Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 12:03:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Potomstwo po hybrydach makolągwy  (Przeczytany 27212 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
januszomd
Gość
« : Kwiecień 09, 2016, 03:50:02 »

Mam pytanie do hodowców:
Czy próbowaliście rozmnażać bastardy op makolągwie z kanarkami ?
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 09, 2016, 03:51:29 »

Mam pytanie do hodowców:
Czy próbowaliście rozmnażać bastardy op makolągwie z kanarkami ?

Miało być oczywiście bastardy po makolągwie ( literki poprzestawiałem  Duży uśmiech)z kanarkami ?
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 29, 2017, 10:56:27 »

tu akurat wyszła lipa...wszystko puste  Niezdecydowany
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #3 : Styczeń 29, 2017, 12:55:38 »

Witam! Właśnie przed chwilą czytałem artykuł w najnowszej  f&f dr. Marka Łabaja o płodności hybryd!
Podobno tylko 10% samców w trzecim roku życia może być płodne!
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 29, 2017, 01:24:16 »

Witam! Właśnie przed chwilą czytałem artykuł w najnowszej  f&f dr. Marka Łabaja o płodności hybryd!
Podobno tylko 10% samców w trzecim roku życia może być płodne!
zgadza się michel
dlatego też w tamtym roku próbowałem z dwoma 3 letnimi samcami...i chyba należą do tych 90%  Chichot
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #5 : Styczeń 29, 2017, 06:50:40 »

A z jakimi samicami probowales. Na co zwracales uwage na podjecie decyzji o wyborze samicy.
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #6 : Styczeń 29, 2017, 07:08:19 »

Janusz! Jeśli możesz opisz jak przygotowywałeś je do lęgów, ich zachowania godowe tu interesuje mnie
czy ciemniały im dzioby jak makolągwom i czy "szły ze śpiewem na samicę" !? .
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #7 : Styczeń 29, 2017, 07:21:51 »

A z jakimi samicami probowales. Na co zwracales uwage na podjecie decyzji o wyborze samicy.
Próbowałem z harceńską,czarną i mozaiką czerwoną .Wiadomo po harcenach cichsze lecz bardziej subtelnie śpiewają,po czarnej dosyć głośno śpiewają...mozaika ,zawsze może dać jakąś niespodziankę  Mrugnięcie
W tym roku nastawiam się na bastardy po szczygle i z nimi planuję na wystawie coś spróbować powalczyć.
Wszystko dla zabawy bo jak mi się bastard podoba to nie zależy mi aby inni byli mi zachwyceni czy też nie!
Ostatnio moda się zrobiła na bastardy gil/dziwonia..ale słyszałem ich śpiew.....nie... Duży uśmiech ...pozostanie tradycyjnie przy tym,że najlepszy jest po makolągwie,najładniejszy chyba po szczygle....choć te ,które wstawiłem http://kanarki.eu/index.php?topic=63.15
podobają mi się również  bardzo  Mrugnięcie
Jakieś może sugestie?..chętnie poczytam
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #8 : Styczeń 29, 2017, 07:35:09 »

Nie wiem jak to bedzie z hybrydami makolagwy ale z tego co slyszalem aby rozmnozyc hubrydy  np. (szczygla) trzeba mu dac samice scisle spokrewnione.
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #9 : Styczeń 29, 2017, 07:36:58 »

Janusz! Jeśli możesz opisz jak przygotowywałeś je do lęgów, ich zachowania godowe tu interesuje mnie
czy ciemniały im dzioby jak makolągwom i czy "szły ze śpiewem na samicę" !? .
Akurat u mnie bynajmniej ,trzymam ptaki w wolierze zewnętrznej(bez modnych domków drewnianych do spania) z osłonami w okresie zimowym z przezroczystej plexi bastardy po makolągwie ,,szły" bardzo szybko. 1 kwietnia miałem pierwsze jajko(czyże np.dopiero w maju miałem jajko pierwsze).Dzioby poczarniały,całkowity śpiew,latały jak wściekłe  Duży uśmiech
Samice kanarka po zimowym okresie jak poczują ciepło,przyświeci słonko to tylko im dać trochę bogatsze jedzenie i już wiją gniazdka .
Jeden samczyk bardzo się opiekował(z harceńską),drugi z kolei budował z samiczką gniazdko ale jak siedziała to kompletnie olał sprawę.Samice roczniki 2015,2013,2014...bastardy 2013.
Jednego sprzedałem ,jeden został,po sezonie jakoś się zaciął ze śpiewem choć doskonale śpiewał wcześniej.Do teraz rzadko się odzywa....Cały czas dostawały dużo zielska,mieszankę dla dzikich ptaków z dzikich traw,oraz mieszankę dla szczygłów.
Byłem przekonany ,że coś się uda ....niestety,po dwa lęgi puste  Smutny
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #10 : Styczeń 29, 2017, 07:40:49 »

Nie wiem jak to bedzie z hybrydami makolagwy ale z tego co slyszalem aby rozmnozyc hubrydy  np. (szczygla) trzeba mu dac samice scisle spokrewnione.
tzn.?
siostrę  od jego matki ?
Nie słyszałem o takich układach....możliwe !
Zapisane

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #11 : Styczeń 29, 2017, 07:48:12 »

Najlepiej jego matke lub siostre matki lub jego siostre z wczesniejszego legu z kanarkiem
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #12 : Styczeń 29, 2017, 07:51:59 »

Najlepiej jego matke lub siostre matki lub jego siostre z wczesniejszego legu z kanarkiem
i znowu czegoś mądrego się dowiedziałem,dzięki  Uśmiech
Wypróbuję za kilka lat
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!