Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 05:52:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Virkon S  (Przeczytany 11691 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
m@lpka
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 81



« : Marzec 29, 2015, 11:42:34 »

Skoro kurom można podawać Virkon S z wodą do picia to w jaki sposób zareaguje na coś takiego organizm kanarka?
Zapisane

Yoanka
Joanna
Uczeń2
Nowy użytkownik
**
Offline Offline

Kraków
Wiadomości: 127


interesuję się chorobami ptaków


WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 03, 2015, 06:20:44 »

Nie jest to produkt do podawania doustnego, a tylko do dezynfekcji. Możliwe jest zamgławianie w obecności zwierząt.

Jestem pewna, że kiedyś czytałam o podawaniu z woda do picia u kur. Mam wrażenie, że było to w jakims opracowaniu producenta. Ale nie w informacji dołączanej do produktu. Nie wiem jednak o który Virkon chodziło (jest kilka i rożnią się składem). Teraz jednak nie moge tego nigdzie znaleść. Informacje o dodawaniu do wody do picia są tylko na stronach sklepów. Nie wiem skąd pochodzą, skoro producent tego nigdzie nie podaje.

Nawet gdyby można było bezpiecznie podawać kurom, to nie znaczy, że kanarkom (czy jakimkolwiek innym ptakom) też można. Czasem niektóre gatunki są bardziej wrażliwe na pewne substancje. A skoro nikt nie próbował i nie badał wrażliwosci kanarków, to nic nie wiadomo. Według mnie szkoda wiec ryzykować.

PS
Jeśli już podawać w wodzie do picia, to rozcienczenie jest dużo mniejsze niż do normalnej dezynfekcji.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane


Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!