyć przy tym, że cały Zarząd się nie zmienił, ponieważ „nowy” Prezes to równocześnie „stary” Prezes. Do tego „podjąć decyzję” należało na WZD, a nie na przyszłym zebraniu Zarządu.
„Działania podjęte przez Panią Prezydent Justynę Krawczyk wpisują się niechlubnie w cały szereg jej działań zmierzających do zniszczenia naszego Związku. Od chwili wyboru Pani Justyny Krawczyk na  funkcję Prezydenta PFO podejmuje Ona cały szereg działań zmierzających do likwidacji oddziałów PZHKiPE i stworzenie w to miejsce nowych stowarzyszeń.”
No tak – punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dziwne jednak jest to, że różne osoby z tego samego punktu siedzenia mają różne widoki. Spór z Panią Prezydent zaczął się już kilka lat temu, zanim jeszcze pomyślała o kandydowaniu na „stołek”. Częściowo byłem tego świadkiem, więc mogę stwierdzić, że spór ten dotyczył m.in. dociekliwości obecnej Pani Prezydent w sprawie np. finansów PZHKiPE czy legalności oddziałów, a więc w sprawach dotyczących wszystkich członków PZHKiPE. W tym kontekście, jak również w kontekście decyzji Zarządu o wykreśleniu Oddziałów z KRS oddziały nie istnieją, a uchwałą o ich powołaniu jest sztucznym tworem.
„W związku z tym, że namawianie prezesów oddziałów aby sami zniszczyli swój związek nie przynosi oczekiwanych rezultatów Pani Prezydent postanowiła zniszczyć nasz związek poprzez wykluczenie go z PFO.”
Nie słyszałam też o działaniach Pani Prezydent mających na celu likwidację oddziałów – w każdym razie bydgoskich hodowców do tego nie namawiała. A decyzja o wykluczeniu PZHKiPE nie była samodzielną decyzją Pani Prezydent – już pisałem o tym i jeszcze o tym pewnie będzie pisane.
„Informuję hodowców, że składka na rzecz PFO nie została jeszcze wpłacona, ponieważ nie wszystkie oddziały wywiązały się z tego obowiązku i do dziś nie wpłaciły składek.”
Co mnie to interesuje? Mój „oddział” wpłacił składkę na PFO – gdzie są więc te pieniądze? Dlaczego nie zostały przekazane do PFO zgodnie ze statutami? Trzeba było albo lepiej zdyscyplinować „oddziały”, albo wyłożyć brakujące pieniądze albo zapłacić tylko za tych, którzy zapłacili, a resztę poddać pod głosowanie na WZD o wykluczenie z PZHKiPE z powodu niewywiązywania się z obowiązków statutowych.
„Na Walnym Zebraniu Delegatów PZHKiPE z przyczyn formalno-prawnych nie zostały podjęte decyzje związane ze zmianą naszego statutu, których żąda Rada Federacji PFO.”
Dlaczego? Bo nikomu z Zarządu na tym nie zależało. 2 lata temu na WZD trąbione było głośno o tym, że na kolejne WZD musi być duża frekwencja, bo będziemy głosować Statut. Przed zeszłorocznym WZD Zarząd potrafił o tym przypominać. W tym roku dostaliśmy zaproszenia, w których napisano jedynie: „Sprawozdanie Komisji Statutowej i przedstawienie zmian w Statucie PZHKiPE zgodnie z uchwałą nr 77.” A co to za decyzja? Ktoś ją widział? Na stronie PZHKiPE nie ma po niej śladu... Teraz są żale i próby wyjścia z twarzą przez Zarząd, ale mnie to nie przekonuje – sprawa Mistrzostw Polski PZHKiPE jest sprawą „polityczną”  dla Zarządu PZHKiPE, nie podjęcie czynności zmierzających do wyjaśnienia sytuacji hodowcom, do zwiększenia obecności na WZD zapewne było planowym działaniem zmierzającym do wysunięcia powyższego „taniego” usprawiedliwienia.
 „Nowy Zarząd PZHKiPE, po ukonstytuowaniu się w dniu 7.04.2018 r. miał podjąć rozmowy, zmierzające do wypracowania kompromisu z Radą PFO. Od roku Pani Prezydent szantażowała nas wykluczeniem z PFO.”
Na kompromis był cały rok. Na próby rozmów ze strony PFO Zarząd PZHKiPE się nie stawiał. Proponował za to swoje terminy i te spotkania z reguły  się odbywały. Pani Prezydent nie szantażowała nikogo, po prostu przedstawiła punkt widzenia RF PFO, zgodny zresztą ze statutem, którego PZHKiPE sam, jako stowarzyszenie założycielskie, był współautorem.
„Jestem w kontakcie z Zarządami innych stowarzyszeń i one także nie wpłaciły jeszcze składki do PFO za 2018 r.”
Nie interesuje mnie to. To nie moje stowarzyszenia i nie moje pieniądze.
„Czy byśmy ta składkę wpłacili czy nie i tak zostalibyśmy wykluczeni z PFO, a decyzja o naszym wykluczeniu z PFO zapadła już rok temu.”
Kolejna tania manipulacja, pokazująca jak dalece w tyłku ma nas Zarząd.
„Po roku Prezydentury Pani Krawczyk doprowadziła wreszcie do rozłamu w PFO.”
Póki co nie widzę rozłamu w PFO poza stwarzaniem sytuacji na ostatnich WZD pt. PZHKiPE kontra „reszta świata”. Jak dla mnie rozłam grozi PZHKiPE.
„Zarząd PZHKiPE informuje wszystkich hodowców ze nasze wykluczenie nie ma żadnego znaczenia dla członków naszego związku.”
I tu się zatrzymam na dłużej, bo nie wiem, czy Zarząd się myli, czy próbuje nas wprowadzić w błąd, czym pokazuje również swoją ignorancję wobec nas. Otóż wykluczenie niesie za sobą wiele skutków:
1)   Od dnia wykluczenia nie możemy zamówić obrączek
2)   Od dnia wykluczenia nie możemy nadać CIH nowym członkom stowarzyszenia
3)   Od dnia wykluczenia nie możemy brać udziału w imprezach sportowych organizowanych przez PFO i pod protekcją PFO, czyli również w Mistrzostwach Świata.
4)   Na najbliższym WZD PFO nasi Delegaci będą bez prawa głosu
5)   Nasi członkowie automatycznie tracą wszelkie prawa i nie mogą być członkami RF ani zasiadać w innych strukturach PFO
Mało? Dla mnie wszystko to ma znaczenie. Zapisywałem się do stowarzyszenia, które mi to wszystko oferowało, a teraz mi to zabiera poprzez nieudolne działania i chore ambicje kilku osób. Poza tym zostałem bez mojego udziału pozbawiony zaszczytnej wg mnie funkcji członka Komisji ds. komunikacji społecznej przy RF PFO, do której pełnienia zgłosiłem się samodzielnie i dobrowolnie.
„Zarząd PZHKiPE czeka na oficjalne pismo Rady Federacji o naszym wykluczeniu i wtedy podejmie odpowiednie działania. O szczegółach tych działań poinformujemy Państwa w dniu po pierwszym posiedzeniu nowego Zarządu PZHKiPE, planowanym na 7 kwietnia br.”
Trochę późno. W oficjalnym piśmie od PFO przedstawionym również na stronie PZHKiPE są jasno określone działania, jakie należy podjąć, by sytuację uratować. 7 kwietnia to będzie „po ptokach”.
I teraz najlepsze:
„Zjednoczmy się wszyscy razem i nie pozwólmy Pani Justynie Krawczyk zniszczyć naszego Związku i  tego co wspólnie tworzyliśmy przez wiele lat.”
Teraz nagle chcemy być jednością? Wcześniej osoby, które śmiały mieć odmienne zdanie niż Zarząd były dyskryminowane, koledzy, którzy się odłączyli są straszeni postępowaniami sądowymi. Sami niszczymy nasz związek. A pisanie „tworzyliśmy przez wiele lat” zaprzecza nieco początkowemu: Walne Zebranie Delegatów PZHKiPE wybrało nowy Zarząd PZHKiPE, który jeszcze nie zdążył nawet odbyć pierwszego posiedzenia i nie ukonstytuował się, by podjąć jakiekolwiek decyzje”. To jest ta ciągłość, czy jej nie ma? „Nowy Zarząd” „tworzył przez wiele lat”?
Dla mnie ostatnie kilka lat działalności PZHKiPE to pasmo niepowodzeń „politycznych” i „wizerunkowych”, czego zresztą nigdy nie ukrywałem. Obawiam się, że PZHKiPE straci resztę i tak już nadszarpniętego autorytetu, odejdzie też część hodowców. Szkoda, nie musiało się to tak potoczyć. Pamiętam, jak kilka lat temu ówczesny Prezes przyjechał do Bydgoszczy, żeby odwieść nas od pomysłu odłączenia i usamodzielnienia się. Zaimponował mi tym wtedy. Zadał mi wówczas  pytanie, na które nie potrafiłem mu odpowiedzieć: „nie pytaj, co Tobie może dać związek, ale co Ty możesz dać związkowi”. Dziś jednak odpowiedziałbym tak: dałem to, co mam cennego: czas, swoje poparcie i zaangażowanie. Dziś jednak wszystko to zostało wyrzucone i wdeptane w błoto. Czuję się oszukany. Czuję się zignorowany. Czuję się zawiedzony.
Myślę, że nie jestem odosobniony w tych odczuciach.
Ku chwale hodowli!
P.S. Naraziłem się pewnie na "hejt", ale co tam - jak chociaż jedna osoba coś zrozumie, to będzie dobrze. Jeśli już w ogóle ktoś dotąd dotarł, to już spory sukces Chichot
Zapisane


yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #26 : Marzec 23, 2018, 07:22:05 »

Słyszałem że Delegaci PZHKiPE są telefonicznie nawoływani do bojkotu jutrzejszego WZD. Nie dajcie się na to namówić! To najgłupsza i najtchórzliwsza rzecz, jaką można teraz zrobić! Czy całe PZHKiPE na prawdę chce odejść od PFO? Nie pozwólmy żeby ambicje kilku osób zniszczyły relacje naszego stowarzyszenia z PFO i innymi stowarzyszeniami! Koleżanki i Koledzy Delegaci, przybądźcie na WZD PFO!
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #27 : Marzec 23, 2018, 08:21:19 »

Nie słuchajcie go.Będzie nam lepiej.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #28 : Marzec 23, 2018, 08:23:29 »


Co wyszło Pani prezydent przez rok kadencji w PFO ?

PZHKiPE
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
ZBYSZEK O710
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 166



« Odpowiedz #29 : Marzec 23, 2018, 11:18:01 »

wyrzuca się a potem się zaprasza w charakterze zaproszonych gości ale stawia sie ultimatum : jak to rozumieć
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!