Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:15:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Długość dnia a nauka śpiewu kanarka harceńskiego  (Przeczytany 3206 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kanarek2012
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wrocław
Wiadomości: 80



« : Październik 08, 2014, 07:25:29 »

Witam,  Uśmiech
mam pytanie czy przedłużacie długość dnia swoim kanarkom harceńskim - samcom w trakcie nauki śpiewu czy może jest to zbędnie. Jak tak to do ilu godzin. U moich dzień trawa tyle samo co na dworze za oknem, w swojej hodowli opieram się głównie na długości dnia rzeczywistego, stosuję jedynie doświetlanie sztuczne w okresie przygotowywania ptaków do lęgów i w okresie samych lęgów.
Hodowlę kanarka harceńskiego zacząłem praktycznie dopiero 3 lata temu, prędzej hodowałem inne kanarki kolorowe, kundelki. Dlatego szukam informacji na jego temat zwłaszcza jeśli rozchodzi się o naukę śpiewu i sam śpiew. Wiem, że należy młode samce po zakończeniu pierzenia (wrzesień) przenieść do klatek pojedynek po kilku dniach należy je przedzielić płytkami, żeby się nie widziały i stosować odpowiednią karmę w trakcie nauki śpiewu opartą głównie na rzepiku i pokarmie jajecznym.
Zastanawia mnie natomiast fakt jeśli chodzi o przyciemnianie klatek. Ja zrobiłem w tym roku zasłonkę z gęstej firanki, w zeszłych latach tego nie stosowałem i przez to kanarki śpiewały nierówno i głośno "krzyczały". Jak często i na jak długo należy odsłaniać ptaki aby się najadły i poćwiczyły śpiew?
Wszelkie rady mile widziane Mrugnięcie.
Pozdrawiam Marek.
Zapisane

leszek
Korespondent1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 95


« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2014, 12:35:08 »

U mnie dzień u kanarków harceńskich samczyków trwa od godz.7 do 18 ,teraz samczyki są odsłonięte aby się rozśpiewały.Marek czy należysz do jakiegoś Związku ,Stowarzyszenia? Podaj numer telefonu to porozmawiamy o kanarkach harceńskich (jeżeli chcesz ).Pozdrawiam wszystkich hodowców.Leszek.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!