Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 09:47:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Exota Ołomuniec 2014  (Przeczytany 4161 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« : Wrzesień 09, 2014, 12:54:51 »

Witam. Czy wybiera sie ktoś z Was na tegoroczna Exotę Ołomuniec ? Moze ktoś zamierza wystawiać swoje ptaki ?
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
damianoski
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 70



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2014, 10:49:42 »

Ja się wybieram do Ołomuńca, jednak jako obserwator. Pozdrawiam  Uśmiech
Zapisane

malypro
Uczeń4
Nowy użytkownik
****
Offline Offline

woj. śląskie
Tytuły: Hodowca Roku 2017
Wiadomości: 452


lizard, czerwona i żółta mozaika


WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 08, 2014, 09:04:16 »

mam 2 miejsca wolne - sam. osobowy. Jak ktoś chętny proszę na pw. Trasa przejazdu poniżej. Wyjazd sobota rano.

Zapisane


LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #3 : Październik 09, 2014, 09:03:31 »

Ja będę w sobotę do południa Uśmiech
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 09, 2014, 11:49:51 »

A ja w niedzielę Duży uśmiech. Super wystawa przede wszystkim dla milośnikow "mniej kanarkowych". Choć muszę przyznać ,ze z zamieszczanych zdjęć wygląda to dużo lepiej niż jak ostatnio byłem (2009 r).

Świetne ekspozycje miękojadów Chichot.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
damianoski
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 70



« Odpowiedz #5 : Październik 12, 2014, 10:37:42 »

Krótko, na szybko po przyjeździe

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WmRe-Rjdhh4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WmRe-Rjdhh4</a>
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 11:46:01 wysłane przez Jacky » Zapisane

LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #6 : Październik 14, 2014, 02:40:43 »

jakby co na Facebooku umieściłem trochę fotek, niedługo umieszczę na stronie wtedy prześlę linka.
Zastanawia mnie Wasza opinia odnośnie tegorocznej EXOTY ??
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 14, 2014, 12:54:36 »

Byłem ostatnim razem w 2009 więc mam porównanie. Napewno dużo się zmieniło. Ale po kolej....
Na wejściu dla mnie pierwszy minus. Kategorycznie odmówiono mi sprzedaży biletu i katalogu w przeliczeniu na euro. Szczerze mówiąc byłem bardzo zaskoczony ponieważ zarówno w Prerovie przy wejściu jak i na Exocie na stoiskach bez problemu można było kupić w euro.

Dalej było dużo lepiej. Rewelacyjnie odnowiony pawilon,ptaki w jednej hali. Jak dla mnie świetnie wygladał wystrój. Ciekawa aranżacja z pieńków, "konewkowe fontanny". Między wolierami przy głównych ekspozycjach było dużo miejsca do swobodnego poruszania się za co również spory plus. Warto było chociażby zobaczyć główną ekspozycję dla kakadu hełmiastej ,kea ,niebieskich modrolotek i nektarożernych papug. W pobocznych salach świetna różnorodnosć turaków i tukanów. Na minus to ,ze dla ludzi ,którzy nie brali katalogów a nie znali się na ptakach gatunki były obce. Nie było tabliczek informacyjnych chociażby z nazwą gatunku. To samo dotyczny części "sportowe" wystawy. Uważam ,że kanarki, astryldy czy małe oceniane papugi powinny mieć przypięte karty ocen. Te zarzuty często słyszane są na naszych małych wystawach ale jak widać również na takiej wystawie jak Exota nie funkcjonowało to zbyt dobrze. Ciekawym pomysłem był "urny na skargi" dla tych ,którzy podmieniali ptaki wystawowe.

Co do sali gdzie były oceniane ptaki w kategoriach sportowych.... Nie zbyt dużo kanarków jak na taką dużą wystawę. Myślę ,że to o czym dyskutowano od dość dawna ;czy hodowcy kanarków w Czechach już nas doścignęli można by kategorycznie zamknąć-zdecydowanie nie. Nie zbyt duża ilość kanarków ,a jakośc też nie była porażająca. Bardzo duża rozbieżność jakości w kategoriach WPF oraz zeberek; były zarówno świetne duże ptaki jak i naprawdę małe. Myślę,że nawet laik w tych kategoriach (szczególnei WPF) mógł rozpoznać ptaki zwycięskie. Cieszę się,że można było zobaczyć trzy ,u nas rzadkie lub niewystępujace ,gatunki nierozłączek- lilianae,ningheris i cana. Osobiście na wystawę jechałem głównie dla ekspozycji międzynarodowego forpus-klubu ,do którego mam przyjemnosc od miesiąca należeć. Ptaki wzbudzały duże zainteresowanie ,dla mnie była to bardzo udana ekspozycja mimo .Zaprezentowano kilka naprawdę rzadkich kombinacji mutacji takich jak złota oliwa, pastel mauve ,faded, misty czy kobaltowe płowe. Zaprezentowano 4 gatunki co u nas jest niestetu aktualnie nie możliwe.

Brakuje mi ciagle na Exocie osobnej sali na giełdę dla wystawców. Owszem, sprzedawano i tak trochę więcej ptaków niż w 2009 r ale myślę,że zarówno hodowcy cieszyliby się z możliwości sprzedaży nadwyżek jak i kupujący. Nie każdy ma możliwość zostać do zakończenia wystawy w celu zdobycia upatrzonego ptaka. Moje szczęście że swoje ptaki miałem dawno zamówione Mrugnięcie.

Ogólnie wystawa bardzo ciekawa i napewno z ochotą wybiorę się za 2 lata.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!