Zdjęcie miesiąca

Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Listopad 17, 2018, 03:00:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Tutaj poznasz wszystko o kanarkach i ptakach egzotycznych.

Strona główna Pomoc Linki Zaloguj się Rejestracja  

Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej. Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rasa kanarka zaobrączkowanego  (Przeczytany 200 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tweety
Amator
Nowy użytkownik
*

« : Sierpień 25, 2018, 12:02:40 »

Witam, kupilam kanarka w sklepie zoologicznym. Na pytanie jaka to rasa sprzedawca odpowiedział ze mają podstawowe kanarki, nie sa rasowe i że będzie śpiewał. Kanarek ma obrączkę pfo 18 k224 91 jeśli dobrze zrozumialam z innych wpisów to pochodzi on od hodowcy. Chciałabym sie dowiedziec czegoś o tym hodowcy i o moim kanarku. Odwiedziłam kilka stron hodowców i zauważyłam że specjalizują się często w danej rasie bądź kilku. Stąd pytanie: jakie kanarki hoduje hodowca o sygnaturze z obrączki?
Jeśli ocena wizualna pomoże przybliżyć rasę mogę wysłać zdjęcie. Kanarek ćwierka, nabiera już pewności w nowym miejscu i zaczyna cichutko śpiewać. Naśladuje kanarka harceńskiego którego śpiew puściłam z nagrania.
Dziekuje za pomoc!

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #1 : Sierpień 25, 2018, 12:54:57 »

Możesz wrzucić zdjęcie ptaszka i napisać w jakiej miejscowości go kupiłaś.
Baza CIH nie jest ogólnodostępna. Możesz napisać do PFO i zapytać czy mogą ułatwić Ci kontakt z hodowcą. Pisałbym na ten adres:  cih@pfo.info.pl .
Z obrączki wiemy tyle że ptaszek jest z 2018 roku, nazwisko hodowcy rozpoczyna się od literki K, no i że kolejny numer zaobrączkowanego ptaszka to 91 więc hodowla raczej nie mała.

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
Tweety
Amator
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : Sierpień 25, 2018, 05:47:52 »

Dziękuję, kupiłam w Chorzowie woj. Śląskie

Gregorov
Uczeń1
Nowy użytkownik
*

Ruda Śląska
Tytuły: Hodowca Roku 2016

Kanarki harceńskie

« Odpowiedz #3 : Sierpień 27, 2018, 08:40:47 »

Ładny ptaszek. Zaobseruj jak śpiewa. Jeśli z zamkniętym dziobem to najprawdopodobniej harceński. Myślę jednak że raczej krzyżówka. Przy jakieś okazji wymień klatkę. Okrągłe nie nadają się do kanarków. Żerdki pokryte papierem ściernym to też nie najlepszy pomysł. Można wymienić na żerdki z gałązek owocowych drzew.

Sygnum C-060
PZHKiPE oddział BYTOM
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Zdjęcie miesiąca

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2018, Simple Machines
Kanarki - Wortal Jacky & Mark
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!