Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 08, 2019, 12:55:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wystająca lotka  (Przeczytany 13559 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #45 : Październik 01, 2014, 01:24:03 »

klapuch, cytat "o hodowli glosterów nie masz pojęcia" nie jest mój. Nie znam Cię zbyt dobrze żeby wyrażać takie osądy. Myślę ,że większość jest tu na tyle zorientowana ,że bez problemu oczywistsze skróty myślowe zrozumie. Sprawdzanie pióra nie jest sprawą prostą. W zasadzie każdy ptak ma różnicę osobnicze a granice zacierają się poprzez ptaki AB czy też BA.

Po namyśle stwierdziłem, że jak nadarza się okazja to szkoda ją zaprzepaścić. Szukam informacji o genetyce białych glosterów - nie jasnych szafirów, ale czysto białych. Czym się różni genetycznie biały dominujący od białego recesywnego, oprócz żółtego nalotu na piórach, jak można prowadzić ich hodowlę skoro teoretycznie nie można łączyć dwóch białych glosterów, a łączenie białego i żółtego mocno obniża jakość piór (pomijając fakt, że o czystego żółtego glostera też jest trudno, pomijając jakość jego piór), a wprowadzenie zielonego praktycznie likwiduje linię białych. Nie znalazłem żadnych dokładniejszych informacji na ten temat, a chciałbym to wiedzieć.

Nie jestem tak kompetentny w hodowli glostera ,zebyś mógł mnie nazywać "nauczycielem" Z tego forum poproś o pomoć WIL.K-a. Wybitny hodowca glosterów a w dodatku znakomity,bardzo pomocny człowiek. Jeśli chcesz uzyskać rzetelne informacje to z tego forum nie widzę innego rozwiązania Uśmiech.

Kanarki białe recesywne bez problemów kojarzysz razem ze sobą ,białych dominujących nie możesz (gen letalny). U glsoterów większość ptaków znajdziesz białych dominujących (myślę ,że nawet ciężko byłoby Ci znaleźć białego recesywnego). Osobiście znam dwie szkoły łączenia białych kanarków kształtnych- z żółtymi oraz z zielonymi. Ja osobiście jeśli mam białego ptaka to łączę go z zielonym aby nie zepsuć kształtu-dla mnie liczy się kształt, kolor jest rzeczą drugoplanową. Jeśli będę miał same zielone dobre ptaki to nei mam zamiau narzekać na brak innych kolorów.

A jeśli zależy mi na wyhodowanie dobrych w kształcie białych glosterów to dla mnie jedyną dobrą drogą jaką znalazłem jest uzyskanie takich ptaków po szafirowym rodzicu (najczęściej wtedy łączę z żółtym ). Zresztą jest to sposób ,który kilka lat temu polecił mi pewien doświadczony hodowca glosterów i muszę przyznać ,ze miał rację.

Klapuch,jedna uwaga. Jeśli już się bierzesz za białe ,szafirowe czy płowe glsotery to tutaj znajomość intensywności pióra jest podstawą ze względu na brak różnic w ubarwieniu.

G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
Zglut
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #46 : Październik 02, 2014, 10:40:21 »

Cytat: zglut
Ten kanarek najpewniej wywodzi się z dwóch ptaków nieintensywnych i to jest powód cysty! Nic na to nie poradzisz. Przy każdym pierzeniu problem się będzie pojawiał.

Aby wyhodować dobre glostery trzeba kojarzyć przede wszystkim ptaki nieintensywne.

Hmm

Muszę tu wyjaśnić o co dokładnie mi chodziło bo nie wszyscy może zrozumieli, myślałem że było to jasne.
Zacznijmy od tego że ptak na zdjęciu to kanarek kolorowy a nie gloster.  Krzyżując parę ptaków kolorowych -oba B - wywodzących się z kojarzeń A+B mamy nikłe szanse na pojawienie się cyst u młodych z takiej krzyżówki. Jeżeli czynność ta jest natomiast powielana przez kilka kolejnych pokoleń szanse na cysty znacznie wzrastają ale takie przypadki zachodzą dosyć rzadko. Wyjaśnię to na przykładzie. Jakiś miłośnik ptaków ma kilka zupełnie niespokrewnionych par ptaków (wszystkie to ptaki B). Otrzymane młode z tych par krzyżuje miedzy sobą. Młode po nich znowu miedzy sobą i tak jeszcze któryś raz. Zaznaczam że nie ma tu mowy o krzyżowaniu wsobnym. W takiej hodowli prędzej czy później pojawią się cysty. W praktyce dochodzi jednak do tego rzadko ponieważ jeżeli już ktoś kilka lat te kanarki hoduję to już zdąży się dowiedzieć że powinien mieć też kanarki A, a poza tym przeważnie kupuje się ptaki do hodowli w celu "wymieszania krwi". Z cystami mamy często do czynienia przy kanarkach mozaikowych, ponieważ mają pióro miękkie (choć słyszałem opinie że też się dzielą na A i B). Jeżeli chodzi o glostery to całkiem inna bajka.

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #47 : Październik 02, 2014, 11:27:10 »

Często od hodowców mających naprawdę duże doświadczenie i sukcesy w hodowli glostera (niech żyje internet i komunikacji internetowa z całym światem ; )) słyszę ,że intensywność dzieli się aż na 5 typów.
-typ AB , w którym ciężko powiedzieć czy ptak jest intensywny czy nieintensywny i określa się taką kategorię po prostu jako brak dominacji ,któregokolwiek czynnika w stosunki do drugiego
-typ A ; ,,normalny" intensywny ptak - kojarząc dwa ptaki A ze sobą nie otrzymujemy ujemnych cech w pierwszym pokoleniu a jedynie możliwość pogorszenia,zmatowienia czy też miejscowych łysin (ale jedynei gdy takie połączenie wykonujemy wielokrotnie)
-typ AA (tzw. hiper intensywny) -gen letalny ,nie można łączyć dwóch ptaków AA ze sobą
-typ B ; ,,normalny" nieintensywny ptak - kojarząc dwa ptaki A ze sobą nie otrzymujemy ujemnych cech w pierwszym pokoleniu a jedynie możliwość pogorszenia upierzenia (ale jedynie gdy takie połączenie wykonujemy wielokrotnie)
-typ BB ; gen nieśmiercionośny ale najprawdopodobniej właśnie ptaki BB powodują cysty

G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!