Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 10:54:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wielkość kanarka  (Przeczytany 5353 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sylwka32
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21



« : Grudzień 30, 2010, 04:47:10 »

Witam.Mam kanarka samczyka kochanego i rozśpiewanego,niestety nie wiem jakiej rasy.Kilka dni temu postanowiłam dokupić mu samiczkę.Kiedy samiczka dotarła do mojego domu okazało się że jest trochę większa,potężniejsza od mojego samczyka.Co prawda oboje są sobą bardzo zainteresowani,samiec nie odstępuje jej na krok,jednak nie wiem czy to że ona jest większa nie będzie problemem przy rozmnażaniu,słyszałam że samiczki są mniejsze od samców.Zastanawiam się jeszcze czy samiczka nie jest trochę zapasiona,nie jest tak ruchliwa jak samiec,nie zbyt chętnie lata po pokoju.Jak mogę poznać czy jest zapasiona i co w tym przypadku zrobić żeby doprowadzić ją do formy?
Zapisane

marlo-m1
Kanarki to mój konik.
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

dolnośląskie
Wiadomości: 186



WWW
« Odpowiedz #1 : Grudzień 30, 2010, 06:46:31 »

Witam.Mam kanarka samczyka kochanego i rozśpiewanego,niestety nie wiem jakiej rasy.Kilka dni temu postanowiłam dokupić mu samiczkę.Kiedy samiczka dotarła do mojego domu okazało się że jest trochę większa,potężniejsza od mojego samczyka.Co prawda oboje są sobą bardzo zainteresowani,samiec nie odstępuje jej na krok,jednak nie wiem czy to że ona jest większa nie będzie problemem przy rozmnażaniu,słyszałam że samiczki są mniejsze od samców.Zastanawiam się jeszcze czy samiczka nie jest trochę zapasiona,nie jest tak ruchliwa jak samiec,nie zbyt chętnie lata po pokoju.Jak mogę poznać czy jest zapasiona i co w tym przypadku zrobić żeby doprowadzić ją do formy?
Witam
jeśli chcesz się dowiedzieć jakiej rasy jest twój samczyk to zrób zdjęcie.
Na wszystkie twoje pytania uzyskasz odpowiedzi na forum były omawiane wystarczy poczytać.
Pozdrawiam
Zapisane

rafcio181
Gość
« Odpowiedz #2 : Grudzień 30, 2010, 09:38:50 »

Witaj. Co do samczyka i samiczki to najlepiej jakbyś zrobiła im zdjęcie i umieścił/a je na wortalu. Napewno któryś z kolegów Ci odpowie czy jakbyś chciała mieć potomstwo to czy można je połączyć- bo po to dokupiłeś/aś mu samiczkę, prawda?Uśmiech Zapasienie kanarka poznasz po kolorze brzuszka. Kolor żółty i widoczny tłuszczyk jest oznaką zapasienia, który powoduje u samczyków brak śpiewu oraz problemy z płodnością. Samiczki mogą być tłuściejsze ponieważ podczas wysiadywania jajeczek spalą ten tłuszczyk. Aby doprowadzić takiego samczyka do formy należy mu poprawić warunki bytowe takie jak możliwość wyfruwania się oraz podawanie mu karmy z brakiem nasion oleistych.
Zapisane

sylwka32
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21



« Odpowiedz #3 : Grudzień 30, 2010, 11:01:07 »

Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozpoznaniu rasy kanarka widocznego na zdjęciu profilowym.Dziękuję  Uśmiech
Zapisane

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 30, 2010, 11:09:33 »

Obstawiam że to jest jakiś mieszaniec Mrugnięcie ale nie za wyrazne jest to zdjęcie . Włóż na http://imageshack.us/ i zamieść bezpośredniego linka do tego zdjęcia , będzie większe . Pozdrawiam
Zapisane


Sygnum - D027
sylwka32
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21



« Odpowiedz #5 : Grudzień 30, 2010, 11:28:05 »

ok,proszę linki do zdjęć   http://img405.imageshack.us/img405/1585/13510540111.jpg        http://img821.imageshack.us/img821/9827/img1770s.jpg
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #6 : Grudzień 31, 2010, 07:29:02 »

Witam
Zaprezentowany kanarek nie jest przedstawicielem żadnej rasy jest rasą dla samego siebie-
kolorowym łaciakiem rodzicami mogli być np.samica żółta harceńska x czerwonoczarny samiec,
najlepiej by było dowiedzieć u osoby która wychowała  takie kanarki lub kanarek posiada obrączkę
może  jest sygnum,CIH,lub skrót organizacji a więc nie jest anonimowy.
Pozdrawiam
Zapisane

sylwka32
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21



« Odpowiedz #7 : Grudzień 31, 2010, 07:57:51 »

dzięki serdeczne za odpowiedŹ  Uśmiech
Zapisane

sylwka32
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21



« Odpowiedz #8 : Grudzień 31, 2010, 08:31:49 »

Była bym jeszcze bardzo wdzięczna gdyby ktoś odpowiedział mi na moje pierwsze pytanie,ponieważ nigdzie nie mogę znaleŹć odpowiedzi.Czy mogę złączyć mojego samca z samicą która jest większa od niego,czy ta różnica we wzroście nie wpłynie Źle na rozmnażanie i czy w ogóle do niego dojdzie.Samica jest kasztanowa,nie wiem czemu jest większa.Przyznaje się że kompletnie nie znam się na kanarkach,to dopiero moje początki,ale wiem jedno że te ptaszki są przekochane Uśmiech
Zapisane

WIL.K.
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 278


« Odpowiedz #9 : Grudzień 31, 2010, 09:28:30 »

Witam
Dla dojrzałej do lęgów pary kanarków ich wielkość nie ma znaczenia przy rozmnażaniu.
Pozdrawiam
Zapisane

sylwka32
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21



« Odpowiedz #10 : Grudzień 31, 2010, 09:37:13 »

Dziękuję bardzo,moje obawy zostały rozwiane  Uśmiech
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!