Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Luty 17, 2020, 08:49:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ciekawostka o krzyzowkach  (Przeczytany 3714 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sijs
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sint-Truiden Belgia

OrnithoVipClub

« : Luty 11, 2013, 05:54:35 »

Już po  raz  drugi zauważyłem dość ciekawa sytuacje jeśli chodzi o krzyżowanie kanarka z łuszczakami europejskim(samica kanarka x samiec europejski łuszczak) a mianowicie w zeszłym roku ze znajomym zauważyliśmy dziwna sytuacje  próbował skrzyżować samca gila z samica kanarka i wszystko ładnie pięknie ptaki po około 7 miesiącach przebywana razem zaczęły się tolerować i szykować do lęgów dopóki nie doszło do budowy gniazda  gdy kanarzyca już miała prawie ukończone gniazdko gil zacza je rozbierać i budować na swój sposób tak jak to on miał zakodowane gdy już samiec skończy role się odwróciły i samica zburzyła cale gniazdo i budowała swoje dzieło się tak kilka razy w końcu kanarzyca odpuściła i myśleliśmy ze morze jednak coś z tego będzie byliśmy światkami jak gil kryl kanarzyce i nie było żadnych większych problemów no i po kilku dniach samica złożyła pierwsze jajko.... na podłogę klatki i tak samo 2 kolejne. w tym roku przytrafiło mi się zupełnie to samo tyle ze samiec kanarek i samica dziwonii ogrodowej  ptaki się sparowały samica zrobiła gniazdko staranie uplecione z włókien kokosowych i piórek no ale samiec non stop buzy to gniazdko i nie robi na nowo drugiego tylko znosi do gniazda samicy szarpie i i kawałki bawełny które ona wyrzuca i w końcu robi po swojemu ptaki na jakiś czas rozdzieliłem tak aby się widziały ale żeby samiec nie burzył gniazda i jak skończy  się budowa będę próbował samca tylko na chwile z rana dopuszczać żeby pokrył samice ale nie rozbierał gniazda.
 Nasuwa się teraz bardzo ciekawa myśl ze ptaki europejskie czy kanarki nawet od kilku pokoleń trzymane w klatkach    niektóre rzeczy maja tak zakodowane ze nie sposób jest tego w jakiś sposób się pozbyć. biorąc pod uwagę to ze samce rzadko pomagają przy budowie gniazd a jeszcze rzadziej je sami prawie budują trafiliśmy na "nadopiekuńczych mężów" ja na kanarka a znajomy na gila i za nic nie udało się jemu wychowywać z tej pary młodych dopiero po zmianie samca w tym roku jak narazie przebiega wszystko bez  zarzutów a samiec wcale się nie interesuje gniazdem za to kanarzyca jak najbardziej. morał jest taki ze gdy bardzo czegoś chcemy tego nie mamy. na przykład   jak chcemy żeby samica sama zbudowała gniazdo bo wiemy ze da sobie rade i nie chcemy żeby samiec się mieszał do tego bo morze tyko zaszkodzić  to jest na odwrót a gdy chcemy żeby samiec zbudował gniazdo bo samica jest młoda czy nie potrafi budować dobrze tylko naznosi parę paprochów to ten ani nie myśli.  Mial ktoś kiedyś podobne ciekawe przypadki czy z kanarkami czy innymi ptakami??     

Pozdrawiam   Kamil

tymm
Uczeń2
Nowy użytkownik
**

Tytuły: Hodowca Roku 2012

« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2013, 06:56:44 »

Z tego co słyszałem to wszyscy zalecają by krzyżować:
-samiec kanarka x samica gila,
-samiec gila meksykańskiego x samica kanarka.

Ptaki europejskie głownie szczygły i gile często niszczą gniazda lub jaja nawet gdy są w parze z samicą swojego gatunku. Znajomy robił też tak, że wpuszczał kanarzyce do szczygła czy innego łuszczaka tylko na krycie, by przez łapanie nie stresować reproduktora Mrugnięcie

sijs
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Sint-Truiden Belgia

OrnithoVipClub

« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2013, 10:07:14 »

Z tego co słyszałem to wszyscy zalecają by krzyżować:
-samiec kanarka x samica gila,
-samiec gila meksykańskiego x samica kanarka.

Tak to prawda tak jest o łatwiej otrzymać młode ale na przykład z tego co się dowiedziałem w krzyżowce gila meksykańskiego czy tez miedzy innymi dzwońca przy użyciu samic tego gatunku a samca kanarka jest dużo większe prawdopodobieństwo otrzymania płodnych bastardów w przypadku krzyżówki dziwonii, a w przypadku dzwońca gdzie i tak są płodne bastardy przy użyciu samicy jest ich więcej. nie wiadomo a czego ale tez  młode z takich krzyżówek są ładniejsze pod względem budowy ptaka jak i ubarwienia. odnosi to sie nie tylko dziwonii czy dzwońców ale i innych niektórych  łuszczaków, co do gili to nie wiem gdyż nigdy nie miałem okazji hodować tych ptaków ani tym bardziej ich krzyżować gdyz to trudna sztuka   , podałem opis sytuacji która się przytrafiła znajomemu i który już na swoim koncie kilka wspaniałych kolekcji bastardów z różnych krzyżowań.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!