Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 04:20:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co powinien reprezentować sobą hodowca?  (Przeczytany 14494 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« : Luty 13, 2017, 10:24:20 »

Przerabiamy szkolenia sędziów,PFO organizuje jakieś szkolenia,czy jednak ktoś zastanowił się nad tym,jakim zasobem wiedzy i umiejętności praktycznych powinien dysponować hodowca,by można go było nazwać fachowcem?Czy ma być sterem,żeglarzem,okrętem?
Nie ma szkoły,której absolwenci zyskiwaliby tytuł"hodowcy ptaków",z resztą-czy miałoby to sens?Uśmiech
Mamy jednak PFO(wszystkie te kluby i wszyscy hodowcy zrzeszeni.Kiedy czytam statut,nie mogę oprzeć się wrażeniu,że jednak inaczej można by go wykonywać.Mamy szkolenia?Mamy.Mało,ale mamy.Ich tematyka jest dla mnie nieporozumieniem,ale nie można nie docenić,że ktoś się stara i je organizuje.Bardzo dobrze.Ja bym tylko większą uwagę przyłożył do takich tematów jak badanie kału,trzymanie ptaka,proste zabiegi pielęgnacyjne...
Dla przykładu.Hodowcy harcenów nie umieją trzymać ptaków Uśmiech
Bo nie muszą!Ja muszę zobaczyć brzuszek,obrączkę,dociąć pazurki i w sumie to wszystko.Nie muszę podziwiać główki,piersi,nie kręci mnie to.Niech wygląda jak chce,ma śpiewać.Ale...Strasznie mi się podoba ten film,na którym ŚP.Krzysztof Wilczewski opowiada o kanarkach.Próbowałem tak złapać ptaka,kilka razy,skończyło się wytarganiem kilku piór,więc musi tam być jakiś myk chyba,albo ja bojąc się zgniecenia ptaka robię to zbyt delikatnie.
Tak samo biali nie potrafią skakać.
Wydaje mi się,że hodowca powinien być świadomy zagrożeń,jakie niesie ze sobą hodowla i pewnych barier,których nie powinien przekraczać.Powinien dysponować wiedzą weterynaryjną,pewnymi praktycznymi umiejętnościami hodowlanymi i teoretyczną wiedzą.W ograniczonym zakresie,ale na tyle szerokim,by wiedział,co robi i co to za sobą niesie,jak nie skrzywdzić ptaka.
Pytanie brzmi:Co powinien reprezentować sobą hodowca?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!