Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:29:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lizardy perłowe - lizardy brązowe  (Przeczytany 3718 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aleksanderalien
Gość
« : Październik 20, 2008, 09:12:31 »

Gdy powiemy: lizard perłowy, nie znajdziemy u nas wielu hodowców, którzy wiedzą, o czym jest właściwie mowa. Chodzi o to, że wśród naszych hodowców perłowe – brązowe lizardy nie są zbyt znane i być może z tego powodu nie są też hodowane u nas. Hodowca mający w swej hodowli brązowe lizardy, musi się liczyć z tym, że nie może wystawiać swoich podopiecznych na światowych wystawach. Światowa organizacja ornitologiczna C.O.M. oraz angielskie kluby lizardów L.C.A. nie uznają bowiem innych lizardów, niż czarna kolekcja, tzn. klasyczne – srebrne i złote. Na świecie, a przede wszystkim w samej Anglii, toczy się sporo polemik na temat, dlaczego te dwie organizacje nie chcą się zgodzić z tym, że i ten wariant lizarda ma swój urok i może być traktowany tak samo, jak klasyczne lizardy. W swej istocie lizardy perłowe mogą mieć mniej więcej te same walory, co lizardy klasyczne, a nie można wykluczyć, że i rzesza hodowców tych lizardów po uznaniu tych zalet na pewno by się powiększyła. Poszerzyłoby to bazę reprodukcyjną w hodowlach zwolenników tego nowego wariantu tej niewątpliwie starej rasy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2012, 07:45:18 wysłane przez Luka » Zapisane

Granos
Gość
« Odpowiedz #1 : Luty 18, 2009, 07:31:41 »

Wystawia sietakze lizardy czerwone . Ja także tak jak federacja jestem przeciwny uznania tej odmiany do lizardów. gdyby ja wprowadzono rasa straciłąby to co najlepsze czyli sam wyrazisty wzór. Jestem miłośnikiem lizardów ( zaraz po glosterać i trębaczach Paryskich) i zzawsze uważałem ,ze ptak tej rasy powinien mieć mocny wyrazisty wzór.Takiego wzoru brak jest lizardom perłowym przez rozjaśnienie łuski upierzenia .Zdjęcia tej odmiany mozna było zobaczycw jednym z numerów Nowej Exoty.Cieszę sie takze ,ze sędziowie preferuja ptaki o takim bardziej wyrazistym upierzeniu bo to raczej one wygrywały na PPKK i MP Uśmiech.
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 04, 2012, 02:24:28 »


Lizard brązowy zaprezentowany poza konkursem na 59 brazylijskich Mistrzostwach Ornitologicznych. Zdjęcia pochodzą ze blogu http://mrs-b93.skyrock.com




Zapisane


Damian908
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Olkusz - Niesułowice
Wiadomości: 481



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2012, 09:21:13 »

Ciekawy Mrugnięcie
Zapisane


Sygnum - D027
rafcio181
Gość
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 06, 2012, 05:05:09 »

Fajny jaszczur Chichot
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!