Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 06:39:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj pogłębisz swą wiedzę o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Parka cały rok razem, a lęgi.  (Przeczytany 3180 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nadia92
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


« : Marzec 25, 2016, 01:59:05 »

Witam.
Chciałabym zacząć amatorską mini hodowlę kanarków harceńskich. Mam jedną wolierkę o wymiarach 1,6m długości, 1m wysokości i 0,6m szerokości. Będzie w niej mieszkać para rocznych kanarków harceńskich. Powiedzcie mi czy jest możliwość, że będą się z sukcesem rozmnażać jeśli przez cały rok będą mieszkać razem? Wolałabym uniknąć zamykania samca w małej klatce, a na drugą wolierę nie mam miejsca ani pieniędzy. Ptaki będą wypuszczane, ale wiadomo, że co innego mieć wolność od czasu do czasu, a co innego móc latać kiedy dusza zapragnie Uśmiech Jak miałoby wyglądać przygotowanie do lęgów w jednej klatce? Czy dążyć do choć jednego lęgu jeszcze w tym roku czy może dać sobie spokój? U hodowcy samczyk pięknie i nieprzerwanie śpiewa, jest w małej klatce, samiczka razem z innymi w samiczkami w większej. Odbiorę je po świętach.
I jeszcze jedno - czy można w jednej wolierze trzymać np. 2-3 samiczki i jednego samca cały rok? Czy wtedy nie będzie problemu z lęgami, niszczeniem jajek, odchowaniem młodych? Czy jest możliwość, że samczyk będzie mieć młode ze wszystkimi samiczkami i będzie panowała zgoda, czy może wybierze sobie jedną, a reszta będzie tylko przeszkadzać parze lęgowej?
Zapisane

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016
Wiadomości: 346


Kanarki harceńskie


« Odpowiedz #1 : Marzec 25, 2016, 02:30:07 »

Jak najbardziej możesz przeprowadzać lęgi w tej wolierce jednak pomyśl co potem zrobisz z młodymi bo pewnie na jednym lęgu się nie skończy.
Można je trzymać razem cały rok i myślę że jednego samca i dwie samice też można ale musisz zapewnić każdej gniazdo bo mogą być walki o jedno. Zapytaj hodowcę z jakiego miesiąca są kanarki bo późne mogą jeszcze nie pójść w lęgi więc będziesz miała czas żeby wszystko spokojnie przygotować.
Zapisane


Sygnum (CIH) C-060
PZHKiPE oddział KNURÓW
PFO CSO klub Radzionków
nadia92
Uczeń1
Nowy użytkownik
*
Offline Offline

Wiadomości: 21


« Odpowiedz #2 : Marzec 25, 2016, 02:51:17 »

Młode pewnie sprzedam lub rozdam Uśmiech Na te parę dni usamodzielnienia się młodych gdyby samczyk robił im krzywdę to przełożę go do klatki. Samczyk jest z czerwca, a o samiczkę nie pytałam, bo do samic (były w innym pomieszczeniu) poszliśmy później i jakoś wypadło mi z głowy. Podobno ma rok, ale czy dokładnie rok, to nie wiem. Problem polega na tym, że podobno samczyki pobudza się do lęgów 2-3 tygodnie przed samiczkami. Jak tego dokonać w jednej klatce? No i wyczytałam też, że samczyki trzymane w jednej klatce z samicami przez cały rok mogą stracić płodność. To prawda?
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!