Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Marzec 29, 2024, 12:17:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.
   
  Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dawkowanie jodu kanarkowi z łysiną  (Przeczytany 6530 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bartekxyz
Gość
« : Styczeń 25, 2017, 08:34:23 »

Hej,

Mój kanarek ma coraz bardziej łysą głowę i kark, nie są to na 100% pasożyty i jestem przekonany, że to niedobór jodu. Mam płyn lugola z apteki i potrzebuję wiedzieć, jak często go podawać i w jakiej dawce aby wymusić pierzenie. Ile kropel na szklankę 200ml? Wolę się zapytać bo z jodem nie ma żartów i można przesadzić całkiem łatwo. Poza tym ptaka suplementuję multiwitaminą i biotyną.
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #1 : Styczeń 25, 2017, 09:01:18 »

Na wstępie mam nadzieję ,że kanarek nie jest przetłuszczony silnie  ...bo często te ptaszki mają ,,wywalone sadełko"  Duży uśmiech 
Odnośnie podawania jak to robią ,,starzy apacze" .....zrobisz sam jak uważasz 
W 1 kropli płynu Lugola jest 1.25 mg jodu,jak dla kanarka jest to duża dawka .Rozcieńcz kroplę płynu Lugola 10-cioma kroplami wody i taki roztwór podaj raz na 3-4 dni bezpośrednio na skórę kanarka (pod skrzydełko,na szyję)Obserwuj jak szybko znika z tej skóry tj.traci całkowicie kolor.Po tym stwierdzisz jak duży jest niedobór .Jeżeli po paru zastosowaniach nie będzie szybko się wchłaniać tzn. ,ze organizm się nasycił'
P.s wyjaśnienie:
dasz po raz pierwszy kroplę ,to zauważysz jak szybko wsiąknie i zniknie kolor tego płynu.
Za którym razem sam zauważysz różnicę  Mrugnięcie
Zrób wtedy 2 tygodnie przerwy ,po czym spróbuj powtórzyć kurację(choć nie sądzę abyś więcej niż 2 razy musiał znowu podać ,aby zobaczyć różnicę)
Podawanie płynu Lugola poza ustrojowo jest o wiele bezpieczniejsze ,dlatego ten sposób Ci proponuję .
Zadbaj od wiosny aby kanarek miał dostęp do słońca ,to tak dodatkowo aby zapobiec przed innymi dziwnymi splotami .
Oby ptaszek wyzdrowiał,
Powodzenia !!!
Zapisane

bartekxyz
Gość
« Odpowiedz #2 : Styczeń 25, 2017, 09:09:55 »

A jeśli bym nie chciał ptaka stresować łapaniem to do kąpieli tez podając krople bedzie sie wchlaniac?
Zapisane

januszomd
Gość
« Odpowiedz #3 : Styczeń 25, 2017, 09:29:35 »

A jeśli bym nie chciał ptaka stresować łapaniem to do kąpieli tez podając krople będzie sie wchlaniac?
będzie się wchłaniać
Najlepszym jednym moim zdaniem rozwiązaniem jest dodawanie do pokarmów spiruliny morskiej,wtedy unikniesz podobnym problemów w przyszłości ....a radość ze zdrowia będzie ogromna  Duży uśmiech
Poczytaj jak Ci się chce...
http://www.spirulina.pl/algi/spirulina/spirulina-morska-a-slodkowodna-podobienstwa-i-roznice.html
Zapisane

bartekxyz
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 25, 2017, 09:32:34 »

Dzięki wielkie, zabieram sie za czytanie
Zapisane

wloczykij
master of puppets
Uczeń2
Aktywny użytkownik
**
Offline Offline

Górny Śląsk
Wiadomości: 1 676


« Odpowiedz #5 : Styczeń 26, 2017, 12:38:22 »

 "Gdyby porównać algi do innych źródeł jodu pochodzenia naturalnego, to jedynie rzeżucha, która zawiera go bardzo dużo i mogłaby równać się z algami z rodzaju Spirulina."

Czyli,że można równie dobrze podać rzeżuchę?
Zapisane


dumny i blady hodowca harceńskich,szlachetnych turkotów
januszomd
Gość
« Odpowiedz #6 : Styczeń 26, 2017, 08:50:19 »

Można rzeżuchę dawać...ale czy zjedzą  ?  Duży uśmiech
Ważna rzecz ,która mi wczoraj jakoś z głowy uciekła:
jeśli podajemy produkty lub suplementy zawierające jod,dobrze jest podać parę ziaren słonecznika,pestek dyni,ze względu na zawarty w nich selen,który w połączeniu z jodem stanowi super parę.
Jod jest wtedy dużo lepiej przyswajalny
Przerabiałem ten temat ,wiem to własnego doświadczenia.Kupiłem kiedyś łysą dziewczynę ,kanarek mozaika,łysa jak kolano,aż nieładnie wyglądało to..ale kuracja przebiegła pomyślnie.
Pozdrawiam
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!