Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 11:30:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Białe recesywne a witamina A  (Przeczytany 3957 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« : Marzec 24, 2015, 11:16:19 »

Przyjmuje się, że u kanarków białych recesywnych, jest calkowicie zablokowane wchłanianie karotenoidów w jelitach. A jak wiadomo, witamina A bierze się w organizmie z dostarczanego z pokarmem beta-karotenu. Jeśli więc zablokowane jest wchlanianie karotenow, to beta-karotenu też. Dodatkowo dyskutowane jest czy w jakiś sposób jest upośledzone wchlanianie samej witaminy A. Nie znalazłam pewnych informacji na ten temat. Jedne badania wykazują, że w pewnym stopniu jest upośledzone wchłanienie już gotowej witaminy A, a inne, że nie. Ale w ogóle badań jest malo i na dodatek wyniki nie sa powszechnie dostępne.

Generalnie dane wskazują na to, że kanarki recesywne potrzebują ok. trzy razy więcej witaminy A niż inne.

Patrzyłam na pokarmy jajeczne (bo z tym najłatwej podawać witamine A) i widziałam, że są specjalne dla białych kanarków. Np. CeDe normalny ma 19 500 IU/kg, a ten dla białych ma 30 000 IU/kg. Orlux i Quiko dla bialych ma aż 55 000 IU/kg (25 000 dla zwyklych).
Nie wiem czy aż tyle jest potrzebne. Dane jakie mam mówią, ze powinno być 20 000 IU/kg. Inne badania wykazały, ze przy 12 000 IU/kg karmy jajecznej nie było oznak niedoboru (ale była to bardzo mała próba). Te dane jednak są dziwne w kontekście zawartości witaminy A w tych gotowych karmach jajecznych.

Trzeba uważac żeby tej karmy dla białych kanarków nie jadły inne ptaki, bo dojdzie u nich do przedawkowania, a w konsekwencji do zatrucia witaminą A.

Skąd w ogóle bierze się ten problem? Żółty, pomarańczowy i czerwony kolor u kanarków to karotenoidy (u nas na ogół mówi się barwniki lopochromowe). Prowitamina A czyli beta-karoten to też karotenoid. Jeśli więc likwiduje sie kolor pochodzący od karotenoidów, to znaczy, że gdzieś w ich metaboliźmie coś się zmienia. Zmiana genu (mutacja) może nastąpić w różnych momentach. Jeśli wystąpi najwcześniej i zablokuje w ogole wchlanianie karotenoidów z jelit, to będzie mialo to konsekwencje nie tylko dla kolorów, ale też właśnie dla metabolizmu witaminy A.

Trzeba jeszcze pamiętac, że to wszystko dotyczy nie tylko całych białych kanarków, ale wszystkch odmian, u których biała recesywna jest składową; tzn. wszystkich z zachowaną melaniną. Melanina bowiem nie ma żadnego zwiazku z metabolizmem karotenoidów.

Pojawia się jeszcze często pytanie jak jest z białymi dominującymi. Wydaje się, ze u nich tego problemu nie ma. U nich nie dochodzi do całkowitej blokady wchłaniania karotenoidów. Na skrzydłach są lekkie kolory karotenoidowe, karoteny są też w skórze (u białych recesywnych nie ma). U nich zlikwidowanie koloru w piórach musi wiec mieć inne podłoże. Blokada jest gdzieś dalej (dalej w łancuchu metabolizmu karotenów).

Podobny problem jak u białych recesywnych kanarków, może występować u wszystkich ptaków, u ktorych są kolory pochodzące z karotenów i występuje biała mutacja.

Może być też tak, że są różne recesywne biale mutacje kanarków. Fenotypowo wszystkie będą wygladac tak samo, ale pod względem genetycznym, będą to rożne mutacje. I wtedy problem witaminy A może w jakiś przypadkach nie występować.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


ziabak
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Warszawa
Wiadomości: 158


« Odpowiedz #1 : Marzec 24, 2015, 05:37:11 »

A jak sprawa wygląda z utlenianiem witaminy A w otwartych opakowaniach pokarmu jajecznego dla białych kanarków - jak wspominałam w jednej z wypowiedzi lekarza weterynarii padło takie stwierdzenie, wobec czego zmieniliśmy sposób podawania i rodzaj witaminy A w przypadku mojego stada. Czy ma to uzasadnienie, czy jest poparte doświadczeniami / badaniami? Czy witamina A utlenia się i jeśli tak to w jakim czasie? Ja nie mam dużej hodowli, otwarte opakowanie pokarmu jajecznego zużywam nawet kilka miesięcy... Czy pokarm jajeczny podawany musi być co dzień nawet w sezonach pozalęgowych by uzupełnić niedobory witaminy A?

Czy możesz również przeanalizować dawkowanie witaminy A w kroplach do wody pitnej? Jakie ilości, czy co dzień czy wystarczy raz w tygodniu?  Witamina ta zawiera 50 000 j.m./ m. Dawkowanie wyliczone przez zaprzyjaźnionego hodowcę to 5-6 kropli na 150 ml wody do poidła, podawanie raz w tygodniu. Czy możesz napisać swoją opinię?

Kolejne pytanie - czy podawanie kropli do wody pitnej ma sens zważywszy na fakt, iż poidełka są zwykle przezierne - witamina ma zatem kontakt ze światłem dziennym (pomijając sytuacje, kiedy pomieszczenia dla ptaków są tego światła pozbawione - bo i takie się zdarzają). Czy witamina nie ulegnie rozkładowi w czasie szybszym niż kanarek jest w stanie przyjąć odpowiednią dawkę?
Zapisane


pozdrawiam - Monika
Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 27, 2015, 08:47:46 »

Na pewno witamina A jest bardzo wrażliwa na utlenianie. W tego typu produktach powinny byc jednak jakieś związki zapobiegające takiemu szybkiemu utlenianiu. Jeśli producent podaje warunki przechowywania i datę ważności, to w zasadzie gwarantuje, że do tej daty, własciwości pokarmu się nie zmienią.

Witaminy w kroplach do wody tak samo mogą się utleniać jak te w pokarmie jajecznym.

Aż tak szybko witamina się nie utlenia żeby cała zostala rozłożona w ciągu jednego dnia. To jest stopniowe zmniejszanie sie jej zawartości. Nie wiem jak dokładnie to jest, bo nie mam takich danych. W tym co mam jest podane: podczas dłuższego przechowywania. Co to jest dłuzsze przechowywanie? Nie podają. Zresztą to też zależy od czynników zewnętrznych (np. temperatury). Na pewno powinno się przechowywać taki pokarm w ciemnym miejscu (zresztą one są w nieprzezroczystych pudelkach).

Jeśli chodzi o dawkowanie. Przeciętna kropla to powiedzmy 0,025 ml ( http://www.papugi.dt.pl/PCI/artykuly/DawkowaniePlyny.asp - tu jest o kroplach). Czyli w jednej kropli powinno być 1250 jednostek witaminy A. 5 kropli = 6250 jednostek. Teraz rozcienczamy to w 150 ml wody. Wychodzi więc 41 jednostek na 1 ml. Jeżeli przyjąć, że zapotrzebowanie kanarków na witamine A jest pokryte przy 20 000 jednostkach na kilogram pokarmu jajecznego, to wychodzi, że na 1 gram pokarmu jest 20 jednostek. Policz sobie teraz ile kanarek wypija wody i ile zjada pokarmu jajecznego. [z tym, że te moje wyliczenia trzeba sprawdzić, bo jeszcze jestem chora, mam gorączke więc nie wiem czy na pewno dobrze policzyłam]

Niestety jest znacznie wiecej zaleznosci. Np. do prawidłowego wchłaniania witaminy A potrzebne jest białko (konkretne aminokwasy). Jak jest za dużo białka, to też źle. U ludzi podaje się, że witamina A najlepiej się wchlania przy 10% bialka. W pokarmach jajecznych białka jest znacznie wiecej. Z kolei w wodzie nie ma go wcale.

Obawiam się, że tutaj nie da się dojsć do tego jak będzie najlepiej.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!