Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 19, 2024, 08:57:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj znajduje się kopalnia wiedzy o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pogadajmy o łapaniu ptaków  (Przeczytany 3462 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« : Luty 11, 2016, 10:49:20 »

Zaznaczam,że jedyną moją intencją jest zaspokojenie potrzeby dyskusji.Nie posiadam ani pióra z nielegalu u siebie,ale kto z nas nie miał szczygła?

Czy łatwo jest kupić sidła na ptaki?Łatwo.Dlaczego,skoro nie wolno łapać ptaków?Ludzie kupują te sidła,nieraz bardzo finezyjne pułapki,prześcigają się wręcz w wymyślaniu coraz to innych... Myślę,że to tak,jak z wędkarstwem.Siedzisz w krzakach,marzniesz i czekasz(i nie ma,że sobie poskaczesz,żeby się rozgrzać).Tak samo,jak na rybach.Łapiemy te ptaki bo to lubimy.Ten zamarznięty katar,ciepłą cegłę pod tyłkiem,obcowanie z naturą,spokój,ciszę...i te ptaki...szczygły,gile,konopy,czeczotki...
Tylko,że co się dzieje potem z tymi ptakami?Trafiają do klatek.Czyli niedobrze.Ale gdyby ten złapany ptak został zaobrączkowany i wypuszczony?Co,gdyby to wszystko,o czym napisałem wyżej mozna było robić"na legalu" i z ogromnym pożytkiem?
Znalazłem coś takiego:
http://www.stornit.gda.pl
Myślę,że mógłbym spędzić kilka poranków na łapaniu,obrączkowaniu i pisaniu.Oni mogliby nam pomóc w uzyskaniu pozwoleń,my w zamian dostarczalibyśmy im danych.Z całej Polski.Przy okazji,bywając na "łowiskach" płoszylibyśmy kłusowników,pilnowalibyśmy sobie stad,jak pasterze i najlepsze,że łapalibyśmy ptaki na totalnym luzie.Bez żadnego stresu,że nas złapią.I w dodatku można by prowadzić jakiś ranking,kto więcej.

Może takie połączenie wędkarstwa z ornitologią byłoby ciekawym uzupełnieniem,czy kierunkiem działalności naszej wspólnoty?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2016, 11:11:32 »

Czyli tak jak niektórzy wędkarze. Złapią rybę, zmierzą, zważą, foto i do wody Mrugnięcie
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2016, 11:17:54 »

...i na twarzoksiążkę.No i trochę pisania w zamian by było.Dokładnie o to mi chodzi. Spoko
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #3 : Luty 12, 2016, 03:46:56 »

Poczytałem o tym kursie obrączkarskim.
No,tak.Trzeba wykazać się wiedzą.Ale z zakresu ptaków,które chcemy obrączkować.Czyli tych ptaków,które wielu z nas trzyma nielegalnie w domach.Wypełnienie dokumentacji,jeśli nie jest wzorowana na drukach NFZ i ZUS,nie powinno być trudne.Generalnie założenia i zakres materiału obejmującego kurs ne jest jakiś szczególnie rozległy ani trudny,zwłaszcza jeśli skoncentrowalibyśmy się na tym,co "hoduje AVES"-że się tak wyrażę.Kurs można by pokombinowa,żeby góra przyszła do Mahometa i machnąć to na Śląsku,pod partonatem PFO.Łowisko do zajęć praktycznych łącznie z jego"zanęceniem" nie przedstawia żadnego problemu.
...technik łapania ptaków możemy tych panów nauczyć Uśmiech

W ten sposób można spróbować pokazać ludziom,że łapanie ptaków,przy zachowaniu kilku zasad nie musi być szkodliwe dla środowiska,może być wręcz pozyteczne.Może nawrócić parę osób na dobrą drogę,pokazać,że nie zależy nam tylko na karaniu,ale przede wszystkim na aktywnym wspieraniu pro-eko(czy tam inne gender).
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!