Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 20, 2023, 11:18:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Grudzień 29, 2022, 09:40:37  
Zaczęty przez Jacky - Nowe: wysłane przez Jacky
2022 Rok

W bieżącym roku administratorzy wortalu postanowili odstąpić od przyznania tytułu Hodowcy Roku ze względu na niskie zaangażowanie poszczególnych użytkowników w rozwój hodowli ptaków na  łamach naszego wortalu. Liczymy, że już w przyszłym roku będziemy mogli znów rozdawać tytuły, wyróżnienia i nagrody specjalne.  Wszystkich użytkowników zapraszamy do prowadzenia ożywionych dyskusji o ptakach i ich hodowli.

 2 
 : Grudzień 29, 2022, 09:39:55  
Zaczęty przez Jacky - Nowe: wysłane przez Jacky
W bieżącym roku administratorzy wortalu postanowili odstąpić od przyznania tytułu Hodowcy Roku ze względu na niskie zaangażowanie poszczególnych użytkowników w rozwój hodowli ptaków na  łamach naszego wortalu. Liczymy, że już w przyszłym roku będziemy mogli znów rozdawać tytuły, wyróżnienia i nagrody specjalne.  Wszystkich użytkowników zapraszamy do prowadzenia ożywionych dyskusji o ptakach i ich hodowli.

 3 
 : Październik 07, 2022, 01:19:22  
Zaczęty przez Krzyś - Nowe: wysłane przez Jacky
Najłatwiej przeprowadzić jest krzyżówki kanarka z pokrewnymi ptakami ziębowatymi.

 4 
 : Październik 05, 2022, 09:56:32  
Zaczęty przez Krzyś - Nowe: wysłane przez Krzyś
Dzień dobry. Posiadam trzy letniego samczyka kanarka rosyjskiego. Nie ukrywam, że że względów finansowych chciałbym połączyć go z samiczką innego gatunku. Proszę o informację, z którą odmianą wogole można łączyć. Z góry dziękuję za odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

 5 
 : Wrzesień 23, 2022, 06:21:11  
Zaczęty przez Gulda - Nowe: wysłane przez Gulda
Organizujemy wyjazd z Grodkowice 101  pod Krakowem na Międzynarodową Wystawę Kanarków i Ptaków Egzotycznych w Modenie we Włoszech  ( dawniej Reggio Emilia) która się odbywa w dniach 25-27 listopada. 2022 r Jednocześnie podczas trwania wystawy w trzech osobnych halach odbywa się giełda kanarków , drobnej egzotyki , papug oraz drobiu. Wyjazd w piątek 25 listopada 2022r o godz 11.30 z Grodkowice 101 pod Krakowem. Przyjazd do Modeny  ok 6.00 rano w sobotę 26 listopada , Planowany przyjazd po giełdzie do Polski ok 7.00 rano w niedziele 27 listopada. Zabezpieczamy parking dla samochodów osobom wsiadającym w Grodkowicach. Możliwość zabrania chętnych na trasie autokaru. Trasa autokaru przez Polskę A4 - Grodkowice – Chrzanów – Mysłowice - Katowice – Ruda Śląska
E76 - Ruda Śląska – Knurów – Wodzisław Śląski – Gorzyce. Koszt wyjazdu 380 zł od osoby , cena obejmuje przejazd autokarem , ubezpieczenie na czas podróży a także wszelkie  autostradowe oraz parking dla samochodów osób wsiadających w Grodkowicach , w razie jakichkolwiek pytań lub rezerwacji miejsc proszę o kontakt pod nr telefonu 503-049-731.
Osoby nieletnie wyjazd tylko z prawnym opiekunem i aktualnym dowodem osobistym lub paszportem.

 6 
 : Sierpień 10, 2022, 08:34:57  
Zaczęty przez Krzyś - Nowe: wysłane przez Jacky
Odległość w jakiej znajdują się kanarki nie ma wpływu na ich śpiew, a fakt, że są blisko i widzą siebie nawzajem będzie tylko stymulował je do śpiewu. Zwróć jednak uwagę na to, czy na klatce schodowej nie ma przeciągów i czy jest dostateczny dostęp do światła słonecznego.

 7 
 : Lipiec 19, 2022, 08:24:07  
Zaczęty przez Krzyś - Nowe: wysłane przez Krzyś
 Dzień dobry Wszystkim, zwracam się uprzejmie z prośbą o udzielenie mi porady a mianowicie, chciałbym na pół piętrze klatki schodowej przy bocznych ścianach ustawić regały z ptakami. Fronty klatek oddalone będą od siebie 120cm i czy ta odległość nie wpłynie na swobodę oraz śpiew kanarków? Czy mogą się widzieć 🤔. Z góry dziękuję za podpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

 8 
 : Lipiec 05, 2022, 01:13:52  
Zaczęty przez Jacky - Nowe: wysłane przez mariuszon
Moim zdaniem profesjonalna hodowla ptaków nie różni się wiele od hodowli psów czy innych zwierząt rasowych. Lepiej nie kupować kanarka w sklepie zoologicznym, a od osób, które zajmują się ich rozmnażaniem oraz sprzedażą. Niestety warunki panujące w sklepach nie należą do najlepszych, bardzo często zwierzęta są w złym stanie i trafiają do nowych domów chore. Hodowla (przynajmniej w założeniu) powinna spełniać restrykcyjne normy dotyczące m.in. bytowania ptaków. Faktem jest jednak to, że trzeba zrobić dobry research, aby znaleźć godnego zaufania hodowcę.

 9 
 : Marzec 10, 2022, 09:47:40  
Zaczęty przez Jacky - Nowe: wysłane przez Jacky
Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych wspólnie z Polską Federacją Ornitologiczną organizuje zbiórkę funduszy dla ukraińskich hodowców na karmę dla ptaków. Pomoc zaoferowała firma Bird Nest, która mieszanki ziaren bez marży oraz bezpłatny transport na granicę.

Jako hodowcy ptaków egzotycznych pragniemy wesprzeć kolegów z Ukrainy, którzy są w trudniej sytuacji. Nasz cel to zebrać pieniądze na 24 tony mieszanek dla ptaków. Średnia cena 1 kilograma mieszanki wynosi 3.60 zł. Jeśli nie zbierzemy sugerowanej sumy wyślemy mniejszy transport. Nie możemy zapominać o osobach w potrzebie, które przejawiają taką samą miłość do ptaków jak My!

Zbiórka funduszy na karmę odbywa się na stronie pomagam.pl/ptakiukraina.

 10 
 : Luty 08, 2022, 06:58:12  
Zaczęty przez Mirek53 - Nowe: wysłane przez Jacky
Po około 20 dniach pisklęta podejmują pierwsze próby samodzielnego jedzenia. Nie należy jednak zbyt szybko dążyć do ich pełnej samodzielności, gdyż młode są jeszcze przez około 2 tygodnie karmione przez rodziców. Im później pisklęta opuszczą gniazdo, tym lepiej będą odchowane przez rodziców.
Oznakami niesamodzielności piskląt są:
  • puszek na głowie piskląt, zwłaszcza nad oczami (niekiedy wygląda to jak dwa różki),
  • krótki nierozwidlony ogon.
Młode kanarki stają się w pełni samodzielne dopiero po skończeniu 4-5 tygodni. Wówczas można je odłączyć od rodziców i przenieść do osobnej klatki. Zewnętrzną oznaką do samodzielności młodych ptaków jest ich kompletna szata upierzenia.

Strony: [1] 2 3 ... 10

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!