Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Grudzień 13, 2018, 11:36:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mój kanarek wodnotokowy nie śpiewa, proszę o POMOC  (Przeczytany 728 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nazim
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

« : Sierpień 06, 2016, 07:32:44 »

Witam, mam wielką prośbę i proszę o pomoc. Mój problem jest następujący: mój kanarek wodnotokowy nie śpiewa. Zakupiłem go w marcu tego roku od hodowcy, jest obrączkowany jest z 2015 roku. Przez pierwsze 2 tygodnie śpiewał. Jest to na pewno samiec, śpiewał pełnym śpiewem. Początkiem kwietnia zaczął się pierzyć i do tego czasu (początek sierpnia) jeszcze się pierzy chociaż wypada mu po jednym piórku. Już od tygodnia klatka jest czysta i piór nie ma. Kanarek nie jest zapasiony, ma ciemnoczerwony, prawie czarny brzuch i pod klatką piersiową brzuch jest wklęsły. Kanarek jest puszczany na pokój raz w tygodniu i dużo po nim fruwa i po ok 2 godzinach wraca do klatki. Ma dużą klatkę, jest aktywny lata cały dzień. Ma w klatce sepie, grit, piasek, dostaje łyżeczkę mieszanki dziennie, co drugi dzień plaster ogórka, kiełki rzerzuchy, raz w tygodniu mieszankę jajeczną, jabłko, banan przez całe pierzenie dostawał co drugi dzień mlecz. Powtarzam, wygląda na zdrowego, nie jest osowiały i jest aktywny. Jego pierzenie początkowo przebiegało prawidłowo, ale się wydłużało. Do tej pory nie zaobserwowałem, żeby miał "pałki" na głowie, widzę pojedyncze nowe piórka na głowie od jakiegoś czasu. Nie wiem skąd to zaburzenie, widzę że się pierzy bardzo długo. Wydaje mi się że ma warunki odpowiednie, jedyna sprawa, która mnie martwi to to, że w domu jest klimatyzator bardzo rzadko włączany. Czy mógł się przeziębić i ew jaka jest na to rada? Od jakiś 2 tygodni troszeczkę świergoli tak jak młode samczyki. Co mam zrobić żeby miał pełny śpiew? Podawałem mu również murzynek, troszkę po nim świrergolił, ale ciągle nie ma pełnego śpiewu. Świergoli też jak się mu włącza kanarki z youtube. Jak mogę mu pomóc? Bardzo Was proszę o jakąś radę, będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!