Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 10:12:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kanarek bez nóżki  (Przeczytany 3121 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aisa15
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7



« : Luty 02, 2011, 10:16:53 »

Witam!
Czy ktoś miał samiczkę bez nóżki, która miała potomstwo? Czy to mozliwe?
Mam samiczkę młodziutką (zeszloroczna) ale  niestety
 "dzięki " nieudolnosci weterynarza przy zdejmowaniu obrączki doprowadziła
do tego,ze nóżka obumarła no i skonczyło sie amputacją. Całe to zdarzenie zniosła bardzo dzielnie, była pogodna i dużo fruwała. Miesiac temu "zaprzyjaŹniła" się szczególnie z samczykiem. Zainteresowanie obustronne, zaczęli ciągać różności na gniazdko ale coś sie popsuło. Samiczka zrobiła sie smutna. Mało fruwa i nie chcą już wić gniazda. Samczyk cały czas ją adoruje, karmi i wyglada jakby sie nią opiekował w ludzkim rozumieniu. Samiczka je jak zwykle (ma apetyt)  ale. Martwie się o nią a miałam nadzieję na pisklaczki. Obydwa są harceńskimi kanarkami. Ona jest czysto biała. Ma w skrzydłach kilka połamanych piórek i najprawdopodobniej dlatego tak niewiele fruwa. Często odpoczywa. Wyglada na oko zupełnie normalnie. Wybiorę się do weterynarza znajacego sie na ptakach ale póki co,może ktos miał już taki przypadek. Klatka jest odpowiednio przygotowana dla samiczki. Podpiera sie kikucikiem, który jej został. żerdki też są  specjalne dla niej przystosowane, ale ona tego kikutka na żerdce zwiesza . Duzo energii zużywa na podciąganie co chwila tego kikucika. Śpi w nocy często na dole klatki albo na półce w pokoju,gdzie moga fruwać. W dzień siedzi na żerdach w klatce i duzo chodzi po podlodze i biurku.
Rozpisałam się,ale może ktos coś wie wiecej na taki temat. Jedno co mogę powiedzieć hodowcy nie powinni obrączkować ptaszków. A nieudolność weterynarzy doprowadza do takich przypadków, i nie wiem kto cierpi bardziej my ludzie czy też te małe ptaszki. Pozdrawiam ciepło!!!
 Oby nikt nie doświadczał takich sytuacji.
Zapisane

przygoda
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 27


« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2011, 10:43:20 »

a moge spytać jaki był powód żeby zdejmować ptaszkowi obrączkę Co?
Zapisane

aisa15
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 7



« Odpowiedz #2 : Luty 02, 2011, 11:01:17 »

Najprawdopodobniej była za ciasna i cały czas skubała nóżkę (najwyraŹniej przeszkadzała jej). Pani weterynarz podjęła się tego, a ja w swej naiwności nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Mam nauczkę.
Pozdrawiam
Zapisane

Kanariusz
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 96



« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2011, 06:35:17 »

Mój kolega ma/miał  samiczkę z pazurkiem do góry, ale to było od  urodzenia.
I miała silne i zdrowe młode, bez tej wady Uśmiech
Twój ptaszek, został pozbawiony nóżki Smutny
Myślę, że z samiczką jest wszystko OK, ale najlepiej jakbyś poszła do weterynarza.
Może po prostu ma słabsze dni, tak jak ludzie. Są przygnębieni, ale od czego to zależy tego nikt nie wie...
Zapisane

Siwobrody
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

'Las Kabatos' :)
Wiadomości: 365


'kundelki' też są ok!


« Odpowiedz #4 : Marzec 18, 2011, 08:07:32 »

Powodzenia i wiary Uśmiech
Będzie dobrze!
Zapisane


Są w życiu sprawy ważne i ważniejsze.
Zapraszam na www.schpolnoc.pl
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!