Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Wrzesień 24, 2018, 06:01:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pierzenie w marcu?  (Przeczytany 2164 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« : Kwiecień 02, 2015, 01:07:47 »

Witam
Kanarek jest u mnie mniej więcej od miesiąca i od kilku dni obserwuje leżące gdzie nie gdzie w klatce piórka(długie, kilkucentymetrowe proste piórka więc chyba lotki  Co?) mniejsze bardziej puszyste też się zdarzają.Czy to możliwe,że to pierzenie?Wyczytałem na forum, że to dopiero latem powinno nastąpić. Oprócz tego nie widać żeby się jakoś zmieniło jego zachowanie.

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 02, 2015, 01:38:32 »

Zestresował się bidulek podróżą i może zmianami temperatury. Do tego zmiana otoczenia i może diety. Takie sytuacje się zdarzają. U mnie w styczniu rozpierzyły się dwie samice które przyjechały pocztą. Teraz już lęgują.

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 02, 2015, 01:43:40 »

Ale to raczej pierzenie tak? Czy kanarkom zdarza się gubić pióra bez przyczyny?Nie wiem czy zmienić mu jakoś dietę po prostu. Tych piór nie ma jakoś nie wiadomo ile ale przez ostatni tydzień zgubił tych długich z 5 sztuk.

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 02, 2015, 02:02:21 »

Wydaje mi się że to pierzenie. Czy kanarek śpiewa?
Trochę dziwne że gubi lotki bo bym obstawiał tzw małe pierzenie. Widocznie jednak rozpierzył się całkowicie.
Poczytaj trochę o diecie podczas pierzenia. Na pewno ogórek, marchew, pokarm jajeczny, wapń np w postaci skorupek z ugotowanych jajek. Co do barwienia to się nie wypowiem ale koledzy od kanarków kolorowych pewnie chętnie pomogą.

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 02, 2015, 02:04:27 »

No właśnie śpiewa i to mnie troche zastanawia.

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 02, 2015, 02:13:00 »

Może tak być że w początkowej fazie pierzenia będzie śpiewał. Później zacznie swoją energię pożytkować na produkcję nowych piór.
Miałem kiedyś pomarańczowego samczyka kundelka  ze sklepu zoo który śpiewał praktycznie przez cały rok ale i piórek mało gubił. Co?

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
ghotti
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 03, 2015, 07:20:54 »

Na pewno się pierzy.Wczoraj wysprzątana klatka a dzisiaj pełno piórek ale tych malutkich puchowych.Prawie cały czas siedzi i się skubie.A co do śpiewania to wydaje mi się że śpiewa ciszej.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!