Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Luty 19, 2018, 04:52:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Luty 17, 2018, 10:24:36  
Zaczęty przez DarekF - Nowe: wysłane przez DarekF
Kolejny tydzień za nami więc pora na podsumowanie tygodnia.

Klatka nr. 1 – Samiczka w sumie zniosła 4 jajka i od walentynek wysiaduje. Samca zostawiłem z samiczką.

Klatka nr. 3 – Samiczka spokojnie wysiaduje 4 jajka. 2 z nich są puste a 2 zapłodnione. W poniedziałek lub wtorek powinny się wykluć moje pierwsze glostery w 2018. Jutro samiczka dostanie pokarm jajeczny i basem do kąpieli.

Klatka nr. 5 – Tutaj samiczka wysiaduje 2 jajka. Po prześwietleniu wydaje się że oba są zapłodnione. Młode powinny się wykluć w okolicy środy lub czwartku.

Klatka nr. 6 – Wczoraj samiczka zniosła swoje pierwsze jajko, a dziś drugie. Samca trzymam razem z samiczką.

Klatka nr. 8 – Samiczka dzisiaj zniosła swoje czwarte jajko więc wszystkie poprzednio zniesione jajka dostała z powrotem i zaczęła wysiadywanie. Za ok. 7 dni prześwietlę jajka. Tutaj również trzymam samca razem z samiczką.

Podsumowując:
W pierwszej rundzie, na 5 gniazd samiczki zniosły do tej pory 16 jajek.
 2 
 : Luty 11, 2018, 10:02:48  
Zaczęty przez DarekF - Nowe: wysłane przez DarekF
Minęło kolejnych kilka dni więc pora na krótki sprawozdanie.


Klatka nr. 1 - Ptaki były razem od 25-ego stycznia. 10 Lutego samiczka zniosła swoje pierwsze jajko, a dziś drugie. Oba jajka podmienione zostały na sztuczne. Ptaki dostają podstawową mieszankę ziaren i pokarm jajeczny.

Klatka nr. 3 - Samiczka spokojnie wysiaduje 4 jajka. wczoraj ( 10.02.2018 ) prześwietliłem jajka, i wygląda na to że 2 są puste a 2 pełne.

Klatka nr. 5 - Samiczka znosiła jajka w dwu dniowych odstępach. Po pierwszej przerwie, myślałem że skończy się na jednym jajku i oddałem samiczce prawdziwe jajko. Po dwóch dniach okazało się że zniosła kolejne. W dzień kiedy miała złożyć trzecie jajko, nie miałem możliwości sprawdzić gniazda bo do późna pracowałem. Niestety, zauważyłem tylko rozbite jajko na ruszcie od szufladki. Na drugi dzień sprawdziłem gniazdo i są w nim 2 jajka. Od tam tej pory samiczka więcej jajek nie zniosła.

Klatka nr. 6 - Samiczka z tej klatki wydawała się bardzo oporna. Gdy wpuszczałem samca to po kilku minutach zaczynały się bijatyki. Od środy ( 07.02.2018 ) ptaki są stale razem. Na wolnym poobserwowałem trochę ptaki i nie zauważyłem już aby walczyły ze sobą. Zauważyłem za to że ptaki się karmią i często kopulują. W czwartek ( 08.02.2018 ) samiczka zaczęła budować gniazdo. Zaskoczyło mnie to że tak szybko, z racji tego że wyglądała na oporną myślałem że na gniazdo to jej potrzeba jeszcze czasu. Ptaki dostają podstawową mieszankę ziaren, pokarm jajeczny i kiełki.
 
Klatka nr. 8 - Od kilku dni dopuszczałem do niej samca i ptaki od razu kopulowały. Samca wpuszczałem kilka razy dziennie ( jak miałem wolne ) lub wieczorami ( jak pracowałem ). Ptaki są razem od niedzieli ( 04.02.2018 ) i od zawsze były to ptaki zgodne, nigdy nie widziałem żadnych bijatyk. Od czwartku ( 08.02.2018 ) samiczka zaczęła budować gniazdo.  Ptaki dostają podstawową mieszankę ziaren, pokarm jajeczny i kiełki.

Podsumowując:

3 gniazda = 8 jajek. ( w tym 2 zalężone )

 3 
 : Luty 08, 2018, 11:17:39  
Zaczęty przez Jacky - Nowe: wysłane przez jasioj
Zimowy lizard

 4 
 : Luty 06, 2018, 08:47:42  
Zaczęty przez Jacky - Nowe: wysłane przez Jacky
Zapraszamy do zamieszczania zdjęć ptaków egzotycznych do końca miesiąca, tj. do dnia 28.02.2018 roku wraz z tytułami. W miesiącu marcu wybierzemy zdjęcie miesiąca, które przez miesiąc będzie uatrakcyjniać nasz wortal.

 5 
 : Luty 05, 2018, 11:26:23  
Zaczęty przez DarekF - Nowe: wysłane przez DarekF
Od 02.02.2018 Samiczka w klatce nr. 3 znosi jajka. Do dziś ma ich 4 i raczej będzie kolejne. Gdy samiczka zniesie wszystkie jajka, to jej samiec zostanie przeniesiony do klatki nr. 8.
Od dzisiejszego wieczoru, samiczka dostanie wszystkie swojej jajka i rozpocznie wysiadywanie.

Dzisiaj, swoje pierwsze jajko zniosła samiczka w klatce nr. 5.

Samiczka w klatce nr. 6 póki co spokojnie, niedługo dostanie swojego samca.
Samiczka w klatce nr. 8 jest dobrze pobudzona. Od wczoraj ( 04.02.2018 ) wpuszczam do niej samca, i od razu kopulują. Niedługo samiczka dostanie samca na stałe.

Parka w klatce nr. 1, też jeszcze spokojnie. Samiczka ciągle coś poprawia w gnieździe, zachowuje się tak jakby na sam koniec budowy gniazda nie podobał jej się materiał.

Temperatura w pokoju na poziomie 20-21 stopni, wilgotność w okolicach 45-50 %


 6 
 : Luty 04, 2018, 07:22:03  
Zaczęty przez Raza93 - Nowe: wysłane przez kanarek66
Witam. Częściowo może się to udać ale w okresie pobudzenia lęgowego raczej będzie wojna. Sprawę ułatwi zastosowanie żerdzi lamelowych. Obserwuję to zjawisko bo na jesieni na fruwalce mam kilkanaście samców.

 7 
 : Luty 03, 2018, 03:05:22  
Zaczęty przez Raza93 - Nowe: wysłane przez DarekF
MI marzy się zrobienie fruwalki całorocznej w pokoju. Stąd pytanie - czy mogę do takiej fruwalki dać kilka samców? Rozumiem, że mieszanie samców i samic grozi lęgami, ale czy mogę umieścić tylko samce żeby przy okazji mi śpiewały? Samice z tego względu raczej eliminuję. Na youtube jest kilka filmów ze śpiewającymi samcami w wolierach. Świetnie to wychodzi. Chciałbym coś takiego utworzyć u siebie w pokoju. Czy dorosłe samce mogę być hodowane w jednej klatce? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.
Nazim,

Samce będą bronić swojego kawałka klatki i może dochodzić do walk. Przy karmniku też będą się biły wiec jeśli masz możliwość to wstaw im takie długie korytko. Przy odpowiednio dużej fruwalce powinno być ok. Pytaniem poszostale to ile samców chcesz trzymać?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka


 8 
 : Luty 03, 2018, 11:34:06  
Zaczęty przez Raza93 - Nowe: wysłane przez nazim
MI marzy się zrobienie fruwalki całorocznej w pokoju. Stąd pytanie - czy mogę do takiej fruwalki dać kilka samców? Rozumiem, że mieszanie samców i samic grozi lęgami, ale czy mogę umieścić tylko samce żeby przy okazji mi śpiewały? Samice z tego względu raczej eliminuję. Na youtube jest kilka filmów ze śpiewającymi samcami w wolierach. Świetnie to wychodzi. Chciałbym coś takiego utworzyć u siebie w pokoju. Czy dorosłe samce mogę być hodowane w jednej klatce? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

 9 
 : Styczeń 31, 2018, 02:30:31  
Zaczęty przez DarekF - Nowe: wysłane przez wloczykij
nie wszyscy hodują ptaki dla pucharów
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tej oczywistej oczywistości,albo niektórym wydaje się,że punktację da się przeliczyć na długość...niestety odwrotnie proporcjonalnie w tych przypadkach.

 10 
 : Styczeń 29, 2018, 08:22:42  
Zaczęty przez DarekF - Nowe: wysłane przez RNA07TE
Kto powiedział że po dobrym materiale muszę wyjść taki wystawowe bardzo często zdarza się że na przykład takie średniaki rzucają fajne ptaki nie jesteś także regułą że nie można wygrać w pierwszym roku Tym bardziej że nie wszyscy hodują ptaki dla pucharów

Strony: [1] 2 3 ... 10

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!