Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:24:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czym ogrzewacie pomieszczenia?  (Przeczytany 4354 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
^RideR^
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Cybinka
Wiadomości: 60



« : Sierpień 31, 2010, 01:32:33 »

Witam,  mam do was pytanie czym dogrzewacie pomieszczenia gdzie przeprowadzacie lęgi? Ja kanarki mam jak na razie w pokoju ale chcę przejść z nimi do piwnicy ale tam zimą jest z 10 stopni.

Pozdrawiam!!!
Zapisane

^RideR^
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Cybinka
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #1 : Sierpień 31, 2010, 01:35:43 »

Zapomniałem podać wymiary pomieszczenia: 3.35x2.15 i wysokie na 2.25
Zapisane

holahola1
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 209



« Odpowiedz #2 : Sierpień 31, 2010, 01:47:01 »

A po co grzać to pomieszczenie ? Jak będziesz je odpowiednio karmił to nic im nie będzie . Czy jest tam chociaż okno?

Pozdrawiam
Zapisane

^RideR^
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Cybinka
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #3 : Sierpień 31, 2010, 02:07:43 »

Jest tam okno ale i tam będę musiał z rana świecić światło i pod wieczór.
Ale 10 stopni podczas lęgów to nie za mało? Wszędzie pisze, że musi być chociaż 16 stopni podczas lęgów.
Zapisane

holahola1
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 209



« Odpowiedz #4 : Sierpień 31, 2010, 02:12:59 »

Nie doczytałem , pzepraszam myślalem że mówisz o zimowaniu.
Na lęgi to faktycznie zamało , zawsze możesz poczekać z lęgami do marca i natura zrobi swoje , tęperatura się podniesie , dzień wydłuży....
Zapisane

^RideR^
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Cybinka
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #5 : Sierpień 31, 2010, 02:21:39 »

A jak myślicie grzejnik elektryczny zdałby egzamin? Wiem, że grzejnik ciągnie dużo prądu ale innego pomysłu jak na razie nie mam.
Zapisane

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Tytuły: Hodowca Roku 2012
Wiadomości: 376



« Odpowiedz #6 : Sierpień 31, 2010, 04:23:18 »

Witam!
Wydaje mi się, że do tych 16 czy 18 stopni dał byś radę bez problemu ogrzać to pomieszczenie grzejnikiem elektrycznym. Ostatnio odwiedziłem hodowcę drobnej egzotyki, który hoduje ptaki w garażu blaszanym ocieplonym styropianem (chyba 10cm) i ogrzewa to pomieszczenie właśnie piecykiem olejowym na prąd 750W i utrzymuje tam temp. 21 stopni. Nie ma w tym pomieszczeniu okien, ale każda klatka ma jedną lub dwie żarówki energooszczędne 8W, dające tyle światła co zwykła 40W. Niestety rachunek za prąd w najzimniejszym okresie jest stosunkowo wysoki.
Może ktoś z użytkowników forum ogrzewa swoją ptaszarnie prądem i podzielił by się swoimi doświadczeniami w tym temacie? 
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #7 : Sierpień 31, 2010, 06:20:15 »

Witam
Według mnie przeniesienie całorocznej hodowli do piwnicy ,pomieszczenie to musiałoby mieć spełnione następujące warunki:
bardzo dobrą cyrkulację powietrza mechaniczną i grawitacyjną.Oświetlenie naturalne i sztuczne oparte na żarówkach  z widmem
światła UV dla ptaków .Zegar z wyłącznikiem czasowym ,który by regulował cykle naświetlania pomieszczenia  w zależności kiedy
chcesz zacząć lęgi.Co do ogrzewania  można wykorzystać elektryczny grzejnik olejowy z termostatem.O niską temperaturę w okresie zimy do 0 stopni bym się nie martwił ważne jaka jest w okresie wiosenno-letnim czy bardzo przekracza+20stopni to jest
istotne a samice im dłużej będą w zimnym  będziesz miał udane lęgi przy dogrzaniu pomieszczenia+15-16 stopni.Pomieszczenie musi
być wolne od kurzu i wilgoci i zabezpieczone przed gryzoniami .Spełnając te warunki śmiało możesz prznosić hodowlę.Przekazana informacja oparta jest na osobistym doświadczeniu hodowlanym .Co do kosztów-hobby nie jest biznesem co do tego zapewne  wszyscy hodowcy  się ze mną zgodzą.
Pozdrawiam













Zapisane

^RideR^
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Cybinka
Wiadomości: 60



« Odpowiedz #8 : Wrzesień 01, 2010, 10:16:14 »

Wiem jak ma wyglądać takie pomieszczenie, oświetlenie itp. ale mam tylko ten problem z temperaturą.
Też zastanawiałem się nad takim grzejnikiem.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!