Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:52:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z lęgami  (Przeczytany 1790 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
maksym
Amator
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 1


« : Styczeń 13, 2019, 06:00:54 »

Witam.
Mam 1,5 rocznego samca kanarka wodnotokowego. Dokupiłem samicę, która trzymana była w nieogrzewanym pomieszczeniu. Niestety u mnie temperatura w domu jest wyższa i najprawdopodobniej to wywołało zachowania lęgowe samicy. Niestety samiec nie był przygotowany, ponieważ nie śpiewał tylko podśpiewywał. Dałem gniazdo licząc, że może jednak samiec stanął na wysokości zadania. Samica zniosła 5 jajek. Dzisiaj mija 7 dni od początku wysiadywania jaj. Prześwietlałem jaja i na 99% nie są zalężone.
Zastanawiam się co zrobić.
1.Zabrać samca do innego pomieszczenia i próbować go pobudzić, zostawić samicę wysiadującą do 18 dnia.
2. Pozostawić parkę dalej razem ze sobą i pozostawić wszystko naturze.
Dodam, że ptaki są wzorowymi rodzicami, samica wysiaduje, samiec dokarmia samicę.
Pozdrawiam
Jacek   
Zapisane

michel
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 153



« Odpowiedz #1 : Styczeń 14, 2019, 06:42:21 »

Witaj!
Proponuję Ci aby je zostawić na tych jajkach ale wystarcz do 14 dnia !
Musisz się jednak liczyć z tym że kolejne zniesienie może być nie w 100% zalężone,
podawaj cały czas pokarm jajeczny i kiełki ! Życzę powodzenia !
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!