Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 02:49:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jajko na dnie klatki  (Przeczytany 21070 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #45 : Marzec 09, 2017, 08:43:53 »

*
Taka rada jednego faceta z Egzoty,co dużo wygrywa...
...A czy ktoś badał wpływ obracania na rozwój jajka?Może ma to sens,skoro samice obracają?
podczas inkubacji ma to sens i trzeba to robić - rozwijający się zarodek w jajku jest lekki i wypływa do góry( prześwietl jajko w 4 dniu inkubacji, a zobaczysz już bijące serducho praktycznie bezpośrednio pod skorupką) , obracanie jajka powoduje m.in. to, że zarodek nie obumrze przez przyklejenie się do błony i jest dobrze odżywiony. Zauważ, że samice na początku inkubacji z dużą częstotliwością  mieszają jajka. Im bliżej klucia tym mniej to robią, ponieważ zarodek jest już na tyle rozwinięty, że nie ma miejsca pływać  Uśmiech
Także obracanie jajek przed inkubacją te kilka dni nie ma najmniejszego znaczenia na dalszy jego rozwój.
Popatrz na obecne inkubatory dla drobiu, które co godzinę obracają jajca o <90* w początkowej fazie inkubacji (dosłownie to się przechylają lub kręcą na rolkach) ,a kiedyś trzeba było to ręcznie obracać Chichot

czyli jak ten facio dużo wygrywa bo obraca jajka to inni też będzą wygrywać robiąc to samo? Uśmiech hehe
BTW znam kolesia, który wymienił wszystkie swoje gniazda na kolor brązowy, bo u mnie takie widział Chichot  nie ma co popadać w paranoję Chichot
Zapisane


wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #46 : Marzec 09, 2017, 08:59:20 »

Ok Uśmiech
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #47 : Kwiecień 10, 2017, 11:05:58 »

Nie jestem pewien,czy to dobrze,kiedy jajko leży kilka dni w jednej pozycji.Czasem samica potrafi znieść i 8 jaj.Czy dobrze,jeśli jajko nie będzie ruszane przez tydzień czasu?Chyba lepiej obrócić.Tak mi się ostatnio pomyślało i ten pogląd raczej u mnie przeważa.
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #48 : Kwiecień 10, 2017, 11:47:38 »

Szczerze mówiąc ja nigdy nie obracałem. Leżą sobie w rzepaku i czekają na podlożenie.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #49 : Kwiecień 15, 2017, 07:43:01 »

Ile razy dziennie trzeba obracać podmienione jajka?

Myślę, że większość hodowców nie odwraca odebranych ptakom jajek. Czytałem kiedyś, że dużo większą rolę od odwracania jaj ma czas oraz warunki ich przechowywania (wilgotność, temperatura). Dodatkowo jeśli skorupka jest zabrudzona kałem, to należy usunąć takie zabrudzenia zaraz po odebraniu (najlepiej zrobić to suchą ścierką). Mycie jaj jest niewskazane, gdyż niszczy naturalną warstwę ochronną jaja i może powodować wnikanie patogenów do wnętrza jaja poprzez minimalne pory w skorupce.
Zapisane

Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!