Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:03:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gdzie taniej?  (Przeczytany 5144 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tina
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« : Maj 20, 2009, 12:14:17 »

Gdzie taniej można kupić kanarka? U hodowcy, czy w sklepie zoologicznym?
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #1 : Maj 20, 2009, 12:48:02 »

To zależy jakiego.Czy będzie to ptak rasowy,bardzo dobry czy przeciętny,młody czy stary,samiec czy samica.Generalnie kanarki w sklepie są droższe.Do sklepu ptaki trafiają również od hodowców i w tym przypadku do ceny jaką chce uzyskac hodowca doliczana jest marża handlowa,która w przypadku żywych zwierząt może wynosic nawet 100%(ryzko związane z możliwością padnięcia ).Zakup kanarka od hodowcy ma dużo plusów ponieważ możesz się o konkretnym ptaku więcej dowiedziec(ptak nie jest tak anonimowy jak w sklepie).Do sklepu często trafiają ptaki,które z różnych względów są eliminowane z hodowli np.wiek,ptak ,który nie sprawdził się w lęgach,lub posiadający jakieś defekty,których na pierwszy rzut oka nie widac,a o których niekoniecznie powie ci sprzedający.Bezpośrednio u hodowcy masz również większą możliwośc wynegocjowania satysfakcjonującej cię ceny.
Zapisane

Tina
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #2 : Maj 21, 2009, 04:12:38 »

Byłam ostatnio w dwóch zoologach. W jednym powiedział Pan że się nie lęgną, puste jaja i że narazie nie ma. W drugim też nie było, ale dowiedziałam się że kosztują aż 100zł.  Szok Wydaje mi się że to trochę dużo. A co myślicie o allegro? Bo widziałam jednego ładnego za 60 ok zł, tylko nie wiem czy ten transport pocztą nie zaszkodzi ptaszkowi.
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #3 : Maj 21, 2009, 06:09:35 »

Witaj!
100zł za samca kanarka to nie tak dużo, to taka raczej normalna cena jeśli chodzi o sklepy zoologiczne. Ja kupowałem i sprzedawałem ptaki na allegro (min. kanarki), wysyłałem pocztą i poczta do mnie przyjeżdżały i zawsze wszystko było w porządku, ptakom to nie szkodzi jeśli dotrą do adresata w około 24h.
Ja na twoim miejscu poczekał bym do jesieni z zakupem kanarka, gdyż w tym okresie będzie dużo młodych kanarków już przepierzonych i będziesz miała z czego wybrać. Na allegro będzie pewnie dużo więcej kanarków niż jest teraz.
Moim zdanie najlepiej kupować kanarki osobiście od hodowcy lub od dobrego hodowcy np. za pośrednictwem poczty. Jeśli masz taką możliwość to poszukaj jakiegoś hodowcy kanarków z twojej okolicy i u niego kup kanarka. Będziesz widziała w jakich warunkach są jego ptaki i możesz się bardzo dużo dowiedzieć. 
Pozdrawiam!
Zapisane

Tina
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #4 : Maj 21, 2009, 06:58:52 »

Dziękuję za odpowiedzi. Kanarka (lub kanarki, sama nie wiem) będę kupowała jesienią, bo gdzieś przeczytałam że wtedy najlepiej, poza tym wcześniej nie mam kasy.
Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #5 : Maj 22, 2009, 09:14:15 »

Ceny oczywiscie zależą od jakości ptaka. Według mnie 100 za samca to mało.Chociaż można kupic oczywiscie za to bardzo ładnego samczyka.Ale to nie zbyt duży wydatek porównując np. kanarki z najwyższeh półki za ok. 150.... euro. Poza tym myślę ,ze nie powinnaś zwracać aż takiej uwagi na cenę ważne aby ptak był "pewny" i zdrowy. Na zakupie kanarka lepiej nie oszczędzać a nie kierować sie czyms typu byle taniej.
Zapisane

Tina
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 22


« Odpowiedz #6 : Maj 22, 2009, 10:30:27 »

Co sądzicie o tej parce?
http://www.allegro.pl/item637679106_kanarki_kanarek_gloster_parka_klatka.html
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #7 : Maj 23, 2009, 09:18:53 »

Ptaki są ładne,ale czy dobre jako glostery to trudno ocenic z tych zdjęc.Cena jak za ptaki kupowane prawie"w cienmo" nie jest atrakcyjna.Sprzedający pisze,że są to kanarki z zeszłego roku,a consort ma obrączkę z 2006 roku(czerwona),czyli coś zciemnia.
Zapisane

aleksanderalien
Gość
« Odpowiedz #8 : Maj 24, 2009, 12:05:54 »

nie koniecznie tak jest ze ma obraczke z zeszlego roku czy wczesniej bo tak samo jak moj znajomy nie zakladal kanarkom nowych bo nie mial i z wieloma osobami sie tak spotkalem a zalezy im na znaczeniu ptakow i ich opisywaniu w swoich notatkach
Zapisane

jot-ka11
Redaktor
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Częstochowa
Netykieta: Kontroluję Redaktora
Wiadomości: 1 140



« Odpowiedz #9 : Maj 24, 2009, 03:51:49 »

Zgadzam się,ale wątpliwości zawsze pozostają,no chyba ,że kupujesz od znajomego ,do którego masz zaufanie.
Zapisane

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*
Offline Offline

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem
Wiadomości: 2 751



« Odpowiedz #10 : Wrzesień 24, 2009, 08:38:36 »

I co Tina, kupiłaś już kanarka?
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!