Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:48:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hydroksyzyna  (Przeczytany 2733 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bartekxyz
Gość
« : Kwiecień 20, 2016, 09:42:46 »

Czy ktoś z was podawał albo słyszał o przypadkach podawania kanarkom hydroksyzyny? Jest to lek który stosuje się u ludzi w stanach lękowych, nerwicach etc. Takie wskazania można wyczytać na ulotkach:

"Objawowe leczenie lęku. Objawowe leczenie świądu. W premedykacji i w okresie pooperacyjnym jako lek uspokajający. I.m. Zaburzenia lękowe uogólnione, niepokój i pobudzenie psychoruchowe w przebiegu zaburzeń nerwicowych, a także w chorobach organicznych."

Moja kanarzyca dość często się drapie i skubie a nie widać nigdzie żadnych pasożytów. Nasz weterynarz zasugerował możliwość świądu związanego z niepokojem, stresem(ptaszek jest z nami od miesiąca, ma niecały rok). Dostałem receptę z dawkowaniem jednej kropli co wieczór do pokarmu/wody.
Zapisane

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 30, 2016, 09:12:26 »

Owszem, można stosować u ptaków. Dawkowanie przypuszczam, że jest wzięte z powietrza. Po prostu kropla, bo to najmniej.

Według mnie jednak nie jest to słuszna diagnoza. Pasożyty to jedno, ale jest sporo innych chorób przebiegajacych ze świadem, który powoduje drapanie się. Trzeba by najpierw to wszystko wykluczyć, a dopiero potem faszerwoać ptaka lekami psychotropowymi.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!