Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:03:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lęgi 2018  (Przeczytany 17713 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #30 : Marzec 04, 2018, 09:04:05 »

Trochę wiadomości od moich glosterów.

Klatka nr. 1 - Zabrałem samiczce gniazdo i oddzieliłem samca. Ptaki pobędą jakiś czas same. Wykorzystam ten czas na lepsze przygotowanie ptaków.

Klatka nr. 3 - Z jakiegoś powodu samiczka przestała karmić jednego młodego. Młody oczywiście padła na drugi dzień. Dlaczego tak się stało to nie wiem, ale niestety jeden kanarek mniej. Drugi młody z tego gniazda rozwija się prawidłowo.

Klatka nr. 5 - Oba młode bardzo fajnie się rozwijają. Szybko rosną a samiczka bardzo fajnie je karmi.

Klatka nr. 6 - Wszystkie 3 jajka są niestety puste. W piątek rano zabiorę gniazdo i am ptakom odpocząć.

Klatka nr. 8 - Wczoraj ( 03.03.2018 ) wykluły się 2 młodziki a dziś ( 04.03.2018 ) trzeci. W sumie z 4-ech jajek są 3 młode.


pozdrawiam.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #31 : Marzec 17, 2018, 07:47:29 »

Od ostatniego posta trochę się działo.

Wszystkie młode ( aż 3  Uśmiech ) powychodziły już z gniazd i same już jedzą. Jeszcze kilka dni i przeniosę je do osobnej klatki. ostatnie 3 młodziki ciągle siedzą w gnieździe ale już za parę dni powinny zacząć wychodzić z gniazda i zapoznawać się z nowym otoczeniem. Pierwsze 3 młodziki to consorty, a 3 młodziki z ostatniego gniazda to korony.

Klatka nr. 1 - samiczka miała trochę przerwy. W piątek zniosła jajko na dno klatki. Dzisiaj dostała gniazdo, materiał i samca ale innego niż miała wtedy. Niestety, samiczka walczyła z pierwszym samcem i teraz walczy z innym. Widać twarda z niej sztuka. Nie nastawiam się na udane legi w jej wykonaniu Uśmiech Póki co, samiczka zrobiła sobie gniazdo a co dalej to czas pokaże.

Klatka nr. 3 - Jak pisałem wcześniej, młody już sam je, samca z klatki zabrałem do samicy w klatce nr. 1. Samiczka od wczorajszego ( 16.03.2018 ) wieczoru wysiaduje 4 jajka. Termin klucie przypada na 30/31.03.2018

Klatka nr. 5 - Młodziki same jedzą i przebywają pod okiem samczyka. Samiczka zniosła do tej pory ( do 17.03.2018 ) 3 jajka. Jutro dostanie prawdziwe i zacznie się odliczanie.

Klatka nr. 6 - Samiczka nie mogła się doczekać samca, na każdy śpiew samców, demonstrowała swoją gotowość do lęgów. W pierwszym lęgów wszystkie jajka miała czyste. W drugim lęgu dostała innego samca. Wierzę że tym razem będzie wszystko ok. Parka jest razem od 8-miu dni a gniazdo jest już gotowe. Wczoraj samiczka spędziła pierwszą noc w gnieździe więc na dniach spodziewam się pierwszego jajka w jej drugim lęgu.

Klatka nr. 8 - Samiczka ma pełno roboty przy trojaczkach. Na szczęście młode niedługo wyjdą z gniazda. Za kilka dni samczyk wróci do swojej samiczki aby pomóc jej w wychowywaniu młodzików. Wtedy też samiczka będzie mogła zacząć przygotowania do jej drugiego lęgu.


Podsumowując:

3 młodziki po za gniazdami.
3 młodziki w gnieździe.
7 jajek z drugiego lęgu.

Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
DarekF
Uczeń3
Aktywny użytkownik
***
Offline Offline

Katowice/Manchester.
Wiadomości: 1 107



WWW
« Odpowiedz #32 : Marzec 25, 2018, 05:02:38 »

ok, więc sprawa wygląda tak.


Prawie wszystkie młode z pierwszego lęgu są już samodzielne. Napisałem prawie bo ostatnie 3 młode ( z jednego gniazda ) wyszły z gniazda dopiero 2 dni teamu. Ale myślę że jeszcze kilka dni i powędrują do osobnej klatki.

Klatka nr. 1 - Od 22-ego marca, samiczka wysiaduje 4 jajka drugiego lęgu, więc za 2 - 3 dni sprawdzę czy jajka są zapłodnione.

Klatka nr. 3 - Od 16-ego marca samiczka wysiaduje również 4 jajka drugiego lęgu. Jajka podłożyłem wieczorem po pracy. Dwa dni temu sprawdziłem jajka i wszystkie są zapłodnione.

Klatka nr. 5 - Od 18-ego marca samiczka wysiaduje aż 5 jajek! Jest to zaskoczenie dla mnie bo ostatnio samiczka zniosła 3 jajka z czego 1 wypadło z gniazda. Dwa dni temu sprawdziłem jajka i również są zapłodnione jednak co do jednego jajka nie jestem na 100% pewny, ale niedługo sprawdzę jajka raz jeszcze.

Klatka nr. 6 - Samiczka zniosła 3 jajka. W drugim lęgu dałem jej innego samca ponieważ wcześniej wszystkie 4 jajka były puste. Zobaczę czy po zmianie samca coś się zmieni. Ostatnie jajko samiczka zniosła 21-ego marca, ale dopiero 24-ego marca ( rano ) wymieniłem sztuczne jajka na prawdziwe.  za kilka dni sprawdzę czy jajka są zapłodnione.

Klatka nr. 8 - Jak już pisałem wcześniej, młodziki opuściły gniazdo a samiczka kilka dni temu skończyła budować nowe gniazdo. Od 3-ech nocy samiczka zasiada w gnieździe więc lada dzień powinno pojawić się w nim, jej pierwsze jajko drugie lęgu. Młode są jeszcze w klatce razem z rodzicami i zaczynają już same podjadać kiełki i pokarm jajeczny.

Klatka nr. 7 - Póki co to tylko 3 młodziki przebywają w tej klatce. Są to młodziki odsadzone od rodziców 17-ego marca. Co prawda ziaren jeszcze nie jedzą ale doskonale sobie radzą z kiełkami, pokarmem jajecznym i warzywami czy owocami. Wczoraj dłuższą chwilę je poobserwowałem i na szczęście same już piją wodę.


Reasumując : Runda druga trwa w najlepsze. 4 samiczki na gniazdach wysiadują w sumie 17 jajek z czego na tą chwilę 9 jest zapłodnionych.

Nadszedł czas aby rozglądać się za dużą klatka dla młodzieży w której będą mogły się wyszaleć.
Zapisane


I.G.B.A. - F076 | PZHKiPE o/Częstochowa - F007

Strona PZHKIPE o/Częstochowa  -   www.pzhkipeczestochowa.pl

Serwis ogłoszeniowy  -  www.ptasieoferty.pl

Grupa hodowców Glosterów  -  https://www.facebook.com/groups/286643908520878/
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!