Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 10:30:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przestrzeganie zapisów Regulaminu Sekcji Sędziów PFO  (Przeczytany 6649 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« : Luty 13, 2016, 07:49:26 »

W sezonie wystawowym 2015 miały miejsce liczne naruszenia Regulaminu Sekcji Sędziów PFO. Niektóre działy się za wiedzą lub zgodą Zarządu Sekcji. Kuriozalne były Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 2015 w Czeladzi, gdzie nagminnie łamano praktycznie wszystkie istotne zapisy regulaminowe. Wielu sędziów ma gdzieś obowiązki, jakie nakłada na nich Regulamin. W tej sytuacji chciałbym zapytać czy sędzią w Polsce jest się dożywotnio, mimo rażących naruszeń Regulaminu Sekcji Sędziów?
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #1 : Luty 13, 2016, 07:58:19 »

Zależy.Tych co oceniają harceny można zawiesić za byle co.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 13, 2016, 10:05:02 »

W sezonie wystawowym 2015 miały miejsce liczne naruszenia Regulaminu Sekcji Sędziów PFO. Niektóre działy się za wiedzą lub zgodą Zarządu Sekcji. Kuriozalne były Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 2015 w Czeladzi, gdzie nagminnie łamano praktycznie wszystkie istotne zapisy regulaminowe. Wielu sędziów ma gdzieś obowiązki, jakie nakłada na nich Regulamin. W tej sytuacji chciałbym zapytać czy sędzią w Polsce jest się dożywotnio, mimo rażących naruszeń Regulaminu Sekcji Sędziów?

W regulaminie Sekcji Sędziów wszystko pisze ( regulamin poniżej - cudów nie ma ), no prawie wszystko bo kilka punktów warto by dopisać. Ale Sekcja Sędziów liczy kilku członków, niech zrobi walne i niech debatują nad dokładniejszym regulaminem - to ich robota. Obecne regulaminy są tylko ogólnym ''papierkiem'' który mało co znaczy. Jakby regulaminy były przestrzegane to prawdopodobnie wiele rzeczy wyglądało by dziś inaczej.

jednakże jak widać, każdemu w PFO dane regulaminy odpowiadają dlatego nic z nimi nie robią i nie planują robić, a te parę zdań mówiące o o nadsyłaniu propozycji do 15 stycznia to tylko dziwne zagranie.

PFO jak i sekcje powinny przygotować projekty regulaminów, rozesłać je do stowarzyszeń gdzie hodowcy będą mieli pewien czas na zapoznanie się z nimi i poprzez prezesa nadesłanie uwag / propozycji. Niech takie prace trwają i rok, ale przynajmniej było by to zrobione.

Niestety, obecne PFO jest w rozsypce i nic się już nie wydarzy, ponieważ nawet nikt już nie zadbał nawet o ''streszczenie'' OMP 2016. Niemniej jednak polecam podsumowanie yotana.

Regulamin SS:

http://www.pfo.info.pl/images/pdf/regulaminy/02_rss.pdf
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 14, 2016, 12:27:25 »

Ornitologiczne Mistrzostwa Polski 2015 w Czeladzi, gdzie nagminnie łamano praktycznie wszystkie istotne zapisy regulaminowe.
Wymień!
Zależy.Tych co oceniają harceny można zawiesić za byle co.
To ich zawieś. Albo bądź sędzią i nie daj się zawiesić.

parę zdań mówiące o o nadsyłaniu propozycji do 15 stycznia to tylko dziwne zagranie.
Każdy interpretuje, jak chce. Chcesz interpretować źle - interpretujesz źle. Ale masz odrobinę dobrej woli i patrzysz przed siebie z optymizmem, to interpretujesz lepiej. Angażujesz się - interpretujesz jeszcze lepiej!

obecne PFO jest w rozsypce i nic się już nie wydarzy
Skąd wiesz? Co Ty w ogóle wiesz z tej Anglii?

polecam podsumowanie yotana.
Nie zrozumiałeś... Nie Ty jeden...
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #4 : Luty 14, 2016, 01:23:25 »

yotan,powoli kończą mi się pomysły na tłumaczenie Tobie rzeczywistości.
Nawet Cię chłopie lubię,ale tak samo Cię nie rozumiem.
A za co został zawieszony p.Żelazko?Na jakiej podstawie prawnej?Gdzie,w którym punkcie regulamin stanowi o karach?


Nie zrozumiałeś... Nie Ty jeden...

Pisałeś mi kiedyś,że jak chcę być traktowany poważnie to coś tam,coś tam.
Pisz tak,żeby Cię rozumieli.Nie tylko Ci bardziej inteligentni i domyślni.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 14, 2016, 02:21:00 »


Cytuj
obecne PFO jest w rozsypce i nic się już nie wydarzy
Skąd wiesz? Co Ty w ogóle wiesz z tej Anglii?

Coś jednak wiem, to że jestem w Anglii to nie znaczy że z nikim nie mam kontaktu. Tak to napisałeś jakby ludzie będący zza granicą byli osobami drugiej kategorii i nie mieli prawa głosu.
Nie trzeba być w kraju aby wiedzieć co się dzieje.

Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Lukas
Redaktor
Użytkownik
*
Offline Offline

Lasocice/Nysa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 746


Z066


« Odpowiedz #6 : Luty 14, 2016, 08:29:48 »


Cytuj
obecne PFO jest w rozsypce i nic się już nie wydarzy
Skąd wiesz? Co Ty w ogóle wiesz z tej Anglii?

Coś jednak wiem, to że jestem w Anglii to nie znaczy że z nikim nie mam kontaktu. Tak to napisałeś jakby ludzie będący zza granicą byli osobami drugiej kategorii i nie mieli prawa głosu.
Nie trzeba być w kraju aby wiedzieć co się dzieje.



Ale jak można mieć pretensje do kogoś nie robiąc samemu NIC.
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #7 : Luty 14, 2016, 09:59:57 »

A co ma wziąć łopatę i kopać?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 15, 2016, 11:29:52 »


Cytuj
obecne PFO jest w rozsypce i nic się już nie wydarzy
Skąd wiesz? Co Ty w ogóle wiesz z tej Anglii?

Coś jednak wiem, to że jestem w Anglii to nie znaczy że z nikim nie mam kontaktu. Tak to napisałeś jakby ludzie będący zza granicą byli osobami drugiej kategorii i nie mieli prawa głosu.
Nie trzeba być w kraju aby wiedzieć co się dzieje.



Ale jak można mieć pretensje do kogoś nie robiąc samemu NIC.


Mylisz się. Ale to Twoja sprawa. Z chęcią przeczytałbym / zobaczył co Ty zrobiłeś. Bo na razie to tylko bronisz PFO jak mohery pewną partię.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 15, 2016, 11:31:52 »

Jeszcze kilka zdań odnoszących się do niektórych punktów regulaminu.

§ 4. Celem działania Sekcji Sędziów jest:
1) ocena ptaków zgodnie ze standardami Światowej Konfederacji Ornitologicznej (COM) i PFO;

Ptaki nie były oceniane zgodnie ze standardami COM.
Jeden ma stare standardy, inny nowe, a na pewno obaj mają różne. Podobnie z kartami ocen. Do dziś na stronie PFO są stare, nieaktualne karty ocen. Gwałcone są ustalenia z Piacenzy z lipca 2014 r. Ponadto hodowcy mieli możliwość wpływania na wyniki oceny. Nie zabezpieczono też miejsca pracy sędziów i część sędziów oceniało ptaki w fatalnych warunkach, urągających wszelkim standardom.


§ 5. Sekcja Sędziów realizuje swoje cele przez:
1) sprawiedliwą, praktyczną ocenę ptaków zgłaszanych do konkursów;
3) monitorowanie i aktualizowanie standardów COM związanych z oceną i wystawami ptaków;
Spoko opracowywanie i publikowanie materiałów szkoleniowo-informacyjnych dla hodowców;

Ocena na OMP nie była ani sprawiedliwa ani praktyczna. Nie było też prowadzonej oceny według aktualnych standardów, bo od wielu lat takich standardów w Polsce nie ma. Co rusz pojawią się różne nowinki w COM, a u nas ciągle jest stan sprzeda kilku lat. Sędziowie już gubią się, co jest a co nie jest aktualne. Jak Oni mają oceniać w tym bałaganie. Nawet nie wiem czy kiedykolwiek Sekcja Sędziów wydała kiedykolwiek jakieś materiały szkoleniowo-informacyjne dla hodowców (nie licząc standardów wydanych w 2012 roku).


§ 26.2. Podczas konkursu sędzia może dziennie ocenić maksymalnie:
1) 80 kanarków śpiewających;
2) 100 kanarków kolorowych lub kształtnych;
3) 100 ptaków z grup awifauny europejskiej, egzotyki i mieszańców;

Niektórzy sędziowie na OMP zmuszani byli przez Zarząd Sekcji do śrubowania rekordów w ilości ocenionych ptaków. Sędziów było zwyczajnie za mało i jest to wina Zarządu Sekcji i Rady Federacji, gdyż ilość ptaków była identyczna co w 2014 roku i dobranie właściwej ilości sędziów należało do ich zadań, ale widać, że to przekracza ich możliwości. Niektórzy sędziowie oceniali ptaki do późnego wieczora przy słabym sztucznym oświetleniu. Co warte są takie oceny?


§ 26.4. Za świadczone usługi organizator konkursu płaci sędziemu zgodnie z tabelą opłat ustaloną przez Zarząd.

Wiem, że były jakieś problemy z tą zapłatą. Prezes Sekcji Sędziów kwestionował ustalone wcześniej stawki. Może ktoś z PFO wie jak się to skończyło?


§ 33.1. W sytuacjach wyjątkowych Rada Federacji może w drodze uchwały powołać zarządcę komisarycznego Sekcji Sędziów, zwanego dalej zarządcą.
2. Do wyjątkowych zalicza się sytuacje, w których organy wybieralne i nominowane Sekcji Sędziów nie realizują w pełni postanowień niniejszego statutu, a w szczelności kiedy swoich zadań nie wykonuje Zarząd.

Nic takiego się nie dzieje, mimo istnienia rozmaitych wypaczeń. Rada Federacji zna sytuację i zamiata wszystko pod dywan.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #10 : Luty 15, 2016, 12:29:11 »

A ja myślę,że na dzisiejsze czasy,prawica to dobry wybór.
Kraść będą tak samo,jak platforma,ale przynajmniej się to muzułmańskie dziadostwo nie będzie tu zjeżdżać.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
papuga
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 409


« Odpowiedz #11 : Luty 15, 2016, 06:04:05 »

Nie będę już wymieniać więcej niedociągnięć przy sędziowaniu OMP, bo niektórzy będą narzekać, że piszę nie na temat, ale podsumuję to słowami jednego z sędziów oceniających ptaki na OMP 2015:
"Nie byłem w stanie ocenić takiej ilości ptaków, które otrzymałem do oceny. Gdybym miał rzetelnie oceniać, to co zajęło bym mi dwa dni. Dlatego już po obiedzie musiałem postawić na szybkość. To moje ostatnie Mistrzostwa w roli sędziego."
Czy to faktycznie ma iść w ilość? Chodzi o bicie rekordów ilości ocenianych ptaków? Może chodzi o rekord Guinessa czy jak?
Zapisane

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014
Wiadomości: 1 984



WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 15, 2016, 08:00:49 »

hehe... przypomina mi się klasyk: "wiem, ale nie powiem" Szok
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #13 : Luty 15, 2016, 10:09:50 »

Dopóki naszymi "przewodnikami"nie będą poważni ludzie,nie będziemy mieli poważnej instytucji i imprez na normalnym,europejskim poziomie.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!