Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Maj 12, 2021, 01:25:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZAMIAST KIELKOWAC MOZNA.......  (Przeczytany 12338 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2013 i 2015

« : Styczeń 21, 2014, 09:45:13 »

niedawno na rynku pojawij sie nowy produkt nazywa sie "perle morbide"  di Ornitalia
ma on zastapic skielkowane nasiona. Swietny produkt ja sam nie mialem okazji jeszcze go uzyc ale rozmawialem z hodowcami i sa zachwyceni warto sprobowac. Oto link http://www.ornitalia.com/it/main.html

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #1 : Maj 16, 2014, 12:37:22 »

produkt dostępny już w Polsce http://www.neo-nature.pl/perle_morbide%C2%AE__9kg,38,198.html

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski
Tytuły: Hodowca Roku 2014

« Odpowiedz #2 : Maj 16, 2014, 03:43:58 »

Ktoś próbował? Jakoś nie mogę uwierzyć, że jest produkt zastępczy zamiast kiełków... Ale fajnie by było!

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #3 : Maj 16, 2014, 09:51:56 »

"ZAMIAST KIELKOWAC MOZNA......." ale czy warto?
Poczytałem opinie niemieckich forumowiczów i zdania są podzielone, jednakże większość hodowców po spróbowaniu wraca do tradycyjnego kiełkowania...

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #4 : Maj 16, 2014, 06:41:55 »

mam nadzieję że uda mi się w przyszłym tygodniu kupić Uśmiech

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #5 : Maj 17, 2014, 10:15:16 »

Swietny produkt ktory moim zdaniem nie rozni sie od tradycyjnych kielek. Jego zaleta jest przedewszystkim latwy i szybki sposob uzycia przy czym nie ma ryzyka tak jak przy kielkach. Produkt sprzedaje sie swietnie a swiadczy o tym powstawanie podobnych granulatow odmiennych producentow.

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : Maj 21, 2014, 12:58:33 »

Mialem okazje byc na przedpremierowej sprzedazy w Reggio Emillia. Zainteresowanie bylo ogromne. Chcielismy wziac na przetestowania ten produkt ale zanim sie dowiedzielismy co to jest uuz wysprzedano caly zapas (byl to dopiero srodek soboty !). Napewno ciekawe ze wzgledu na zniwelowanie ryzyka z plesnieniem kielkowanego ziarna. Osobiscie zastanawia mnie czy naszym ptakom by to odpowiadaoo, zaspokajalo ich potrzeby w tym samym stopniu co kielki. Napewno wokol produktu jest zrobiona wielka pompa reklamowa , wiec samemu trzebaby  przetestowac. We Wloszech sama ornitalia ma ,, o ile sie nie myle, 3 rodzaje perelek.

G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #7 : Październik 10, 2014, 08:48:50 »

Ktoś już tego używał?

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #8 : Październik 10, 2014, 08:51:17 »

Uzywalem tego produktu w tym roku ale pod koniec legow. Produkt polecam wszystkim hodowcom ktorzy chca dostarczyc swoim ptakom dobra ilosciowo i jakosciowo proteine. Dodam jeszcze ze na rynku oprocz ornitalia produkuja je rowniez inne marki. Ptaki jedza z apetytem a mlode rosna jak na drozdzach  Duży uśmiech.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #9 : Październik 10, 2014, 09:11:18 »

A czy znasz kogoś, kto stosuje to dłużej, jakieś 3-5 lat? Chodzi mi o przeżywalność długoterminową ptaków karmionych tym pokarmem za młodu i rodziców, którzy tym karmią swoje młode. I czy karmione były tym też astryldy, które potrzebują żywego pokarmu do rozrodu (zakładając, że nie były podkładane pod mewki).

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #10 : Październik 10, 2014, 09:39:01 »

Produkt jest nowy z tego co wiem w sklepach pojawil sie w tamtym roku . Mysle ze nie ma  wiecej niz 2 lat. Jesli chodzi o przezywalniosci ptakow karmionych tym granulatem nie wiem czy mozna powiedziec cos dokladniejszego opartego na doswiadczeniach hodowlanych.

Valori Nutritivi Garantiti:
Proteine grezze (min) 16%
Grassi grezzi (min) 10%
Fibra grezza (max) 3%
Umidità (max) 10%
Ceneri (max) 4%
Vitamina A (min) 17.500 IU/Kg
Vitamina D3 (min) 800 IU/Kg
Vitamina E (min) 200 IU/Kg
Rame (min) 10 mg/Kg

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #11 : Październik 10, 2014, 09:43:41 »

A jak z ptakami, którym trzeba podawać zwierzęcy pokarm? Wystarcza? Podchodzą do lęgu? Wysiadują? Karmią młode?

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #12 : Październik 10, 2014, 09:59:33 »

Tego nie moge Ci zagwarantowac . Dla moich kanarkow i ogolnie dla kanarkow to napewno swietny produkt.
Nie znam sie  na hodowli astryldy ale mysle ze cala filozofia polega na podaniu odpowiedniej ilosci protein. Perle moga byc w takim przypadku dobrym integratorem np. do jakiejs mieszanki.
A moze odpowiedniejsze dla Ciebie bylyby mieszanki takie 30 % te napewno nie zawioda.

yotan
Uczeń3
Aktywny użytkownik

Solec Kujawski

« Odpowiedz #13 : Październik 10, 2014, 10:53:08 »

Mówisz o czymś w stylu "Insect Patee"?
http://www.orlux.be/Nutri/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?ran=2599&pro=5002&fam=-1&ani=-1
http://www.orlux.be/Nutri/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?ran=2599&pro=4331&fam=-1&ani=-1
Niestety nie wszystkie ptaki u mnie to pobierają. Problemem w hodowli astryldów (z mojego doświadczenia) jest to, że żeby je pobudzić do lęgów, to trzeba im ziarna skiełkowanego i białka odzwierzęcego (robala). Pierwszego dotychczas nie udało mi się niczym zastąpić, a wydaje się, że jest to niezbędne. Kiedyś z powodu grzybicy w hodowli zraziłem się do kiełków i przez 2 lata nie podawałem. Nie miałem wtedy szczególnych sukcesów hodowlanych. Generalnie ptaki ciężko szły na lęgi, dużo było pustych jajek.
Co robaków zaś to miałem zawsze problem z doborem proporcji, bo albo mi się ptak zapasł, albo zbyt pobudził do lęgów. Poza tym różne gatunki miały różne upodobania co do rodzajów robactwa. I tak amarantkom musiałem podawać muszki owocówki, polniczkom mady i mrówcze jaja, pozostałym gatunkom wystarczały mączniaki, ewentualnie z dodatkiem barciaka. Staram się oba pokarmy (kiełki i robaki) zamienić innymi pokarmami i robaki udało mi się częściowo, ale kiełków nie.

RNA07TE
Uczeń2
Użytkownik
**

« Odpowiedz #14 : Październik 10, 2014, 11:07:03 »

Jesli masz zamiar zastapic kielki tymi perelkami to nie musisz sie hamowac. Produkt jest naprawde dobrej jakosci i w 100 % moze je zastapic . Sam sposob przygotowanioa jest prosty jka drut. Nie ma marnotrastwa i problemow z grzybami plesnia i innymi ryzykami zwiazanymi z tradycyjnym kielkowaniem. Bardzo dobrze miesza sie z innymi mieszankami.

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!