Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Wrzesień 21, 2019, 09:47:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Norwiki  (Przeczytany 4914 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Chiara
Gość
« : Listopad 02, 2012, 10:49:10 »

Norwiki są czerwone, pomarańczowe, szeki w tym kolorze- generalnie "Twoje kolorki" Mrugnięcie Są też "szurpate"- z "czubkiem".

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2012, 12:36:20 »

Norwiki są czerwone, pomarańczowe, szeki w tym kolorze- generalnie "Twoje kolorki" Mrugnięcie Są też "szurpate"- z "czubkiem".
Białe, żółte, szfirowe, cynamonowe, zielone, szeki we wszystkich połączeniach-jednym słowem występują we wszystkich kolorach.
Czerwone norwiki to efekt podawania specjalistycznej farby (specjalna, wyłącznie dla norwika): czerwone to ptaki intensywne, pomarańczowe natomiast to ptaki nieintensywne.

zaba89
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Częstochowa

K165

« Odpowiedz #2 : Listopad 02, 2012, 01:04:44 »

Nie interesuje sie norwikami ale mam takie pytanko ile cenia hodowcy za pare norwikow? takie z wystawy ptaki

Kloczkowski Jakub    k165 Mozaika Czerwona
NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : Listopad 02, 2012, 02:21:58 »

Nie interesuje sie norwikami ale mam takie pytanko ile cenia hodowcy za pare norwikow? takie z wystawy ptaki
Zakup to umowa między kupującym a sprzedającym. Wszystko jest warte tyle ile zapłaci kupujący.
Za granicą ptaki można kupić od 70 EURO za szt.

Chiara
Gość
« Odpowiedz #4 : Listopad 02, 2012, 02:39:06 »

Białe, żółte, szfirowe, cynamonowe, zielone, szeki we wszystkich połączeniach-jednym słowem występują we wszystkich kolorach.
Czerwone norwiki to efekt podawania specjalistycznej farby (specjalna, wyłącznie dla norwika): czerwone to ptaki intensywne, pomarańczowe natomiast to ptaki nieintensywne.
że tak ujmę z innego wątku wiem jakich ptaków szuka Sarenzir- dlatego też napisałam jej w występują w interesujących ją barwach Z politowaniem...

Sarenzir
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Sosnowiec

« Odpowiedz #5 : Listopad 02, 2012, 02:56:27 »

łoj, ale się porobiło  Szok pax pax między pogany Mrugnięcie

Ja sobie zdaję sprawę, że w różnych są kolorach, ale zauważyłam że przy glosterach czasem Hodowcy się nastawiają na jakieś konkretne kolory, stąd pytanie  czy  np Norwik24 hodujesz z takim nastawieniem czy masz już na tyle duża hodowlę że jest różnokolorowa Uśmiech.
Na zdjęciach z wystawy oglądałam pomarańczowe i żółte szeki  bodajże - przepiękne Uśmiech Chętnie pooglądałabym i pozachwycała się więcej Uśmiech 

Jacky
Administrator
Aktywny użytkownik
*

Łódź
Netykieta: Nadzór mam nad Adminem

« Odpowiedz #6 : Listopad 02, 2012, 10:52:29 »

Podzieliłem ten wątek, bo jego treść znacząco zaczęła odbiegać od "dylematu młodego Siwobrodego".

Opis norwików wskazany przez Chiarę zawiera sporo nieścisłości. Nie znalazłem nigdzie potwierdzenia faktu, że norwiki miały kiedyś braki w upierzeniu. Barwienie tych ptaków korzeniami też wydaje się być wątpliwe (jego upierzenie wymaga raczej dużych ilości sztucznego barwnika). Nie jest też prawdą, że "U szeków bezwzględnie wymaga się symetrii rysunku.", ani też że "Kanarki rasy norwik rozmnaża się łatwo".

Zastanawia mnie fakt, że kopiujecie wszędzie ten tekst. Wprowadzacie w błąd początkujących hodowców, którzy nie znają specyfiki tej rasy.

Norwiki są niezwykle piękną rasą kanarków, ale na pewno nie dla początkującego hodowcy.

Norwiki są drogimi ptakami z tego względu, że jest ich stosunkowo mało.

Chiara
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 03, 2012, 02:23:48 »

Jacky, ja nie pisałam tego tekstu, jedynie jako Adm. tamtego forum dopuściłam do jego publikacji. Być może- są nieścisłości, niestety na norwikach znam się słabiutko bo nigdy mnie interesowały... Jeżeli chcesz- usuń link do wątka.

Mam po prostu już dość ciągłych napaści ze strony NORWIKA 24, jego obraŹliwych tekstów, mieszania z błotem (również na pw, gdzie musiałam go zblokować). Wygląda to tak jakby swoje prywatne niepowodzenia przerzucał na forum- i po prostu atakuje. Nie tylko mnie, przeglądałam jego posty- zawsze ten sam "pseudo-mentorski" ton i krytyka. Z każdym się kłóci, "weŹmie udział w dyskusji tylko jeżeli ktoś zacznie" (wątek o tym jak wyhodować odmianę kol. grizzle bodajże u koroniaków czy glosterów)- za pewne po to by skrytykować.

To tyle, szkoda mi paznokci żeby pisać o tym userze. 

Granos
Gość
« Odpowiedz #8 : Listopad 03, 2012, 04:08:02 »

Ja nie mam zamiaru wchodzic w poboczne dyskusje wiec konkretne pytanie do ptakow..

NORWIK24 ,mozna wiedziec skad pochodza pana garbusy japonskie?
Czy zawsze u norwikow nalezy laczyc melanina x lipochrom ?

Moim marzeniem jest AGI ale ceny tych ptakow przerazaja mnie najbardziej. W Reggio spodobaly mi sie na gieldzie konkretne 2 ptaki; jeden 550 euro ,drugi 750euro. Pasja ,pasja ale pieniadze do tej rasy trzeba miec potezne;/.

NORWIK 24
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

« Odpowiedz #9 : Listopad 04, 2012, 05:06:07 »

Ja nie mam zamiaru wchodzic w poboczne dyskusje wiec konkretne pytanie do ptakow..

NORWIK24 ,mozna wiedziec skad pochodza pana garbusy japonskie?
Czy zawsze u norwikow nalezy laczyc melanina x lipochrom ?

Moim marzeniem jest AGI ale ceny tych ptakow przerazaja mnie najbardziej. W Reggio spodobaly mi sie na gieldzie konkretne 2 ptaki; jeden 550 euro ,drugi 750euro. Pasja ,pasja ale pieniadze do tej rasy trzeba miec potezne;/.
Garbusy które posiadam to ptaki włoskie i niemieckie od znanych tytułowanych hodowców. Mam jednak taką zasadę, że nigdy nie pokazuję na wystawach ptaków pierwszego pokolenia z tych które przywiozłem (czasami wystawiam pojedynki). Czekam na rezultaty własnych połączeń. AGI nie mam, mam natomiast trębacze paryskie - niemieckie . Połączenie Norwików: malanina/lipochromem jest warunkiem sukcesu!

Granos
Gość
« Odpowiedz #10 : Listopad 04, 2012, 05:25:36 »

Dzieki za odpoweidz. Podobał mi się Pana garbus ,ten zolty, wystawiony w zeszlym roku w łodzi-ciekawy ptaszek i bylem cieakwy co to za krew  Uśmiech.

Chiara
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 06, 2012, 11:34:21 »

Przejrzałam podlinkowany/skreślony raz jeszcze. Strony merytorycznej oceniać nie mogę (nie znam się na tej rasie), natomiast (i tu chcę przeprosić że nie dopilnowałam tego wcześniej) pochozi on (wd Źródła) z wątku:
http://kanarki.eu/index.php?topic=2079.0

Trochę głupio wyszło.

Sam tekst jest również skopiowany z innej strony int.

Za niedogodności- przepraszam.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!