Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 03:16:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to choroba ?  (Przeczytany 2883 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ann
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« : Maj 10, 2012, 09:10:02 »

Witam serdecznie wszystkich i prosze o pomoc ,moj kanarek traci bardzo duzo piór wyglada to tak jakby sie pierzył ,otatnie pierzenie przechodzil pozna jesienią ,nie spiewa czasami cos tam próbuje podspiewywac ale to sa bardzo krótkie próby,w ubiegłym roku o tej porze juz pieknie spiewał w tym roku zachowuje sie zupelnie inaczej ,ptak ma 4 lata ,nie zauwazylam aby przestal jesc czy pic,kapie sie codziennie ,jest ruchliwy tylko czemu o tej porze on sie pierzy ? a moze to nie jest pierzenie? na ogonie zostały mu tylko 2 pióra prosze poradzcie cos? moze mam cos wprowadzic do pokarmu ,dostaje mieszanke zbóz ,marchewke co 2 ,3 dni,sałatke 2 razy na tydzien ,jabłka ,od czasu do czasu brokuły ,dziekuje wszystkim za jaka kolwiek porade
Zapisane

Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 10, 2012, 09:56:16 »

Ann nie masz co się bać o swojego przyjaciela Uśmiech Zbliża się okres pierzenia i po prostu twój kanarek już je rozpoczął. Ja też mam np 1 samczyka co się pierzy już , nie przejmuj się tym tylko dostarczaj mu tak dalej dużo witamin i przeróżnych smakołyków . Pozdrawiam Damian Mrugnięcie
Zapisane


Sygnum - D027
rafcio181
Gość
« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2012, 10:49:21 »

Objawy które przedstawiłaś w swoim poście pasują do okresu pierzenia. Na 200% Twój pupil się pierzy. Podawaj mu codziennie basenik aby mógł w niej się kąpać. Również bardzo ważnym w tym okresie jest podawanie warzyw ,owoców preparatów witaminowych- Źródło witamin. Ptak powinien mieć stały dostęp do Źródła wapnia. Pozwól mu się wylatać.
Czym ptak jest starszy okres wymiany piór starych na nowe jest dłuższy i należy o tym pamiętać. Uśmiech
Zapisane

Ann
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 32


« Odpowiedz #3 : Maj 10, 2012, 03:00:01 »

dziekuje za odpowiedzi uspokoiłam sie bo naprawde balam sie ze cos mu dolega ,jeszcze raz bardzo dziekuje  Uśmiech
Zapisane

dariuseki
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Olsztyn, War-Maz
Wiadomości: 207


http://www.warminskie-kanarki.gq/


WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 10, 2012, 07:08:08 »

mój Mamed też się pierzy. Na początku nie wyczaiłem że to pierzenie i myślałem że to jakiś liszaj albo inne dziadostwo. Ograniczyłem mu loty po pokoju bo tracił sterowność i raz uległ zderzeniu ze ścianą. Już prawie skończył.
Karm go dobrze. Babką, mleczem (nie za dużo), krwawnikiem zbieranym na łące i wszystkim co najlepsze.
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!