Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:58:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spuchnieta nóżka  (Przeczytany 7413 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
monuai
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 41


« : Czerwiec 04, 2018, 04:10:45 »

Witam,

Niestety zwracam się tym razem z poważniejszym pytaniem niż dotychczas.
Kanarek w swoim 6-7 letnim życiu miał z 3 razy przypadek, gdzie miał spuchniętą nóżkę, zawszę tą prawą na której jest obrączka. Zwykle ściągałem mu górne żerdki aby nie skakał wysoko, po 3-4 dniach było widać poprawę aż do 100% wyleczenia.

Tym razem po 4 dniach, zauważyłem, że kanarek schował sobie tę nóżkę pod pióra i nie widziałem aby w ogóle ją wysuwał. Miał tak przez około 20 godzin. Zaniepokojony tym, dziś wczesnym rankiem postanowiłem go złapać i zobaczyć w jakim stanie jest nóżka. Zwykle po 4 dniach przechodziło w poprawę, jednak tym razem nie. Piórka się przykleiły do nóżki przy skórze i to unieruchomiło ją, lekko zakropliłem wodą i odkleiłem piórka od nóżki, którą wysunąłem - ta okazała się być w kiepskim stanie. Po powrocie z pracy wyciągnąłem go i obejrzałem ponownie. Zrobiłem zdjęcie które wklejam. Jedynie zauważyłem, że podeprze się nią, tylko ona wygląda już na martwą. Nie widzę żadnych prób poruszania pazurami. Chyba, że jest na tyle opuchnięta że on nawet nie próbuje nimi poruszać? Próbowałem poruszyć lub obrócić obrączką ale nic, jest ona zastała. To już wygląda prawdopodobnie nadające się do amputacji prawda? Mieszkam w okolicach gdyni i niestety nie znam weterynarza który zajmuje się ptakami (pomimo, że mam ich tu około 4 w niedalekich okolicach, to każdy jest standardowo od psów kotów) - jedynie dzisiaj dostałem namiar na gościa który zajmuje się też gołębiami jednak przyjechać mogę dopiero w środę. Jestem niesamowicie zły, że obrączki nie ściągnąłem w diabły od razu, która tak naprawdę tylko przeszkadzała. Przeszukałem cały internet, ale nie widziałem jak wygląda łapka która nadaje się do amputacji, wydawało mi się, że w pazurkach powinny być czarne żyły, co by świadczyło o braku dopływu krwi.
Zapisane

monuai
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 41


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 06, 2018, 10:00:19 »

Weterynarz zajął się ptakiem, zoabczymy co dalej.
Coś do każdego: Polecam od razu jechać na ściągnięcie obrączki gdy tylko pojawi się jakakolwiek opuchlizna. Lub nawet ogólnie, zaoszczędzi to kłopotów na przyszłość:)
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #2 : Czerwiec 08, 2018, 01:36:44 »

Ostatnio coraz więcej słyszy się o takich przypadkach. Może jest to wina samych obrączek?
Zapisane

monuai
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 41


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 12, 2018, 01:47:21 »

Weterynarz mówił że to najczęstsze przypadki wraz z cystą.  Niestety trzeba było amputowac w moim przypadku.  Problem drugi taki ze na drugiej i jedynej nozce zrobił się ciemny jeden palec,  mam nadzieję, że to tylko stłuczenie.  Jutro ponownie jadę do weterynarza i dowiem się więcej.  Próbowaliśmy uratować nozke jednak nie udało się,  sama próba ściągnięcia obrączki trwała około godziny.  Także jeśli macie u kanarkow obrączki to sciagajie je,  najlepiej u weterynarza który ma specjalne cążki do tego. Zbyt duże ryzyko gdy stanie się cóż z nóżka,  tym bardziej że weterynarzy od ptaków dużo nie jest.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!