Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 11:43:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zaburzone pierzenie u kanarków  (Przeczytany 12401 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« : Czerwiec 03, 2017, 08:59:07 »

Witam.
Chciałem się zapytać o radę, ponieważ od jakiegoś czasu widzę ten problem w mojej hodowli.
Mam 7 kanarków, w różnym wieku(1-4 lat) i wydaje mi się, że z ich pierzeniem jest coś nie tak:
Od mniej-więcej Stycznia tego roku kanarki ciągle się pierzą. Nie jest to jakieś bardzo intensywne pierzenie(nie mają widocznych ubytków w upierzeniu), ale chyba nie powinno tyle trwać. Minęło już pół roku, a wszystkie(a przynajmniej większość) wciąż sypią piórami.
Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Mają dobrą dietę, świeżą wodę, sepie, temperatura około 22 stopni, dzień trwa w godzinach 7-21.
Przeprowadzałem lęgi, niestety nie udane. Wydaje mi się, że zawinił zbyt młody wiek ptaków, ale jak na to teraz patrzę, to wydaje mi się, że to też mogło być spowodowane tymi zaburzeniami w pierzeniu.
Wydaje mi się, że pojedyncze kanarki mają jakieś 2-tygodniowe przerwy w tym pierzeniu, ale jednak pod klatkami zawsze jest pełno piór.(Mam regał hodowlany i nie mam możliwości stwierdzić które kanarki się na pewno nie pierzą).
Ma ktoś jakieś pomysły czym to jest spowodowane i jak temu zapobiec?
Z góry dziękuje za pomoc Mrugnięcie
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015
Wiadomości: 935



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 04, 2017, 11:09:16 »

A stosujesz sie do rocznego cyklu dlugosci dnia?? Dlugosc dnia w ciagu roku jest regulowana ?
Zapisane

Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 05, 2017, 11:24:27 »

Staram się stosować, ale zdarzają się wyjątki. Może powinienem podawać jakieś dodatkowe witaminy czy coś takiego?
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 05, 2017, 02:17:20 »

A stosujesz sie do rocznego cyklu dlugosci dnia?? Dlugosc dnia w ciagu roku jest regulowana ?

A nie można tego robić za pomocą Ziemii,która zmieniając swe położenie względem Słońca reguluje długość dnia?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Michal2772
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Podkarpacie
Wiadomości: 47



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 05, 2017, 10:51:51 »

Oczywiście kanarki mają duże okno blisko regału, i nawet jeśli zapomnę wyłączyć led-ów o określonej porze, większość i tak pójdzie spać razem z nadejściem nocy.
Zapisane


Początkujący hodowca glosterów od 2016 roku.
JANUSZK
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 35


« Odpowiedz #5 : Grudzień 26, 2019, 05:50:50 »

Mam ten sam problem, ptaki są w kuchni, gdzie żona pali   światło czasem do 12 w nocy, chyba  macie racje że jest to zaburzenie cyklu dobowego. Co robić nie mam możliwości przenieść ptaki w inne miejsce. Może zaciemnić klatki?
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!