Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 28, 2024, 01:39:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmiar obrączek a prawo wystawiania ptaków.  (Przeczytany 10288 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #15 : Październik 19, 2014, 07:04:33 »

Powinno się to zweryfikowac , owszem. Myślę , że np. Niemcy mają znakomicie wykalibrowane rozmiary. To co sprawdza się we Wloszech czyy Hiszpanii nie musi miec racji w naszej części Europy.
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
CarIvan
Gość
« Odpowiedz #16 : Październik 19, 2014, 07:24:02 »

To co sprawdza się we Wloszech czyy Hiszpanii nie musi miec racji w naszej części Europy.
Sugerujesz że zeberka wystawowa hodowana u nas a ta sama hodowana we Włoszech ma inną nogę i powinna mieć inny rozmiar obrączki? Miałem na myśli to że jeśli są zeberki dzielone na wystawowe i niewystawowe to każda z nich powinna mieć ustalony i przypisany rozmiar obrączki i tak wszystkie ptaki bo są papużki faliste wystawowe i niewystawowe (wiecie o czym mówię bo i te mniejsze też są przecież wystawiane) i każda powinna mieć inną średnicę obrączki bo każda ma inną grubość nogi.  Mrugnięcie
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #17 : Październik 19, 2014, 10:34:38 »

Moze , ze nie koniecznie zeberka bo Wlosi maja super zeberki ale np. amadyna wspaniala zdecydowanie tak.
Podzial u falistych jest na tyle oczywisty , ze tutaj nie ma o czym dyskutowac. Chodzilo mi raczej o ptaki typu nierozlaczki , ktore malo ktory hodowca dzieli na te w dobrym i zlym typie wystawowym (a s zasadzie jego braku). I tak np ogladamy na wystawach wysoko punktowane male nierozlaczki gdzie przynajmniej polowa z nich to w jakims stopniu hybrydy w dalszych pokoleniach (fishery i personaty).
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #18 : Październik 20, 2014, 01:41:50 »

forpus94 każda baza może zawierać błędy, od jakiegoś czasu pracuję nad bazą obrączek, która skupia kilkanaście innych. W moim zestawieniu praktycznie dla większości wróbliczek przewidziana jest obrączka 4,0. Uśmiech

yotan dla zebeki wystawowej prawidłowa obrączka to 2,7 jednak tak jak pisałeś mają bardzo duże ptaki trzeba uważać aby obrączki nie były przyczyną choroby a nawet śmierci ptaka. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zaobrączkowanie takich ptaków obrączką 2,9 lub 3,0.

Ogólnie uważam, iż powinno się iść w kierunku zmniejszenia ilości rozmiarów obrączek. Jeśli chodzi o drobnicę uważam że powinny być obrączki 2,0 -2,5 - 2,7 - 3,0 - 3,5 - 4,0 im mniej rozmiarów tym łatwiej dla hodowcy. Ten kto będzie chciał oszukać to i tak oszuka. np Amadyna wspaniała pewnie mogła by być zaobrączkowana obrączką 2,4 albo 2,5 a przewidziana jest 2,7 być może z powodów ptaków w formie "wystawowej".

Ogólnie śmieszy mnie trochę rozbieżność pomiędzy rozmiarem 2,9 a 3,0 albo 2,4 a 2,5 ciekawe kto to mierzy Chichot Przypuszczam że zamawiając 2,9 i tak dostajemy 3,0 Chichot
Zapisane

forpus94
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 164


WWW
« Odpowiedz #19 : Październik 20, 2014, 11:55:34 »

Masz rację Laki. Poruszylem ten temat ponieważ tak jak np ja chcialbym wystawić jakieś wrobliczki aby poprostu pokazac ludziom co to za ptaki. Płacę kolekcyjne, wystawiam ptaki (tylko dla siebie bo konkurencji w tym gatunku u nas nie ma praktycznie w ogole) i co ? Mogę się liczyć z tym , że ptak na polskich wystawach dostanie dyskwalifikacje za zbyt duza obraczke ? Owszem mozna to popoprawiac i to nie jest zadnego rodzaju zarzut w czyjakolwiek strone. Niektorych ptakow jest u nas tak malo , ze nikt nie ma doswiadczenia chocby w takiej sytuacji. Kwciagnalem sie w hodowle tego gatunku i moje ptaki nie odbiegaja w tej chwili wielkosciowo od najlepszych ptakow hodowcow w Belgii , Holandii i Czechach.

Roznice miedzy 2,9 a 3,0 sa oczywiscie smieszne ale w moim przypadku jest to roznica miedzy xzeskimi obraczkami o 0,7 a miedzy belgijskimi o 0,8
Zapisane


G001      forpus-klub.cz     kanarkipapugiastryldy.org.pl
LaKi
Uczeń2
Użytkownik
**
Offline Offline

Wiadomości: 541


« Odpowiedz #20 : Październik 20, 2014, 06:10:09 »

forpus94 zgłoś ptaki i pokaż je na wystawie. Myślę że nie powinno być większego problemu z tym.
Zapisane

Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!